Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyskusja na temat konkurs LFA 2017
12.01.2017, 16:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.07.2017 19:14 przez Rafal.)
Dyskusja na temat konkurs LFA 2017
Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku organizować będziemy konkurs dla forumowiczów. Odnieśliśmy wrażenie w roku ubiegłym, że konkurs fotograficzny w formie ubiegłorocznej, niemalże niezmiennej od 3 lat, nieco się wypalił, co widoczne było choćby w ilości głosujących. Dlatego postanowiliśmy zmodyfikować zasady.

Przebieg konkursu będzie podobny jak w latach ubiegłych, czyli comiesięczne eliminacje i grudniowy finał. Lecz nie będzie już to konkurs stricte fotograficzny. W tym roku stawiamy na wiedzę i ciekawe wątki. A fotografie z których powstanie kalendarz, będą dodatkiem do konkursu głównego.

Ogólne założenia konkursu (szczegółowy regulamin zostanie opublikowany w momencie startu konkursu, który planowany jest - jak co roku - na marzec lub kwiecień):
* Co miesiąc będziemy w drodze ankiety i/lub oceny wybierać najciekawsze wątki które pojawiają się na forum. Zgłosić wątek do konkursu będzie mógł tylko jego autor. Oceniane będą wątki z wybranych kategorii.
* Do grudniowego finału przejdzie kilka najlepszych wątków z każdego miesiąca.
* W grudniu przeprowadzimy finał konkursu, który będzie składał się z dwóch części. Pierwsza część to wybór najciekawszych wątków spośród wybranych wcześniej w eliminacjach. Autorzy finałowych wątków będą w grudniu mogli dodatkowo zgłosić zdjęcia swojego autorstwa, spośród których zostaną wybrane zdjęcia do kalendarza na 2018 rok. Będą to też dodatkowe punkty w wyniku końcowym.
* Końcowy wynik z obu ankiet pozwoli nam wyłonić zdobywców nagród w konkursie.

Już teraz możemy powiedzieć, że wartość głównej nagrody przekroczy 3000 zł! Tak wartościowej nagrody do tej pory w naszym konkursie nie było. Ponieważ można będzie zgłaszać tylko wątki powstałe od stycznia 2017 roku (z wyjątkiem galerii, tam wystarczy aktualizacja), więc można już teraz rozpocząć przygotowania do udziału w konkursie Uśmiech

http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
[-] 4 użytkowników podziękowało za ten post:
Amonhell (12.01.2017), atbm (12.01.2017), fazi_poz (12.01.2017), Norrden (12.01.2017)
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
12.01.2017, 16:46
RE: Konkurs LFA 2017
Łatwiej by się myślało i składało propozycje zmian znając jakiś ogólny zarys regulaminu. Po przeczytaniu w/w tekstu jedynie mogę powiedzieć, że zapowiada się ciekawie Język

Pozdrawiam,
Robert

[Obrazek: podpis.gif]
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
12.01.2017, 16:59
Czyli paludarium z drzewołazami Szczęśliwy i ogólnie terrarystyka nie pozostaną z boku -cieszę się bałdzo Szczerbol

[Obrazek: atbm.jpg]
Mój kanał Youtube
12.01.2017, 17:20
Oooooo... Konkurs wątkowo - fotograficzny, wielowątkowy znaczyUśmiech
Czyli bez anonimowości podczas głosowania jak w przypadku fotokonkursu... Choć to bez znaczenia bo i tak wygram Uśmiech

Kto hoduje rybki ten ma gładkie łydki Cwaniak
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
fazi_poz (12.01.2017)
12.01.2017, 18:05
Ogolne zalozenia konkursu podalem. I na tej podstawie bedziemy tworzyc regulamin. Dlatego wszelkie sugestie i propozycje mile widziane.

12.01.2017, 18:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.01.2017 19:21 przez serol.)
Jak tam pisałeś Rafał, że formuła sie nieco wypaliła i widać to po ilości głosujących, to trochę sie jednak obawiam czy tu nie będzie jeszcze mniej...
Bo np. temat wątku (charakter zbiornika) na którym ktoś się nie zna lub go nie kręci np. Roślinniak czy pyszczakarium czy paletkariumUśmiech to nie za bardzo nawet takie wątki odwiedza a co dopiero zagłebić się tak aby móc zagłosować... Co innego było w fotach, dużo zieleni i ładnie rośnie - głosuje, piękne ujęcie pyszczaka, choć to nie moje tematy - głos.
Może być po prostu tak, że wygrają wątki takie, jaki typ zbiorników będzie miało najwięcej forumowiczów, bo się będą w nie zagłębiać i udzielać i nie chodzi mi że mam palety hehe
Tak sobie tylko rozmyślam po obiedzie UśmiechUśmiech

12.01.2017, 18:21
serol napisał(a):Może być po prostu tak, że wygrają wątki takie, jaki typ zbiorników będzie miało najwięcej forumowiczów, bo się będą w nie zagłębiać i udzielać ..

