Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lps'owo-miękasowe "szczepkarium" alex.
Niestety miałem podobnie po podmiance 60l na tej soli ;/ nic nie zmieniałem nic nie dokładałem a i tak wyskoczyło mi coś takiego. wróciłem do red sea po tym.
Odpowiedz
Dzięki mdomek Smile Dobrze wiedzieć, bo już myślałam, że to mój błąd. Samo ustąpiło u Ciebie czy jak?
396l  morska przygoda
Odpowiedz
to samo, plus zielone glony po 2 dniach, jak widziałaś u mnie w temacie od podmianki (na red sea coral pro) do teraz przejade przednią szybe czyscikiem raz na dwa dni i jest spokój. nic nie wywaliło. RSCP jest bogatą solą i po niej bym się spodziewał bardziej zakwitu.. ale możliwe, że dostaliśmy jakąś trefną partie tej soli, więc trzeba by zrobić testy wody z samej solanki.
Odpowiedz
Ja na kordonie szyby teraz czyszczę raz na tydzień a czasem rzadziej.
Odpowiedz
No u Jarka faktycznie całkiem nieźle na tej soli akwarium wygląda, jakby kolorków więcej się robiło. Jeszcze sporo brakuje, ale jest lepiej niż było poprzednim razem.
Odpowiedz
Nie mówię, że to niemożliwe. Na Af też są piękne baniaki Wink Jarka fart polega na tym, że miał niezbryloną sól. Może tu leży problem, może nie jest to sól na start, możemy gdybać do usranej śmierci :lol:
396l  morska przygoda
Odpowiedz
Zgadza się. A poza tym każdy zbiornik jest inny, i to co u jednego się sprawdza, u drugiego może sprawiać kłopoty
Odpowiedz
Rafal napisał(a):A poza tym każdy zbiornik jest inny,
Dokładnie ale tak jak Rafał napisał jestem z dnia na dzień coraz bardziej zadowolony z tej soli. Jeszcze jakby refu zrobiło swoje to w ogóle byłoby cacy. A korale widzę, że dużo lepiej i kolory i pompa
Odpowiedz
W końcu widać światełko w tunelu Wink

[Obrazek: szczepkarium_6_02_17.jpg]

Zbiornik będzie miał pojutrze równy miesiąc. Czas chyba zmierzyć parametry i coś zacząć kombinować :lol:
396l  morska przygoda
Odpowiedz
(06.02.2017, 14:38)alex napisał(a): Czas chyba zmierzyć parametry i coś zacząć kombinować :lol:

Ale wapiennych na modernskale nie widać Wink
rafoholik :zdziwko:
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
[-]
Witaj
Musisz się zarejestrować aby pisać na LFA.

Login:

Hasło:

[-]
Historia forum
akwarystyczne.info - Lubuskie Forum Akwarystyczne istnieje od 11 lat
To forum powstało 08.12.2009.

[-]
Magazyn Akwarium

[-]
Reklama

>