Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje Kundle :D
12.12.2018, 18:34
RE: Moje Kundle :D
Zbiornik kolejny sie rodzi... z dyskami hahah
Dyskowce to choroba ...
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
12.12.2018, 22:45
(12.12.2018 13:24)Rafal napisał(a):  Takie objawy moga swiadczyc o zbyt malej ilosci tlenu w wodzie. Zwieksz ruch tafli, daj dodatkowe napowietrzanie. Jak nie pomozesz to bedziesz szukac dalej.

Poszło powietrze, poszedł węgiel. Już tak nie robią.
Jutro odłączę powietrze na jakiś czas, to będziemy wiedzieć czy to czasem nie coś z wodą przy podmianie nie przypełzło.

autodetailing, folie, fvat, zapraszam Duży uśmiech
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
12.12.2018, 23:24
Swieze korzenie, jesli zaczynaja gnic, tez moga spowodowac przyduche w akwarium. Po krewetkach widac najszybciej.

http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
sbc (12.12.2018), Sylwunia1986 (13.12.2018)
10.01.2019, 00:30
No to tyle ze ślimaków, że się nimi pochwaliłam na zdjęciach i kaput! Bardzo mi było szkoda ampularii Stefana, którego tak bardzo polubiły krewetki! Po zakupie testów na miedź, okazuje się, że w naszej wodzie kranowej jej stężenie jest mega duże! Na tyle duże, że nawet my ludzie nie powinniśmy spożywać tej wody. Czego nie czynimy od dłuższego czasu! Więcej na ten temat powie Radek. Jeszcze parę zatoczków paraduje po akwarium, ale marny ich żywot Zdezorientowany do obsady doszła ostatnio Razbora galaxy. Mam nadzieję, że nie zainteresują się małymi krewetkami jak gupiki Cyklop Od kilku dni czaje się żeby zrobić im dobre zdjęcia, ale ić Pan w.... Szczęśliwy mają gorsze ADHD od gupików O matko nawet zwerbowanie na pokarm nie pomogło Duży uśmiech

Inni z pokarmu się cieszyli Uśmiech

Niektórzy czaili się z korzenia Uśmiech

A pozostali muszą nosić ciężary Uśmiech

i słuchać ciężarnych sąsiadek Duży uśmiech

10.01.2019, 00:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.01.2019 00:59 przez sbc.)
Woda w kranie: test na miedź zooleka pokazuje 2.5mg/l, ostatnie oczko skali. Kranówka pół na pół z wodą destylowaną dalej 2.5mg/l, więcej nie chciało mi się rozcieńczać.

Za zanieczyszczenie uznaje się już 60μg. Stężenia >=3mg są szkodliwe dla ludzi.

Zamierzamy oddać wodę do laboratorium, bo to już nie tylko rybki i pipki, ale nasze zdrowie.

autodetailing, folie, fvat, zapraszam Duży uśmiech
10.01.2019, 01:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.01.2019 01:11 przez Rafal.)
Na to, ze Danio "galaxy" nie zainteresuje sie mlodymi krewetkami bym nie liczyl. One potrafia czekac nad kepka mchu tak dlugo, az pokaze sie mala krewetka i wtedy atakowac. I sa w tym raczej skuteczniejsze od gupikow.

Czyli przypuszczenia z miedzia byly słuszne. Jest to problem, szczegolnie dla slimakow, krewetek i ryb przydennych.

http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
10.01.2019, 11:05
Samo akwarium widziałem na żywo i prezentuje się całkiem fajnie. Sylwia -> wrzuć zdjęcie całości, bo zarosło trochę od ostatnich zdjęć i jest czym się pochwalić Uśmiech

Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem!
18.01.2019, 20:27
To fakt trochę już akwarium zarosło Uśmiech Wgl Cyprian z anubiasami dostałam (świadomie bądź nie) małe ślimaki zatoczki dziękuję Uśmiech Były jeden dzień na szybach mikrusy, ale już ich nie widzę niestety. Duże jeszcze się trzymają może i te małe się skitrały - żyje taką nadzieją Zawstydzony

19.01.2019, 00:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.01.2019 00:00 przez cypeks.)
Moje Kundle :D
Żadna tajemnica, mówiłem Radkowi że mogą być zatoczki i/lub kładki jajowe tych ślimaków, bo robiły robotę podczas czyszczenia roślinek z glonów.

Mech jest boski w tym akwarium.

Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem!
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.