Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tarliskowe serola - dyskowce
Wczoraj nastąpiła podmiana parki z tarliskowego która od początku wakacji ani razu nie tarła się i powędrowała do ogólnego, zaś z ogólnego parka z larwami które przeniosłem wraz z korzeniem do którego były przyczepione. Wody dałem 80% z ogólnego i 20% RO ( troche też zostało starej).
Dziś larwy to już małe rybki pływające swobodnie po całym akwa i tu problem. Kilka sztuk tylko goni rodziców, zwłaszcza ojca (w tym momencie jestem dumny z ja Big Grin ) to ten turkusowaty i tam coś skubie z jego skóry...
Ale najgosze to, że niestety te czarne spoiny... czytałem już wcześniej, że tarliskowe klei się transparentnym. Jakieś sugestie? I czy wyłowić już ten korzeń bo on też ciemny?

Odpowiedz
serol napisał(a):czy wyłowić już ten korzeń bo on też ciemny?

Usunąć w miarę możliwości wszystko co ciemne.
Inna sprawa, że trochę szkoda zachodu dla kilku przecinków- niestety Sad
I jak dojdzie jeszcze selekcja, to ...
396l  morska przygoda
Odpowiedz
Z ciemnych gadżetów które mogę wyciągnąć, to tylko jest ten korzeń i ewentualnie przyssawka od termometru.... zostanie tylko pomarańczowy stożek i filtr...
Wyciągam korzenia (znaczy z akwarium Big Grin )
Odpowiedz
Dopiero obejrzałam filmik. Nie wygląda to najlepiej, rodzice bardziej zestresowani przeprowadzką niż zainteresowani przecinkami.
Może się jeszcze ogarną ....
396l  morska przygoda
Odpowiedz
Samiec zaczyna coś się interesować. Pływa i zagania w jeden kąt. A daleko od kąta jak coś w pape pochwyci to wypluwa sobie na czoło...
Odpowiedz
serol napisał(a):jak coś w pape pochwyci to wypluwa sobie na czoło...

No to fajnie, może się uda Smile
396l  morska przygoda
Odpowiedz
Jeszcze są.Big Grin
Choć łatwo nie mają, bo muszą same ganiać za starymi aby coś skubnąć (samiec nieraz ma przebłyski ojcostwa)....

Odpowiedz
Ojciec po prostu postanowił wychować pokolenia maratończyków. Za wszelką cenę :0
Myśli żołnierz: w dupie z wami i waszymi wojnami
Odpowiedz
Teraz to już nieźle. Propor je się zamieniły. Na silokonie kilka a reszta na starych i troche na stożku. Jest szansa Smile Mam na półce taki pyłek Tropicala mikrovit i myśle czy jutro troszke nie sypnąć.... starych karmie tylko 2x dziennie małymi porcjami solowca, bo przestały się tak rzucać na mięcho i w ogóle mniej dużo jedzą...
Odpowiedz
Czy znacie jakiegoś gotowca pokarmowego dla kilkudniowych przecinków ? Pytam bo nie mam aparatury do wytworzenia artemii ani nawet brzęczyka i jaj (mam tylko sól niejodowaną). A wydaje mi się i takie info do mnie dochodzi, że na samym mikrowicie może być lipa. Jast też mrożonka discus life z IT ale to chyba jeszcze nie teraz? Kiedyś miałem też z IT takie mrożonki co w wodzie rozpadały się na malutkie kawałeczki, ale nie pamiętam co to było....
Przecinki nadal są Smile
Odpowiedz