Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
inwazja ślimaków
20.11.2016, 21:02
inwazja ślimaków
Witam. Mam pytanie . Dostalam rośliny na których niestety byly ślimaki... Na poczatku mi to nie przeszkadzało ale teraz mam ich plage w akwarium. I stad moje pytanie jak skutecznie sie ich pozbyć ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)

20.11.2016, 21:13
RE: inwazja ślimaków
Zależy jakie ślimaki, jeżeli zatoczki to helenki dadzą radę. Ale dla pewności jakaś fotka może Oczko
20.11.2016, 21:34
Jeśli są to zatoczki wrzuć wieczorem sparzony ciepłą wodą liść sałaty. Rano wyjmij liść razem ze ślimakami - taki zabieg możesz powtarzać choć jest to trochę czasochłonne.

Najlepiej sprawdzą się tak jak Mariusz pisze helenki, wrąbią wszystko.

20.11.2016, 21:43
Helenki najlepsze. Metoda na jedzenie jest dobra, ale nie wyłapiesz wszystkich. Możesz też usuwać mechanicznie jaja ślimaków.

30l Azja, 42l NA, 54l BW, 54l Neocaridina
20.11.2016, 21:47
Bądź rozgniatac małe jak pojawią się na szybie.

20.11.2016, 21:54
Ale jest ich naprawdę dużo? Aż tyle, że oblegają szyby jak ludzie z dziećmi centra handlowe w niedzielę? Jeśli tak to najprawdopodobniej przekarmiasz ryby. Nie nadążają zjadać pokarmu, a ślimaki dzięki tym resztkom mnożą się na potęgę. Ślimaki to pożyteczne istotki, są nieodłączną częścią życia w akwarium, to ekipa sprzątająca. Tyle że żeby trzymać je w ryzach trzeba spełnić kilka podstawowych zasad, np. jak wyżej wymieniona. Oczko
Zredukuj ilość ślimaków wykorzystując sposób z sałatą lub helenami, a potem spróbuj trzymać optymalną ilość populacji podając rybom odpowiednią ilość jedzenia.
20.11.2016, 23:48
Kupiłam 4 helenki na zatoczki w moim akwarium. Zatoczków nie ubywało, a 4 helenki bardzo szybko dorobiły się 40 potomków. Zdecydowałam się wybrać helenki i oddać. Bałam się kolejnej plagi.
Zatoczków po kilku tygodniach stopniowo zaczęło ubywać. Wewnątrz filtra znajdowałam masę martwych. Co zadziałało? Nie wiem.
Na pewno w tym czasie obniżyłam temperaturę wody i włożyłam do akwarium kilka szyszek olchy czarnej i zaczęłam dawać rybom mniej jedzenia.
Obecnie raz na kilka miesięcy znajduję w akwarium 2-3 sztuki i to wszystko. Miesiącami nie pojawia się nawet jeden.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
21.11.2016, 22:38
Takie i jest ich masa aż się kłębią

Załączone pliki
.jpg  C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_images.jpg (Rozmiar: 2,74 KB / Pobrań: 74)
22.11.2016, 20:05
Kup helenki

Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)

22.11.2016, 20:55
Grejstel napisał(a):4 helenki bardzo szybko dorobiły się 40 potomków.
Szczęściara. Nie byłoby plagi. Jakby zjadły inne ślimaki i byłyby wciąż głodne to pozjadałyby siebie nawzajem.
23.11.2016, 17:02
Ok tak zrobię. Dziekuje bardzo
23.11.2016, 20:45
Helenki kanibale to mit. Mam te ślimaki od kilku lat i nigdy nie zjadały siebie na wzajem nawet jak długo nie widziały innego ślimaka, widziałem za to jak Helenka zajada się tabletką dla ryb.

Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem!
23.11.2016, 21:40
Za dobre tabletki kupujesz Duży uśmiech
Ale to prawda, Helenki nie żywią się tylko innymi ślimakami. Jak mają co innego to i nawet zatoczka pominą. Siebie jedzą, widziałam.
23.11.2016, 22:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.11.2016 22:00 przez cypeks.)
Ja nigdy się nie spotkałem z takim zdarzeniem a swego czasu miałem 50 Helenek. Widziałaś jak zaczyna wcinanie żywej czy tylko sam fakt spożycia? Zawsze mogła znaleźć truchło innej Helenki.

Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem!

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2017 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.