Dobrze prawi, wina mu podać Oczko
A nieco poważniej: zagrożenie poznane.. to szukamy rozwiązania.

rafoholik Zdziwko
12.01.2017, 18:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.01.2017 18:27 przez Rafal.)
Ale to nie jest konkurs na watek z galerii, to moze byc kazdy watek. Czesto wazniejsza moze byc jego wartosc merytoryczna niz zdjecia zamieszczone.
A glosowanie... Mozemy pomyslec o ocenie podobnej jak w konkursie fotograficznym w roku ubieglym, tj. ankieta plus ocena watkow przez jury. I dodatkowe punkty za ogolna aktywnosc na forum, jak to bylo dwa lata temu.

12.01.2017, 19:33
Właśnie o to chodzi, że wartość merytoryczna jak piszesz.... To trza się znać. Co ja mogę ocenić wartości merytorycznej w solniczkach czy roślinniakach?... Ja mogę ocenić ich urok, czyli foty. Tak samo ktoś o paletach może nie mieć zielonego pojęcia, natomiast fota może się podobać... A żeby foty zobaczyć to trzeba wejść w wątek a żeby wejść w wątek musi kogoś kręcić jego tematyka. Więc dlatego obawiam się o jeszcze dużo mniejszą frekwencje,bo głosować będzie tylko mała grupka aktywnych, bardzo aktywnych forumowiczów a ostatnio każdy kto chciał to wlazł w jeden wątek konkursowy i sobie ocenił fote co mu się podoba. Ja też zawsze głosowałem w morszczakach a teraz nie mogę obiecać tego. Bo nigdy do tej pory nie wchodziłem nawet na wątki morskie. Z całym szacunkiem dla miłośników tej dziedziny akwarystyki..

[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
cypeks (12.01.2017)
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
12.01.2017, 19:46
To może zaproponujcie jaki konkurs byście chcieli Uśmiech

396l morska przygoda
12.01.2017, 20:01
Kazdy oceni wedlug wlasnych kryteriow, jeden popatrzy na zdjecia, inny na to co napisano. A wejsc w watek to tylko kliknac w link w poscie konkursowym.
To jakies inne propozycje?

12.01.2017, 20:12
Oki. Ja będę się starał jak zawsze Uśmiech. Choć w fotki na tematach w kórych się nie znam.
Choć myśle, że poprzednio głosowali również forumowicze "z doskoku", ( choć Wy to wiecie lepiejUśmiech którzy nieraz sami coś pstryknęli a wątków nadających się na konkurs nie piszą - ja też zresztą się zaliczam do tej grupy.
Chyba, że głupoty gadam, bo to też możliwe UśmiechUśmiechUśmiechOczko

12.01.2017, 20:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.01.2017 20:16 przez fazi_poz.)
Ja skłaniam się ku propozycji Rafała, mimo iż trzeba ją dopracować, bo póki co jest to szkic.
Owszem to będzie konkurs trudniejszy, może nawet bardziej niszowy wyjdzie niż fotograficzny z 2016, ale obstawiam, że wniesie dużo więcej dla forum.
Wiedza merytoryczna jest nieoceniona i dużo bardziej świadczy pozytywnie o forum niż dobre fotografie (przynajmniej w moim prywatnym odczuciu).

Zależało mi zawsze i zależy na tym by forum się rozwijało a to może być fajny impuls do takiego rozwoju właśnie.

Co do kalendarza:
Ze swojej strony mogę zaproponować coś w stylu "użytkownik kwartału". Głosowanie mogłoby być na człowieka (poprzez ocenę jego wątków, zdjęć, aktywności, wkładu w forum etc.) i stworzona w ten sposób trójka/czwórka osób mogłaby wybrać zdjęcia do kalendarza ze zdjęć wskazanych przez użytkowników (każdy mógłby zgłosić swoje 3 najlepsze zdjęcia, a w kalendarzu każdy użytkownik mógłby mieć max 2 foty).
12.01.2017, 20:22
Może chociażby rep+ dostanę jako autor pomysłu na tegoroczny konkurs? Oczko Uśmiech

http://dyskowce.info/nasze-konkursy/kryt...-konkursu/

Więcej o dyskowcach na dyskowce.info
Ten kto idzie za tłumem nie dojdzie dalej niż tłum. Ten, kto idzie sam, dojdzie w miejsca do których nikt jeszcze nie dotarł. – Albert Einstein
[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
serol (12.01.2017), Zdzichu (12.01.2017)
12.01.2017, 20:38
Oby słowa Faziego się sprawdziły tylko aby konkurs nie był zbyt niszowy, bo to prawda, że konkurs byłby również wizytówką, gdyż wątek zwycięski i nie tylko to pewnie dużo więcej niż wiki i inne superakw.... kopalnia wiedzy danego tematu.

12.01.2017, 20:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.01.2017 20:54 przez cypeks.)
Myślę, że będzie słabo z frekwencją zarówno biorących udział jak i głosujących. Ludzie nie lubią trudnych konkursów. To tylko moje prywatne zdanie i mogę się mylić.

Przypomnę tylko dla porównania popularność dwóch konkursów, bardzo ambitnego i głupiego: Wielka Gra vs. Familiada. Który miał większą oglądalność?

Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem!

Odpowiedz