Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powrót z moją 80'tką
19.11.2016, 22:31
Powrót z moją 80'tką
Od jakiegoś czasu przeglądam to forum i czas już się pochwalić (choć nie do końca jest jeszcze czym)

Szkiełko 80l zalane 6-11-2016
Osprzęt:
Eheim 2213
-Grzałka 60W
-Bimbrownia CO2 (myślę nad reaktorem ale muszę jeszcze o tym poczytać i sprawdzić jak to działa)
-oświetlenie 2x 5W żarówki LED w pokrywie DIY (http://akwarystyczne.info/showthread.php...pid176008)

Flora
- Ceratopteris siliquosa (Paprotka rutewkowata)
- Vallisneria asiatica i gigantea
- Mech jawajski
- Anubias (chyba mini)

Poszukuję czegoś na pierwszy plan i chętnie wysłucham propozycji

Fauna
-5x Ampularia
-12X Red Cherry
-harem bojownika (1+3 którego jeszcze nie ma)

Parametry:
pH: 7,5
GH: 14d (pomimo wapienia filipińskiego który leży w baniaku 2 tygodnie)
KH: 9d
t: 26,5C

Pozdrawiam OLX'owców od których mam część życia w akwarium K,odqwnjkzotqsntexotqwotq=,f,027_2j_orig

Załączone pliki Miniatury

Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
19.11.2016, 22:34
RE: Powrót z moją 80'tką
Thorion napisał(a):GH: 14d (pomimo wapienia filipińskiego który leży w baniaku 2 tygodnie)

No właśnie tak patrzę na niego, zobaczymy co będzie się działo za jakiś czasUśmiech
19.11.2016, 22:37
Wygląda fajnie ale ten wapień nas przeraża Oczko
A jakie dokładnie bojki planujesz/masz? Moi ulubieńcy Duży uśmiech
19.11.2016, 22:38
Mam nadzieję, że nie podskoczy bo bojownikom twarda woda nie służy. Jeśli tak to będę musiał przerzucić się na korzeń zamiast wapienia
19.11.2016, 22:39
Thorion napisał(a):Jeśli tak to będę musiał przerzucić się na korzeń zamiast wapienia

Ja bym proponował zrobić to od razu Oczko
19.11.2016, 22:40
mam nadzieję na niebieskiego crowntaila a jeśli nie to halfmoon. Samice dobiorę pod samca
19.11.2016, 22:42
Mam jednego bojownika, niebieskiego z lekkimi czerwonymi dodatkami na sprzedaż Uśmiech
19.11.2016, 22:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.11.2016 22:43 przez Thorion.)
Mariusz76 napisał(a):
Thorion napisał(a):Jeśli tak to będę musiał przerzucić się na korzeń zamiast wapienia

Ja bym proponował zrobić to od razu Oczko

Poczekamy zobaczymy. Najwyżej odwlecze mi się wpuszczenie bojków

Mariusz76 napisał(a):Mam jednego bojownika, niebieskiego z lekkimi czerwonymi dodatkami na sprzedaż Uśmiech

Chętnie zobaczę zdjęcie
19.11.2016, 22:49
Ja też, na początku mojej przygody z akwarystyką, miałem fazę na wapień, do którego był przyczepiony Anubias... Duży uśmiech Ty masz jeszcze w miarę małego Anubiaska, bo ja miałem całkiem sporego i wyglądało to komicznie. Oczko Tak jak Cleo pisze - ten wapień trochę przeraża, ale jestem pewien, że z czasem wymienisz ten wapień na jakiś sympatyczny korzonek. Oczko
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
19.11.2016, 22:54
Sorki za jakość ale nie za bardzo chciał być uchwycony

[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
enokaen (21.11.2016)
20.11.2016, 00:25
Macie w ZG 14GH w kranie? Wydaję mi się, że kiedyś ktoś pisał, że macie taki sam beton jak w Nowej Soli (21 here).

