Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mieszanie makro i mikro
14.06.2017, 12:32
Mieszanie makro i mikro
Czy ktoś kiedyś dozował razem makro z mikro?

Planuję ponadtygodniowy wyjazd i mam kłopot z doglądaniem mojego zbiornika.
I z tego powodu chciałbym zautomatyzować karmienie ryb i dozowanie nawozów.
Dzisiaj dozuję makro urobione z soli i mikro Intermag.
Zakupiłem pompę dozującą, ale jednokanałową. Stąd pytanie: czy mogę zmieszać makro i mikro razem w jednym pojemniku (oczywiście w odpowiednich proporcjach) i z tego pojemnika dozować do akwarium? Czy połączenie razem makro i mikro nie powoduje jakiś niepożądanych reakcji / skutków?

Będę wdzięczny za cenne podpowiedzi i/lub komentarze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)

14.06.2017, 13:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.06.2017 13:48 przez atbm.)
RE: Mieszanie makro i mikro
Mieszanie z dobrymi chelatami a intermag takie ma nie powinno się nic stać,choć sam bał bym się Szczęśliwy
Nie wiem czy lepszym pomysłem by Nie było zostawić bez nawożenia,zostawić tylko cełodwa .

[Obrazek: atbm.jpg]
Mój kanał Youtube
08.07.2017, 15:54
Zdecydowałem się jednak dozować pomieszane makro i mikro.
Pompka dozowała przez 2 tygodnie - kilka dni ją obserwowałem a potem wyjechaliśmy na tygodniowy wypoczynek.

Trochę się obawiałem co zobaczę po powrocie. Ale wszystko było w najlepszym porządku - nawozu ubyło tyle, ile powinno a roślinki w doskonałej kondycji.

Podsumowując - nie chciałem kupować wielokanałowej pompki dozującej (głównie z powodu gabarytów). Pompa jednokanałowa (GroTech NG-1) spisała się doskonale. Nie zauważyłem też żadnych "skutków ubocznych" ze zmieszania nawozów. Polecam rozwiązanie - szczególnie w okresie urlopowym.
08.07.2017, 16:03
Ja zostawiłem akwarium na tydzień bez nawozów skutkiem tego pokazały się gdzie nie gdzie krasnale i bucephalandry troszkę wyblakły. Uśmiech
Reszta w dobrym stanie.

[Obrazek: atbm.jpg]
Mój kanał Youtube
09.07.2017, 21:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.07.2017 21:36 przez byron.)
(14.06.2017 12:32)romankam napisał(a):  Planuję ponadtygodniowy wyjazd i mam kłopot z doglądaniem mojego zbiornika.

W dzisiejszych czasach monitoring zbiornika to naprawdę żaden problem. Wystarczy tania kamera IP z kodowaniem h264 i masz akwarium online.

Ps. Akwarium tydzień, nawet dwa tygodnie bez nawożenia nic się nie stanie(tak wynika z mojej praktyki)

Pozdrawiam
Marcin
09.07.2017, 22:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.07.2017 22:37 przez romankam.)
Błędnie podałem nazwę pompy. Powinno być Grotech TEC 1 NG.

byron napisał(a):W dzisiejszych czasach monitoring zbiornika to naprawdę żaden problem. Wystarczy tania kamera IP z kodowaniem h264 i masz akwarium online.

To nie do końca jest tak cudownie. Online masz tylko obrazek swojego akwarium.

Ja przez "doglądanie zbiornika" rozumiem codzienne sprawdzanie czy: pH jest jak powinno, czy w zbiorniczku ubyło tyle nawozu, co powinno, czy na powierzchni nie pływają przypadkiem listki roślin a jak tak, to której, czy nie widać objawów narastania któregoś z glonów i takie tam. Moja lista kontrolna nie jest długa, ale regularne sprawdzanie przynosi efekty. Przynajmniej w moim zbiorniku.
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
atbm (09.07.2017)

Odpowiedz