Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lps'owo-miękasowe "szczepkarium" alex.
Siporax jak i każda inna ceramika nie może być oświetlony, algi wapienne i glony go zarosną i tyle będzie z filtracji. Z autopsji wiem, że skała w sumpie zarasta bardzo szybko i bardzo szczelnie, nawet przy 3w światła LED. Podkarmianie korali powinno wygenerować odpowiednie do wzrostu parametry, pokarm nigdy nie zostaje pochłonięty w całości, więc wygeneruje azot i fosfor w jakimś stopniu. Myślę, że bez problemu system pociągnie bez odpieniacza o ile nie będzie ryb. Z nimi zapewne wystąpi problem nadmiaru NO3 i PO4.
Pozdrawiam,
Robert

[Obrazek: podpis.gif]
Odpowiedz
Norrden napisał(a):Myślę, że bez problemu system pociągnie bez odpieniacza o ile nie będzie ryb. Z nimi zapewne wystąpi problem nadmiaru NO3 i PO4.

A co sądzisz o teorii, że bez ryb nie utrzymam korali?
396l  morska przygoda
Odpowiedz
Ma to pewien sens, choć wszystko zależy od sposobu przygotowania filtracji jak i samego zbiornika. Zalegający pokarm od rybich odchodów różni się w zasadzie tylko formą. Na gołym szkle i wydajną filtracją może się zdarzyć, że i ryby nie dostarczą odpowiedniej ilości związków w wodzie. Myślę, że podając suplementację i regularny pokarm nie powinno być problemu z ich utrzymaniem.
Pozdrawiam,
Robert

[Obrazek: podpis.gif]
Odpowiedz
Wczoraj zasoliłam wodę. Użyłam do tego celu soli Kordon, którą dostałam w nagrodę. Wsypałam 37g/l i zasolenie po 2 godzinach wynosiło: 38 ‰ . Wywołało to oczywiście moje zdziwienie, bo mowa była o ilości 37,9g/l (wg producenta).
Po 24h pomiar pokazał 33ppt, trzeba więc dosolić Wink W obiegu jest 173l wody netto, więc nie do końca się chyba zgadza podana przez firmę ilość (no chyba, że nie była dla zasolenia =35 Wink ).
Dziś zaszczepiłam bakteriami firmy AZOO NITRIPRO Marine (też nagroda) i zobaczymy co będzie się działo...

I zbiornik:

[Obrazek: 13_01_wlane_bakt_282_dzien29.jpg]

Ten osad na dnie utrzymuje się cały czas. Co kilka godzin przedmuchuję cyrkulatorem, ale i tak się osadza. Może jest to spowodowane tym, że jeden worek był skamieniały....
Kaskada włączona, wlazło ok 1,5l siporaxu 25mm. Może być mało, ale wtedy odpalę drugą i dam tam Zeo Mix i tym podobne Wink
Generalnie zamierzam użyć tego, czego nie wykorzystam w zbiorniku głównym (oprócz soli Wink ). Cierpliwości mi już nie brak, więc będę sobie rzeźbić pomalutku :lol:
396l  morska przygoda
Odpowiedz
alex napisał(a):Wsypałam 37g/l i zasolenie po 2 godzinach wynosiło: 38 ‰ . Wywołało to oczywiście moje zdziwienie, bo mowa była o ilości 37,9g/l (wg producenta).
U mnie idealnie jak Bozia przykazała 35 przy sypaniu 37,9g/7
Odpowiedz
Jaro napisał(a):U mnie idealnie jak Bozia przykazała 35 przy sypaniu 37,9g/7

Bierz pod uwagę, że po 24 h pokazało inaczej Wink Inna sprawa to fakt, że jeden worek był skamieniały i może to wpływać na odczyt , itd.
396l  morska przygoda
Odpowiedz
alex napisał(a):Bierz pod uwagę, że po 24 h pokazało inaczej
Oj ja tylko raz sprawdziłem i rozochocony odpowiednim zasoleniem lałem
alex napisał(a):Inna sprawa to fakt, że jeden worek był skamieniały i może to wpływać na odczyt , itd.
Faktycznie może to...
Odpowiedz
Woda dosolona , lampa ustawiona, a w akwa wylądowała "skała" rastrowa i ceramiczna (obciążenie, bo cyrkulator i kaskada wciąga półki ) :lol:

[Obrazek: 14_01_17.jpg]
396l  morska przygoda
Odpowiedz
:zdziwko: skała rastrowa, ale czadzior, podoba mi się.
rafoholik :zdziwko:
Odpowiedz
Zbiornik funkcjonuje już 7 dni. Zaczęło się dojrzewanie , wszystko pokrywa się okrzemkami, a woda zrobiła się mętnawa Wink

Dałam drugą dawkę bakterii Azoo Nitripro Marine i czekam na dalszy rozwój wydarzeń.
396l  morska przygoda
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
[-]
Witaj
Musisz się zarejestrować aby pisać na LFA.

Login:

Hasło:

[-]
Historia forum
akwarystyczne.info - Lubuskie Forum Akwarystyczne istnieje od 11 lat
To forum powstało 08.12.2009.

[-]
Magazyn Akwarium

[-]
Reklama

>