Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór operatora
17.01.2017, 21:27
Wybór operatora
Hejka,

Zmieniam miejsca zamieszkania, a co za tym idzie muszę wybrać nowego operatora od tv i internetu. Mam możliwość wyboru między UPC, Orange światłowód oraz Netią.

Posiadacie jakieś doświadczenia/rady/informacje na temat w/w? Z chęcią ich wysłucham Uśmiech

Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
17.01.2017, 22:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.01.2017 22:45 przez Arturro.)
RE: Wybór operatora
Wszystkie wymienione to korpo; kontakt klienta z providerem po podpisaniu umowy jest męczący.
Lokalny dostawca bardziej o ciebie zadba (zakładam ich stabilność usługi).
Jeśli jednak musisz wybierać z ww bierz usługę na medium światłowodowym.

ps: przypilnuj instalatora, to chłopcy na akordzie wykonawczym i bardzo się spieszą Oczko

rafoholik Zdziwko
17.01.2017, 23:30
Co masz na myśli pod słowem "prszypilnuj"?

17.01.2017, 23:45
Miałem Netię, nie polecam stanowczo. Obsługa klienta leży i kwiczy. Lepszym numerem jest to, że podpisując umowę na 2 lata, podpisujesz pakiet promocyjny. Po tym okresie zostanie automatycznie przedłużona bez "promocji". W tym wypadku za 100Mbit płacąc wcześniej 69.90, zacząłem płacić 430zł/mc. Jedyny sposób by wtedy zapobiec takiej opłacie to kolejna umowa na 2 lata.

Pozdrawiam,
Robert

[Obrazek: podpis.gif]
17.01.2017, 23:47
Nie, jest inny sposób - wypowiedzenie umowy na miesiąc przed końcem umowy.

http://logika.edu.pl
http://akwarystyczne.info
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
17.01.2017, 23:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.01.2017 23:55 przez Norrden.)
Wiem, jednak nie spodziewałem się takiego numeru z nich strony. Liczyłem że przejdę na nieokreślony i dalej będzie to samo.

Pozdrawiam,
Robert

[Obrazek: podpis.gif]
17.01.2017, 23:58
Podpisując umowę na czas określony otrzymujesz rabat na abonament. To samo jest (a na pewno było) z Neostradą w Orange. Umowa się kończy, rabat także. I wracasz do standardowej stawki bez upustu.

http://logika.edu.pl
http://akwarystyczne.info
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
18.01.2017, 08:52
Ja mam UPC i polecam. Tylko zobacz na klatce czy nie ma numeru do opiekuna osiedla. Mogą Ci dać lepszą ofertę niż na stronie.
I spróbuj wyciągnąć od nich router z WiFi 2,4 i 5GHz, ale działających jednocześnie.
18.01.2017, 10:29
Norrden napisał(a):Jedyny sposób by wtedy zapobiec takiej opłacie to kolejna umowa na 2 lata.
Norrden napisał(a):Liczyłem że przejdę na nieokreślony i dalej będzie to samo.
Ja w Orange dałem się załatwić jeszcze gorzej.... spóźniłem się o jeden dzień i z klucza na podstawie akapitu w starej umowie, przedłużono mi umowę na kolejne 2 lata w stawkach nominalnych bez żadnej promocji... i buliłem dwa lata jak jeleń, bo kary za zerwanie umowy były jeszcze większe. Z tego m.in. powodu i kilku innych perypetii z nimi zawsze będę orędownikiem twierdzenia:
Wszystko, tylko nie Orange!
Ale to oczywiście moje subiektywne zdanie... Oczko

Ryby wód krajowych - okonie (Perca fluviatilis) - esej
Zapraszam do lektury Oczko

"Gdy twoim jedynym narzędziem jest młotek, wszystko zaczyna ci przypominać gwoździe."
Autor: Abraham Maslow
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
18.01.2017, 11:03
Orange też nie polecam, zrobili nas w bambuko z netem.
Sprzedali nam ofertę lte z ruterem, który nie obsługuję lte. Uśmiech)
Kiedy podpisywaliśmy umowę, lte nie działało w Gorzowie i okolicach.
Jak zorientowałem się ,że w telefonie mam lte a na domowym necie nie.
Oczywiście złożyłem reklamacje , w odpowiedzi napisali że na zwrot czy rezygnacje miałem dwa tygodnie. I uj ich obchodzi ,że kiedy brałem ofertę lte jeszcze nie działało.
Masakra , wszystkie te firmy ładnie wchodzą w du..e , z tym ,że przed podpisaniem umowy.
Pozdrawiam Paweł

Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
18.01.2017, 15:16
Netia odpadła w przedbiegach gdyż nie mają tam swiatlowodu a jeszcze stary dialog z dramatyczna oferta cenowa.

