Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór operatora
Netia odpadła w przedbiegach gdyż nie mają tam swiatlowodu a jeszcze stary dialog z dramatyczna oferta cenowa.

Odpowiedz
Z Orange mam osobiście niemiłe wspomnienia odnośnie internetu ... sprawa zakończyła się karą dla mnie. Dodatkowo te ich opłaty za "podtrzymanie łącza" czy jak to tam się nazywa. Neostrada często się zawieszała.

Netia OK, ale po zakończeniu dwuletniej umowy nie mogłem wziąć ani szybszego internetu (miałem 20Mbit) ani żadnej zniżki na abonament. Sama usługa bez zarzutu - ani razu przez 4 lata awarii (nie licząc tych ogólnopolskich).

UPC wziąłem z ulotki w naszym bloku. Miał być pakiet TV+net. Wszystko było OK, dopóki nie przyszedł monter ... musiałby się przebić przez wszystkie pomieszczenia ... niestety w wielu blokach się ogłaszają, a nawet nie mają położonej infrastruktury ... i potem takie cyrki wyskakują. Jakby to było nowe, niewyremontowane mieszkanie, to OK. Zrezygnowałem.
Mój brat ma UPC w Poznaniu w pakiecie - jest bardzo zadowolony. Zwłaszcza z pingów w World of Tanks Smile

W tej chwili wziąłem w pakiecie od Ostrowskiego (net 70Mbit + TV) i place 89PLN. Wszystko śmiga aż miło. Gniazdka mam ich, więc wybór też padł na nich.
Dlatego sprawdź najpierw jaki operator ma faktycznie infrastrukturę u Ciebie (a nie tylko doprowadzony kabel do budynku).

PS. Właśnie Orange montuje światłowód do naszego bloku. Podpytam się sąsiadów czy ktoś będzie brał od nich ... i za niecałe 2 lata, kto wie Smile
Pozdrawiam
Tomek
Odpowiedz
Powyższe posty tylko potwierdzają co napisałem.
Mogę tylko pocieszyć, że czasy trików/haczyków już powoli mijają..

W kwestii "dopilnowania" - chodzi o estetykę wykonania. Również miejsce zakończenia winno być tam gdzie sobie życzysz.
rafoholik :zdziwko:
Odpowiedz
flyman7 napisał(a):Gniazdka mam ich, więc wybór też padł na nich.
Dlatego sprawdź najpierw jaki operator ma faktycznie infrastrukturę u Ciebie (a nie tylko doprowadzony kabel do budynku).

Zainteresowałem się.
We własnym nowym mieszkaniu masz strukturalne okablowanie i do tego operatora które nie jest Twoje ?

Wg mojej wiedzy:
- w nowym budynku deweloperzy są zobowiązani wybudować infrastrukturę teleinformatyczną która jest elementem budynku i do której może podłączyć się dowolny operator telekomunikacyjny (najczęściej do jakiś punkt w piwnicy).
- W budynkach istniejących, gdzie nie ma infrastruktury, operatorzy budują lub wykorzystują piony techniczne i do mieszkań podchodzą niezależnie; moze przed remontem mieszkania instalacja operatora X została schowana i dlatego operator Y ma trudniej, to rozumiem.
Z domkami jest inna bajka.
-
rafoholik :zdziwko:
Odpowiedz
Arturro... Zgadza się. Jak nasz blok budowali to było do wyboru tylko lokalni operatorzy kablowek i tylko jednego instalacja już jest położona. Dlatego każda nowa firma ma tylko węzeł w piwnicy i niestety musi pionem do każdego mieszkania się przebić. W nowych blokach jest "centralka plug and play" - zdecydowanie dużo lepiej i elastyczniej zmienić operatora.

Wytapetowane z S7
Pozdrawiam
Tomek
Odpowiedz