Wymień wapień na korzeń i będzie bardzo ładne akwarium. Jedyne co mogę mu zarzucić to to, że wygląda na 20l nie 80Język Ale to pewnie przez brak rybek i skaliJęzyk
20.11.2016, 00:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.11.2016 00:36 przez Thorion.)
Zdzichu napisał(a):Ja też, na początku mojej przygody z akwarystyką, miałem fazę na wapień, do którego był przyczepiony Anubias... Duży uśmiech Ty masz jeszcze w miarę małego Anubiaska, bo ja miałem całkiem sporego i wyglądało to komicznie. Oczko Tak jak Cleo pisze - ten wapień trochę przeraża, ale jestem pewien, że z czasem wymienisz ten wapień na jakiś sympatyczny korzonek. Oczko

Moja przygoda z akwarystyką zaczęła się lata temu. Akwaria od 20 do 300l. Po pierwszych akwariach (gupiki, mieczyki, molinezje, brzanki, danio, neonki i wieeeeele innych) które miałem w wieku 11-14 lat przyszła pora na pielęgnice (zebry- zwykłe, albinosy i forma balonowa, miodowe, mekki, pyszczaki i ostatecznie moje ukochane Astronotus Ocellatus odmiany red tiger oscar). Z jednym wyjątkiem nie przykładałem wagi do rośli (z uwagi na pielęgnice które i tak wszystko niszczyły) i lubowałem się w aranżowaniu skałek. Teraz chcę podejść do urawy roślin bardziej profesjonalnie a wapień filipiński po prostu mi się podoba, mimo swojego nieregularnego kształtu daje wrażenie czystości i ładu. Chcę połączyć ten efekt z zielonym gąszczem. Wiem, że nie o to chodzi w akwariach biotopowych i, że nie nadaje się do akwariów roślinnych ale póki co jeśli nie zepsuje parametrów zostanie.
Mariusz bojek ładny i jeśli przypomina tego z załącznika (faktycznie słabo go widać i nie jestem w stanie ocenić) to za 2 tygodnie się odezwę

Załączone pliki
.jpg  bojek.jpg (Rozmiar: 39,65 KB / Pobrań: 110)
20.11.2016, 09:04
Thorion napisał(a):jeśli przypomina tego z załącznika

Korpus tak ale z płetwami gorzej, trochę inna odmiana.
20.11.2016, 09:16
macon napisał(a):Wymień wapień na korzeń i będzie bardzo ładne akwarium. Jedyne co mogę mu zarzucić to to, że wygląda na 20l nie 80

I ja się do tego przychylę. Wielkość skał wapienia i jego centralne umiejscowienie powoduje, że zmniejszasz optycznie cały zbiornik. Mnie on nie przeraża, ale jakoś do akwarium z tym co planujesz nie wykorzystałbym go. To rzecz gustu, chyba w ogóle bym go nie wykorzystał. Na zieleninie się nie znam, ale to co masz nie wymaga żadnego większego zachodu Uśmiech
24.04.2017, 11:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.04.2017 11:58 przez Thorion.)
Trochę czasu minęło i czas mały update.
Trochę zmian w faunie i florze ale nie pamiętam nazw wszystkich roślin, doszły na pewno:

-wąkrotka białogłowa
-duży anubias
-flame moss
-hydrocotyle japan
-jakaś kryptokoryna
odpadła paprotnica i mech jawajski

Fauna
-neonki innesa 10sz
-ampularie 4 stare ok 5 podrostków i okresowo maaaasa młodych (które są w większości zjadane przez helenki)
-helenki ok 20sz
-harem bojownika 1+2
-red cherry 30-50sz
-zbrojnik niebieski 2sz

Populacja krewetek niestety regulowana przez bojownika mordercę. Na szczęście tylko czasem zjada jakąś młodą sztukę.

Zamiast wapienia filipińskiego pojawiły się korzenie bukowe

Nie jest to idealny baniak roślinny ale się staram i myślę, że wszystko idzie w dobrym kierunku

04.12.2017, 13:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.12.2017 14:25 przez Thorion.)
Minęło sporo czas, zapuściłem baniaczek i należało mu się ostre sprzątanie. Niestety podczas czyszczenia szkła uszkodziłem je O matko Ale mam za to teraz troszkę większe 120l

Flora:
Vallisneria Asiatica
Vallisneria Nana
2-3 rodzaje Anubiasów
2 rodzaje Mikrozoriów
jakieś kryptokoryny
duży Heniu

Fauna:
Gupiki 2+1 i kilka młodych
8x Neonki innesa
2x Zbrojnik niebieski
2x Ampularia
Pielęgniczki Ramiraza 1+1
kilka helenek i kilkadziesiąt red cherry (mniejsze osobniki namiętnie pożerane przez ramirezyNiezdecydowany)

Na chwilę obecną nie wygląda za dobrze ale jak się rośliny rozrosną to się pochwalę

Ramirezy już złożyły ikrę! Są za młode i wątpię żeby udało się coś uchować ale i tak się cieszę. Zastanawiam się nad kolejną parką ramirez co wy na to?

Odpowiedz