Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MORENICOL LERNEX PRO
21.02.2017, 00:10
MORENICOL LERNEX PRO
MORENICOL LERNEX PRO

Zawiera w swym składzie mieszankę 3 substancji leczniczych: nitroskanat, prazikwantel i flubendazol.

Bardzo skuteczny lek na przywry skórne (Gyrodactylus), przywry skrzelowe (Dactylogyrus) i pasożyty takie jak nicienie (Nematode). Skuteczny również przeciw rybim wszom (Argulus), rybim pijawkom (Piscicola) i robakom kotwicznym (Lernea). Na niektóre rodzaje tasiemca też (ale tu różne opinie).

Stosowanie:
Bezkręgowce wyłowić bo mogą nie przeżyć
Temp 28st Ph pomiędzy 6 a 7

Światło wyłączamy przez 2 dni po podaniu każdej z dawek, czyli pierwsze 4 dni każdej tury. Karmienie podobnie jak światło, ale tak aby nie zostawały resztki.

Podmiana 20 - 30%
Filtry wyczyścić i tylko gąbki (złoża aktywne do odkażenia)
- I tura -
1. dzień - 5 ml/100L
2. dzień - przerwa
3. dzień - 5 ml/100L
4.- 10. dzień - przerwa

Podmiana 20-30%

- II tura -
11. dzień - 5 ml/100L
12. dzień - przerwa
13. dzień - 5 ml/100L
14. dzień - przerwa
15. dzień - podmiana wody i filtracja przez węgiel aktywny przez 24h
Można zrobić dłuższą przerwę jak w pierwszej turze i dopiero podmiana i węgiel, ale u mnie krótszy cykl 15 dniowy nicienie powybijał, więc tak podaje, bo skuteczne Uśmiech
Niektóre źródła podają aby również podczas kąpieli w MLP podawać proszek również w pokarmie, ale na forach o dyskowcach się o tym nie pisze i sama kąpel na przywry i nicienie przynosi dobry skutek...

UWAGA: podane dawkowanie przy czystym szkle ! W przypadku akwa z roślinami i podłożem wszystkie dawki x2 tzn. 10ml/100L i po podaniu odczekać chwile i porządnie zamieszć w podłożu. Zalecane są również przy takim zbiorniku 3 tury leczenia.
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
21.02.2017, 22:35
RE: MORENICOL LERNEX PRO
Hej,

ja używam w dwóch identycznych dawkach - zgodnie z zaleceniami producenta. Druga dawka po 4-5 dniach.

Lek jest rewelacyjny, nie zabija krewetek, glonojadów oraz kirysków.
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
21.02.2017, 23:15
RE: MORENICOL LERNEX PRO
No właśnie też się obawiałem o L333 i podpytałem na forum zbrojnikowatymi i pisali, że można. E-lki i loricarie red nic nie odczuły Uśmiech

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.