Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AQMA LED CONTROL
01.03.2017, 00:37
Post: #1
AQMA LED CONTROL
AQma LED Control, to 6-kanałowy sterownik PWM oświetlenia LED.
Zarówno kod do Arduion Nano, jak i aplikacja na Windows napisane są przeze mnie i dostępne za całkowitą darmochę.
Po części do wykonania sterownika zapraszam na http://AQma.pl
Użytkownik może ustawić długość wschodu i zachodu słońca (w minutach), a także minimalną i maksymalną moc jaką będzie sterowana lampa. Zaptaszkowanie kwadratu „Oświetlenie nocne” spowoduje, że w czasie kiedy lampa powinna być wyłączona, zostanie utrzymana wartość minimalna PWM (ta z pola minimum wyrażona w %). Jeżeli ptaszka nie ma, PWM zostanie ustawiony na zero.
Czas włączenia/wyłączenia może przechodzić przez godzinę 0:00, czas wschodu może przechodzić przez godzinę 0:00, czas zachodu również może przechodzić przez godzinę 0:00. PWM jest „odporny” na braki zasilania i po powrocie zasilania wstaje z ustawieniami adekwatnymi do aktualnej godziny.
Dostępny jest również tryb testu. Można go włączyć stawiając ptaszek w polu „Test”, ale tylko jeżeli aktywne jest połączenie z AQmą. Tryb ten umożliwia przetestowanie ustawień PWM dla lampy. Po uruchomieniu trybu testowego, aktywne staje się pole z suwakiem. Można nim ustawić żądaną moc lampy. Aktualną wartość PWM odwzorowuje kolorowy pasek powyżej suwaka. Dane do AQmy wysyłane są zaraz po ustawienia suwaka (po zwolnieniu przycisku myszki). Możliwe jest dokładne ustawienie wartości procentowych (co 1%) z użyciem strzałek na klawiaturze, wtedy, dane zostaną wysłane po klepnięciu entera.
Od wersji 1.1.0 "AQma LED Control", po zaniku zasilania wszystkie kanały PWM płynnie się "rozświetlają" aż do ustalonej wartości. Cały proces trwa 30 sekund. Wartość tę można zmienić w zmiennej pwmSilkySmootTimeSec (od 1 do 255 sekund).
Od wersji 1.2.0 "AQma LED Control", jest możliwe sterowanie przetwornicami z "pseudopwm", które działą odwrotnie. Jak dostają maksymalne wypełnienie to nie świecą a przy wypełnieniu równym zero walą pełną mocą (ostatnio sporo takich przetwornic na rynku). Jeżli trafiła się taka przetwornica, należy zmodyfikować w "Ustawieniach" zmienną pwmXInvert z false na true (gdzie X to numer kanału). Całość dla kanału pierwszego powinna wyglądać tak:
boolean pwm1Invert = true;
Dodatkowo od tej wersji po ustawieniu 1% wypełnienia dla oświetlenia nocnego, zostaje ustawiona najmniejsza możliwa wartoś PWM (mniejsza niż 1%). Teoretycznie lampa 100W będzie pracować z mocą 0,39W (dotyczy to tylko oświetlenia nocnego - moc kanału/255). Kolejne wartośći wyliczane są "normalnie".
Jest też ukłon w stronę społeczeństwa potrzebującego wyświetlacz do lampki. Funkcja pwm() zwraca przez samą siebie wartość wypełnienia kanału. Więc łątwo to można wyświetlić.
Od wersji 2.0.0 "AQma LED Control" umożliwia sterowanie bezprzewodowe poprzez Bluetooth.
Od wersji 2.4.6 "AQma LED Control" można wyposażyć w microswitch (lub jakikolwiek inny przełącznik chwilowy) i buzer z generatorem 5V.
Pojedyncze krótkie naciśnięcie przycisku spowoduje wyłączenie wszystkich kanałów LED, domyślnie na 10 minut (jedno piknięcie buzera), ponowne krótkie naciśnięcie przełącznika spowoduje ustawienie wszystkich kanałów na pełną moc. Sterownik pozostanie w trybie "ręcznym" przez 10 minut. Czas trybu ręcznego można ewentualnie dostosować w zmiennej sleepTime (w sekundach). Po upływie zadanego czasu sterownik wróci do pracy w trybie automatycznym (ustawionym przez użytkownika w aplikacji). Aby ręcznie wymusić wyjście z trybu manualnego i powrót do ustawień automatycznych należy przytrzymać przycisk przez około 2s do momentu usłyszenia długiego sygnału beeeeeeeeep, lub wykonać dowolna czynność konfiguracyjną z windowsowej aplikacji.
Każdorazowe poprawne przesłanie danych konfiguracyjnych z aplikacji do sterownika zostanie potwierdzone sygnałem dźwiękowym.
Połączenie - trzy krótkie biiipy.
Przesłąnie konfiguracji kanału, pobranie daty, pobranie ustawień ze strownika - dwa krótkie biiipy.
Ustawienie daty i godziny poprzez przycisk "Wyślij" - dwa krótkie biiiipy.
Automatyczne ustawienie daty za pomocą przycisku "Data z PC" - cztery beepy.


http://magu.pl/aqma-led-control

Posiadam od roku, wszystko działa prawidłowo nie miałem żadnych awarii. Można spokojnie wyjechać na wakacje nie myśląc czy lampa zapali się czy nie.
Jest aplikacja pod windows i telefon z adnroidem ( połączenie bluetooth)
Chętnie pomogę przy budowie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)

Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  AQMA - STEROWNIK DO AKWARIUM MORSKIEGO, ARDUINO LEONARDO Lukasz 2 2 453 03.03.2017 14:34
Ostatni post: Lukasz
  AQMA TIMER - 12 KANAŁÓW Lukasz 0 1 320 01.03.2017 00:45
Ostatni post: Lukasz
  HC - CONTROL Lukasz 0 1 270 01.03.2017 00:43
Ostatni post: Lukasz
  AQMA SMALL LED - CONTROLLER Lukasz 0 1 290 01.03.2017 00:42
Ostatni post: Lukasz
  AQMA REFILL ATO - AUTOMATYCZNA DOLEWKA, ARDUINO NANO Lukasz 0 1 360 01.03.2017 00:40
Ostatni post: Lukasz

Skocz do:Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.