Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jebao DC 3000
13.03.2017, 15:38
Jebao DC 3000
Witam wszystkich czy miał ktoś z was przypadek żeby po wyłączeniu pompy obiegowej nie chciała wystartować.Pierwszy raz po wyczyszczeniu poszła ,wczoraj dopiero po godz. walki z nią.
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)

13.03.2017, 17:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.03.2017 17:13 przez adams2121.)
RE: Jebao DC 3000
Tylko wtedy gdy szlamem zabita mocno była.
Ostatnio widziałem jak pod wpływem piachu stanęła . Nie u mnie , lecz na moich oczach.

Sprawdź czy wirnik nie jest pęknięty - nawet mikro pęknięcie wymusza wymianę .
14.03.2017, 00:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.03.2017 00:31 przez Voyager.)
mam dwie..trzy pompy różnych firm ..często mają problem ze startem. Główna obiegowa (jebao DC9000) nie raz startuje dwa razy ...pomimo ze jest duża i wydajna..to myślę że ma jakiś czujnik przeciążeniowy i nie może na raz podnieść słupa wody (na najniższym biegu) .. to samo pompa w filtrze zewnętrznym mechanicznym FX6 Fluwal - po wyczyszczeniu gąbek (używam jako dodatkowy filtr mechaniczny) często startuje po kilka razy - tu tak samo .. węże są umieszczone dość wysoko - i nie daje rady często na raz wystartować. Najmniej problemów w pompie igiełkowej ? w odpieniaczu (aqua medic) - tu tnie się tylko w jednym - odwrotnym przypadku - wtedy gdy mało w nim wody Uśmiech Jak już ruszą te pompy - to potrafią chodzić bez przerwy po kilka-kilkanaście dni. Wieć start może być czasami ciężki - zalej rury - zwiększ ich średnice - lub skróć Uśmiech
14.03.2017, 00:41
Voyager napisał(a):to potrafią chodzić bez przerwy po kilka-kilkanaście dni.
Chyba latD
14.03.2017, 02:04
no.. czasami do karmienia...warto coś wyłączyć Uśmiech albo na kilka godzin w nocy sumpa ..żeby dał złapać oddech bakterią i glonom pożytecznym... co by też skoczył poziom PO4/NO3.. i innych parametrów .. bo zero też nie dobrze za długo dla korali ... mi się zdarza wyłączać zawsze jakąś ..co dwa trzy dni... obiegową najrzadziej. U mnie są też częste ale krótkie po kilka minut awarie prądu (zabezpieczone już UPs-em). Więc nie liczę nawet że bez przerwy będzie coś mieliło Uśmiech myślę nawet o centralnym wyłączaniu wszystkich pomp - właśnie do karmienia - lub przy układaniu korali - bardzo pomaga jak lustro nie faluje - i coś można zobaczyć z góry.

Odpowiedz