Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Seachem Clarity
27.01.2017, 20:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.01.2017 20:08 przez alex.)
Seachem Clarity
Chcę przybliżyć ów preparat, bo moim zdaniem jest tego warty.
Chodzi o Seachem Clarity:

Opis producenta:

Clarity jest ostatecznym środkiem klarującym wodę zarówno w akwariach słodkowodnych i morskich. Zawiera zaawansowany flokulujący polimerowy środek, który jest bezpieczny zarówno dla raf, ryb i roślin w akwariach. Clarity jest jedynym takim produktem na rynku! Umożliwia usunięcie wszystkich rodzajów zmętnień wody i nie ogranicza się do zmętnień chemicznych i cząstek (tj. wymieszanych z podłożem). Po dodaniu Clarity do wody, widać tworzące się chmurki. Jest to normalne i oznacza, że Clarity zaczyna działać. Woda jest wypełniona małymi cząstkami materii, które nie były widoczne dla nieuzbrojonego oka. Clarity sprawia, że te kawałki materii zaczynają się skupiać. Gdy zlepiają się ze sobą tworzą one większe cząstki, które są teraz widoczne, stąd zmętnienie. W takim stanie pozostaje tylko odfiltrować ją mechanicznie. Materia ta niegdyś była zbyt mała, aby została wyłapana w filtrach, a teraz jest w wystarczająco dużych kępkach.

Dawkowanie:

Dodaj 5ml na każde 80l wody. W niektórych przypadkach zamglenie wody może wzrosnąć, jest to normalne i oznacza, że Clarity zaczyna działać. Z czasem klarowność wody rośnie. Po usunięciu zmętnienia może być konieczne oczyszczenie mechanicznych wkładów filtracyjnych.

Spostrzeżenia:

Mega fajny środek! Byłam dość sceptycznie nastawiona, bo moja batalia ze zmętnieniem w akwarium morskim trwała 10 m-cy.
Jednak preparat nie tylko poradził sobie z nieorganiczną zawiesiną (moją bolączką), ale także oczyścił wodę z żółtawego kolorku i całkowicie pochłonął charakterystyczny zapaszek, który czasami się zdarza.
Żeby nie być gołosłownym, przedstawiam zdjęcia jak wyglądał zbiornik przed, a jak po zastosowaniu:

Użyta przeze mnie dawka to: 25 ml (5ml/80l wody). Podałam 2 dawki w odstępie 24h.
Zastosowałam watę w sumpie (wąska przegroda) i polecam również owinięcie czymś cyrkulatorów, aby wyłapywały farfocle. Jeśli tego nie zrobicie też się nic nie stanie (sprawdzałam Oczko ), a jedynie dłużej będzie trzeba poczekać, aż filtracja bez waszej pomocy to wyłapie.
Zapomniałam dopisać , że również sump po tych dwóch dawkach wygląda dużo lepiej. Media jakby bielsze (siporax) i nie widzę tyle osadu na dnie - normalnie jakbym ręcznie to wyczyściła.

396l morska przygoda
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
[-] 5 użytkowników podziękowało za ten post:
Arturro (27.01.2017), Norrden (27.01.2017), Przemek Wieczorek (27.01.2017), Rafal (27.01.2017), WIT (27.01.2017)
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
27.01.2017, 21:59
RE: Seachem Clarity
Olu a próbowałaś Akwesan ? Działa świetnie w tym aspekcie Uśmiech
Choć trzeba przyznać ,ten środek fajnie sobie radzi.

[Obrazek: podpis.png]
27.01.2017, 22:07
Przemek, a czy dla korali też jest bezpieczny?

http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
27.01.2017, 22:20
Stosuje kolega i sporo ludzi z forum morskiego.Rafał to jest to samo tylko za smiesznie niską kasę http://aquaforest.eu/pl/product/np-pro/

Fajnie działa .Tutaj jest jego akwarium .Zresztą nie jedeno Uśmiech

27.01.2017, 22:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.01.2017 22:31 przez alex.)
Polimery karmiące bakterie, to nie to samo co polimery "wiążące"/flokujące śmieci w akwa. To duża różnica Przemek Oczko
Mam NP Pro w domu, używałam i wiem do czego służy Oczko

396l morska przygoda
27.01.2017, 22:37
Ale zwalczamy skutek . Przyczyna ?

27.01.2017, 22:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.01.2017 22:42 przez alex.)
Przyczyna?
Skała Af oddaje do wody. Zmętnienie typowo mineralne, nie zakwit bakterii Oczko Nie widzę w tej sytuacji związku między dokarmianiem bakterii, a wyłapaniem nierozpuszczonych minerałów z wody Oczko

Jeszcze raz:

NP Pro - karmi bakterie
Seachem Clarity - "wiąże" zanieczyszczenia wszelkiego rodzaju i pozwala wyłapać filtrom mechanicznym.

396l morska przygoda
27.01.2017, 22:41
Ja także nie widzę Uśmiech
27.01.2017, 22:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.01.2017 22:44 przez Rafal.)
Ola, skała AF oddaje i pewnie będzie jeszcze przez jakiś czas oddawała coś do wody. Zamierzasz regularnie ten środek stosować?

http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
27.01.2017, 22:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.01.2017 22:48 przez alex.)
Rafal napisał(a):Zamierzasz regularnie ten środek stosować?

Nie wiem Rafał. Chwilowo od kilku dni jest spokój (po 2 dawkach). Podmiana też nie "narozrabiała". Osoba , która mi to poleciła nie miała potrzeby stosować ponownie (dokładnie ten sam problem ze skałą). Pocieszam się więc, że i mnie to dotyczy i mam problem z głowy Uśmiech

396l morska przygoda
27.01.2017, 23:08
Olu rozumiem .Oby to tylko nie okazała się walka z wiatrakami .
Skoro jesteś pewna że jest to ewidentnie zmętnienie mechaniczne to nie mam nic do dodania Język

27.01.2017, 23:12
Przemek Wieczorek napisał(a):Skoro jesteś pewna że jest to ewidentnie zmętnienie mechaniczne

Jestem Przemek, Trochę już w tym siedzę i potrafię co nieco odróżnić Oczko

396l morska przygoda

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.