18.01.2017, 15:37
Z Orange mam osobiście niemiłe wspomnienia odnośnie internetu ... sprawa zakończyła się karą dla mnie. Dodatkowo te ich opłaty za "podtrzymanie łącza" czy jak to tam się nazywa. Neostrada często się zawieszała.

Netia OK, ale po zakończeniu dwuletniej umowy nie mogłem wziąć ani szybszego internetu (miałem 20Mbit) ani żadnej zniżki na abonament. Sama usługa bez zarzutu - ani razu przez 4 lata awarii (nie licząc tych ogólnopolskich).

UPC wziąłem z ulotki w naszym bloku. Miał być pakiet TV+net. Wszystko było OK, dopóki nie przyszedł monter ... musiałby się przebić przez wszystkie pomieszczenia ... niestety w wielu blokach się ogłaszają, a nawet nie mają położonej infrastruktury ... i potem takie cyrki wyskakują. Jakby to było nowe, niewyremontowane mieszkanie, to OK. Zrezygnowałem.
Mój brat ma UPC w Poznaniu w pakiecie - jest bardzo zadowolony. Zwłaszcza z pingów w World of Tanks Uśmiech

W tej chwili wziąłem w pakiecie od Ostrowskiego (net 70Mbit + TV) i place 89PLN. Wszystko śmiga aż miło. Gniazdka mam ich, więc wybór też padł na nich.
Dlatego sprawdź najpierw jaki operator ma faktycznie infrastrukturę u Ciebie (a nie tylko doprowadzony kabel do budynku).

PS. Właśnie Orange montuje światłowód do naszego bloku. Podpytam się sąsiadów czy ktoś będzie brał od nich ... i za niecałe 2 lata, kto wie Uśmiech

Pozdrawiam
Tomek
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
Maciula (18.01.2017)
18.01.2017, 18:08
Powyższe posty tylko potwierdzają co napisałem.
Mogę tylko pocieszyć, że czasy trików/haczyków już powoli mijają..

W kwestii "dopilnowania" - chodzi o estetykę wykonania. Również miejsce zakończenia winno być tam gdzie sobie życzysz.

rafoholik Zdziwko
18.01.2017, 18:43
flyman7 napisał(a):Gniazdka mam ich, więc wybór też padł na nich.
Dlatego sprawdź najpierw jaki operator ma faktycznie infrastrukturę u Ciebie (a nie tylko doprowadzony kabel do budynku).

Zainteresowałem się.
We własnym nowym mieszkaniu masz strukturalne okablowanie i do tego operatora które nie jest Twoje ?

Wg mojej wiedzy:
- w nowym budynku deweloperzy są zobowiązani wybudować infrastrukturę teleinformatyczną która jest elementem budynku i do której może podłączyć się dowolny operator telekomunikacyjny (najczęściej do jakiś punkt w piwnicy).
- W budynkach istniejących, gdzie nie ma infrastruktury, operatorzy budują lub wykorzystują piony techniczne i do mieszkań podchodzą niezależnie; moze przed remontem mieszkania instalacja operatora X została schowana i dlatego operator Y ma trudniej, to rozumiem.
Z domkami jest inna bajka.
-

rafoholik Zdziwko
18.01.2017, 19:43
Arturro... Zgadza się. Jak nasz blok budowali to było do wyboru tylko lokalni operatorzy kablowek i tylko jednego instalacja już jest położona. Dlatego każda nowa firma ma tylko węzeł w piwnicy i niestety musi pionem do każdego mieszkania się przebić. W nowych blokach jest "centralka plug and play" - zdecydowanie dużo lepiej i elastyczniej zmienić operatora.

Wytapetowane z S7

Pozdrawiam
Tomek

Odpowiedz