Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tropical Bacto Activ
12.02.2017, 14:51
Tropical Bacto Activ
BACTO-ACTIVE żywe kultury bakterii do akwarium słodkowodnego i morskiego.
BACTO-ACTIVE zawiera wyselekcjonowane szczepy bakterii, które szybko i skutecznie rozkładają zgromadzoną w podłożu, filtrach i na elementach ozdobnych materię organiczną. Dzięki temu pielęgnacja akwarium staje się łatwiejsza. Preparat BACTO-ACTIVE w połączeniu z regularnymi podmianami wody sprawia, że nawet w „starych” akwariach warunki życia dla organizmów wodnych są doskonałe, a opiekun ma mniej pracy z usuwaniem zalegających resztek organicznych. Dzięki regularnemu stosowaniu preparatu woda jest czysta, przejrzysta i bezpieczna dla mieszkańców akwarium.
Ponadto szczepy bakterii zawarte w preparacie BACTO-ACTIVE wspomagają działanie bakterii nitryfikacyjnych. Dzięki ich pracy w nowych akwariach szybciej osiedlają się bakterie nitryfikacyjne i w krótszym czasie ustala się równowaga biologiczna. Po zastosowaniu BACTO-ACTIVE syndrom nowego akwarium nie jest już problemem.
ZASTOSOWANIE: BACTO-ACTIVE przeznaczony jest do stosowania w nowych zbiornikach z uzdatnioną wodą wodociągową, w ustabilizowanych akwariach, po podmianie wody lub czyszczeniu filtra oraz po leczeniu ryb preparatami bakteriobójczymi.
Źródło: http://www.tropical.pl

Dawkowanie:
Akwaria niedojrzałe - 5 ml / 75 L wody raz na tydzień, po 3 tygodniach dawkowanie jak w akwariach dojrzałych
Akwaria dojrzałe - 5 ml / 45 L wody raz w miesiącu.
Słona woda spowalnia działanie preparatu, dlatego należy stosować w niej o 25 -50% więcej preparatu.

Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
12.02.2017, 16:52
RE: Tropical Bacto Activ
Nie wiem po co kopiować tutaj opisy produktów.

Myśli żołnierz: w dupie z wami i waszymi wojnami
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
12.02.2017, 17:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.02.2017 17:13 przez Rafal.)
To jest ział Encyklopedia... miejsce jak najbardziej odpowiednie na tego typu wpisy. Choćby po to, żeby jak zginie ulotka, można było sprawdzić dawkowanie. A ktoś może w przyszłości w wątku dopisze swoje spostrzeżenia na temat opisanego preparatu.
Poza tym są akwaryści, którzy nie mają pojęcia o istnieniu tego typu produktów.

http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
12.02.2017, 18:14
Sbc nie czepiaj się Język
Po zakończeniu leczenia metrem czyli za 2 dni podłacze kubeł z siporaxem i zapodaje ten preparat. Jak wszystko będzie ok to zdam relacje czy szybko woda przestanie być mętna, bo teraz ciągle mgła...
12.02.2017, 22:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.02.2017 22:21 przez sbc.)
(12.02.2017 17:10)Rafal napisał(a):  To jest ział Encyklopedia... miejsce jak najbardziej odpowiednie na tego typu wpisy. Choćby po to, żeby jak zginie ulotka, można było sprawdzić dawkowanie. A ktoś może w przyszłości w wątku dopisze swoje spostrzeżenia na temat opisanego preparatu.
Poza tym są akwaryści, którzy nie mają pojęcia o istnieniu tego typu produktów.
Od tego jest strona producenta. Takie kopiowanie to nic innego jak zaśmiecanie sieci, bo później szukając informacji na dany temat wyszukiwarka wywala N wyników na X różnych stron z których 1/3 się powtarza.

Serol są lepsze preparaty do budowania flory bakteryjnej. Mgła może mieć multum przyczyn. W Twoim wypadku to pewnie pierwotniaki, a jeśli tak, to ten preparat Ci nie pomoże ;p

Myśli żołnierz: w dupie z wami i waszymi wojnami
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
12.02.2017, 22:40
Ze strony producenta jest opis.
Dawkowania tam nie było, więc tu jest dwa w jednym. Jak ktoś trafi to będzie miał dwa trafione strzały. Z takim podejściem to wszystkie opisy preparatów i sprzętów nie miałyby sensu... bo na stronach producenta jest wsio, ale niektórzy przeglądąją fora i tu różności akwarystycznych szukają.. a to, że po wpisaniu w wyszukiwarke wyskakuje multum wyników, to cóż, tak jest z każdym hasłem, takie czasy. Ja jak bym wpisał i by mi wyskoczyło u producenta i na forum to na pewno zajrzałbym na forum też po niestronnicze info i jeszcze coś dodatkowo..

A mętna woda... to może być właśnie brak biologii bo dziś wsypałem ostatnią dawke metro.. i już nawet na płetwach pleśniawki się zaczynają..
12.02.2017, 23:09
sbc napisał(a):Takie kopiowanie to nic innego jak zaśmiecanie sieci,
Na szczęście miejsca jest sporo Oczko
sbc napisał(a):później szukając informacji na dany temat wyszukiwarka wywala N wyników na X różnych stron z których 1/3 się powtarza
I własnie chodzi o to, żeby na naszą stronę zajrzeli a nie stronę producenta czy inne forum.

http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.