Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziewięćdziesiątka na start
20.10.2016, 23:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.10.2016 23:52 przez Hefalump.)
Dziewięćdziesiątka na start
Opis akwaria
Zbiornik 90/45/45 Opti NACD Kraków grubość 8 mm.
Oświetlenie T5 4x39w
Filtr Hydor External Professional 450 + prefiltr + Purigen w kubełku ceramika Sera Siporax
Lampy UV EHEIM REEFLEX UV 500 i LAMPA UV AQUA NOVA 11W zakupione w razie wojny.
Grzałka HYDOR ETH 200W lub 300W jeszcze niezamontowane.
Skimmer AZOO Skim 250
System Co2
Podłoże CAL BLACK EARTH PREMIUM extra 9l Zamiast Kolorowych kulek...
I to by było na tyle dorzucam kilka zdjęć
Pozdrawiam...

Załączone pliki Miniatury

Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
alegumis (21.10.2016), fiebik (21.10.2016)
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
21.10.2016, 00:13
RE: Latające Molinezje...
O! jestem miło zaskoczona aranż bardzo ładny.Jak tył akwarium porosną roślinki będzie gicio Uśmiech i kilka roślinek o czerwonym ubarwieniu dla przełamania zieleni by się przydało. Mam wrażenie, że te neonki pouciekały w kąt przez molinezje? Korzeń po prawej czymś jeszcze upiększysz czy tak ma już zostać?
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
Hefalump (22.10.2016)
21.10.2016, 08:34
Popieram słowa koleżanki miłe zaskoczenie jak trzeci plan zarośnie będzie lepiej A tło jakieś planujesz? natomiast od siebie dodam że molinezje lubią mieć miejsce gdzie mogłyby się schować a co do tego samca to może być tak że po prostu masz za mało samic i dlatego tak je ganiał
Hefalump (22.10.2016)
21.10.2016, 11:02
A widzicie jak się można zdziwić Oczko Hefalumpom się ufa Uśmiech Powiem nieskromnie, wychodzi na to, że dobrze myślałem Oczko zbiornika zapowiada się super, aż się prosi o wątek w galerii Uśmiech Trzymam kciuki za dalszy rozwój.

Ps. CO2 też może powodować stres jak jest go za dużo, warto tego pilnować.

Pozdrawiam serdecznie

Akwarystyka jest zbyt pięknym hobby, żeby mieć tylko jedno akwariumUśmiech

[Obrazek: sudan468px.jpg]
Hefalump (22.10.2016)
21.10.2016, 14:00
Dzięki wszystkim za dobre słowo jestem na początku drogi dlatego i liczę na wasze porady i podpowiedzi. Bawiłem się już kiedyś w akwarystykę, ale było to 20 lat temu i nie było to to samo co teraz. Molinezje przestały wyskakiwać to teraz walczą między sobą do tego, gdy wróciłem rano z pracy zauważyłem kilka neonek podgryzionych na grzbietach. Poobserwuję je jeszcze i zobaczę, może zrezygnuje z kilku sztuk mam ich cztery pary. Czy żaglopłetwe są agresywniejsze od pozostałych, bo takie mam wrażenie. Pozdrawiam.
21.10.2016, 15:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.10.2016 15:26 przez fiebik.)
Hefalump napisał(a):Podłoże CAL BLACK EARTH PREMIUM extra 9l Zamiast Kolorowych kulek...
Hehe, nie gniewaj się, ale jak nie widzimy akwarium i nie znamy jeszcze człowieka - to wszystkiego po ludziach można się spodziewać. Tym razem miła niespodzianka i za to "Rep+" Oczko

A w temacie... choć akwarium ogólnie (moim zdaniem) ładne, to już z rybami nie byłbym taki pewny. Połączenie neonów i molinezji niesie ryzyko, że zawsze któryś z gatunków będzie cierpiał lub przynajmniej nie będzie się czuł zbyt "komfortowo".

Ogólnie wiadomo, że neonom lepiej jest zapewnić niezbyt twardą wodę z tendencją raczej do lekko kwaśnej.
Natomiast molinezjom lepiej jest zapewnić wodę bardziej twardą i raczej w kierunku zasadowej. Dobrze się czują nawet w wodach słonawych, czego neony już nie tolerują.

Hefalump napisał(a):GH-7, NO2-0, NO3-10, KH-6, PH-7,2
Taka woda to w tej sytuacji środek... dla neonów twardości i pH raczej górne.
Dla molinezji raczej dolne.
Oczywiście wiele zależy od tego w jakich warunkach były rozmnażane i żyły przed zakupem... jednak pewne gatunkowe uwarunkowania nadal istnieją i fakt, że np. molinezje spokojnie dadzą radę żyć w takiej wodzie, to nie musi oznaczać, że jest im tam dobrze - może to być powód podwyższonego poziomy stresu ryb.

CO2 jeszcze przy niezbyt wielkiej masie roślin w akwarium też może wpływać niezbyt korzystnie dla rybek. Trzeba pilnować i obserwować.

Stosunkowo silne światło, dla molinezji akurat pasuje, ale za to neonom będzie w tak urządzonym akwarium brakowało ciemniejszych stref w akwarium do odpoczynku wzroku.

Kwestia podgryzania płetw u innych ryb a nawet wewnątrz-gatunkowo to akurat u molinezji (a szczególnie żaglopłetwych) norma, ale faktycznie problem ten raczej występuje w przypadku ryb weloniastych. Z neonami raczej wydaje się dziwne, że bystre neonki tak się dają podskubywać....

Odnośnie samych przyczyn wyskakiwania może to być faktycznie tylko rozgrywka o hierarchię i żywiołowe gonitwy, ale może też być wszystko inne...

Pozdrawiam i trzymam kciuki. Uśmiech

Ryby wód krajowych - okonie (Perca fluviatilis) - esej
Zapraszam do lektury Oczko

"Gdy twoim jedynym narzędziem jest młotek, wszystko zaczyna ci przypominać gwoździe."
Autor: Abraham Maslow
[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
Hefalump (22.10.2016), stona175 (21.10.2016)

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.