Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MORENICOL LERNEX PRO
21.02.2017, 00:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.02.2017 00:15 przez serol.)
MORENICOL LERNEX PRO
MORENICOL LERNEX PRO

Zawiera w swym składzie mieszankę 3 substancji leczniczych: nitroskanat, prazikwantel i flubendazol.

Bardzo skuteczny lek na przywry skórne (Gyrodactylus), przywry skrzelowe (Dactylogyrus) i pasożyty takie jak nicienie (Nematode). Skuteczny również przeciw rybim wszom (Argulus), rybim pijawkom (Piscicola) i robakom kotwicznym (Lernea). Na niektóre rodzaje tasiemca też (ale tu różne opinie).

Stosowanie:
Bezkręgowce wyłowić bo mogą nie przeżyć
Temp 28st Ph pomiędzy 6 a 7

Światło wyłączamy przez 2 dni po podaniu każdej z dawek, czyli pierwsze 4 dni każdej tury. Karmienie podobnie jak światło, ale tak aby nie zostawały resztki.

Podmiana 20 - 30%
Filtry wyczyścić i tylko gąbki (złoża aktywne do odkażenia)
- I tura -
1. dzień - 5 ml/100L
2. dzień - przerwa
3. dzień - 5 ml/100L
4.- 10. dzień - przerwa

Podmiana 20-30%

- II tura -
11. dzień - 5 ml/100L
12. dzień - przerwa
13. dzień - 5 ml/100L
14. dzień - przerwa
15. dzień - podmiana wody i filtracja przez węgiel aktywny przez 24h
Można zrobić dłuższą przerwę jak w pierwszej turze i dopiero podmiana i węgiel, ale u mnie krótszy cykl 15 dniowy nicienie powybijał, więc tak podaje, bo skuteczne Uśmiech
Niektóre źródła podają aby również podczas kąpieli w MLP podawać proszek również w pokarmie, ale na forach o dyskowcach się o tym nie pisze i sama kąpel na przywry i nicienie przynosi dobry skutek...

UWAGA: podane dawkowanie przy czystym szkle ! W przypadku akwa z roślinami i podłożem wszystkie dawki x2 tzn. 10ml/100L i po podaniu odczekać chwile i porządnie zamieszć w podłożu. Zalecane są również przy takim zbiorniku 3 tury leczenia.

Kto hoduje rybki ten ma gładkie łydki Cwaniak
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
21.02.2017, 22:35
RE: MORENICOL LERNEX PRO
Hej,

ja używam w dwóch identycznych dawkach - zgodnie z zaleceniami producenta. Druga dawka po 4-5 dniach.

Lek jest rewelacyjny, nie zabija krewetek, glonojadów oraz kirysków.
21.02.2017, 23:15
RE: MORENICOL LERNEX PRO
No właśnie też się obawiałem o L333 i podpytałem na forum zbrojnikowatymi i pisali, że można. E-lki i loricarie red nic nie odczuły Uśmiech

Kto hoduje rybki ten ma gładkie łydki Cwaniak

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.