Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nano rafka 30L
Hej,
od ponad dwóch miesięcy stoi u mnie w biurze mały baniak Aquaela 30L, a w nim miesza się słona woda Smile

Skład solniczki:
- Akwa 30L Aquael,
- Kaskada FZN-3, jedna komora wypełniona siporaxem,
- w kaskadzie siedzi odpieniek resun sk-300,
- grzałka 50W,
- Koralia Nano 900,
- lampa SiriusNano 17W w power ledach,
- dolewka grawitacyjna Aqua-trend,
- wentylator z czujnikiem temp. do chłodzenia wody.

W baniaku jest ok. 3 kg żywej skały, trochę żywego piasku, cztery ślimaki (tectus, trochus i turbo) oraz jak narazie jeden koral - Sinularia. Oczywiście są również różne robale, pełno małych rurówek, a wczoraj wypatrzyłem trzy nogi wężowidła Tongue
Jutro mają do mnie dojechać cztery korale, jak je wsadzę do zbiornika to wrzucę ich zdjęcia Wink

Poniżej fotki zbiornika, niestety robione kalkulatorem:

Odpowiedz
czesiu napisał(a):Hej,
od ponad dwóch miesięcy stoi u mnie w biurze mały baniak Aquaela 30L, a w nim miesza się słona woda Smile

Kariera morszczaka przed Tobą z taką cierpliwością, toć to (bez)cenna zaleta :lol:
A patent z uzupełnianiem wody RO świadczy, że się dobrze przygotowałeś.

Fajnie, że założyłeś wątek, będzie co czytać co tam planujesz w środku ?
Nie orientuję się w LEDach ale coś mi mało mocy jakby przyszła ochota na najprostsze SPSy Blush
rafoholik :zdziwko:
Odpowiedz
17 W na 30 L powinno być ok. Przyjmuje się 0,5 W/L o ile pamiętam. Widać, że dobrze przygotowane akwarium, ale... za jakiś czas będzie się chciało chociaż podwoić litrażSmile
pozdrawiam, bartesta
[Słonina - 346 + 96 litrów]
Odpowiedz
Mała aktualizacja:

Przez moją chorobę praktycznie pięć tygodni w zbiorniku była tylko uzupełniana woda RODi. W czwartek zrobiłem podmianę, zasolenie spadło do 1,021, także wsypałem trochę więcej soli Smile

Ku mojemu zaskoczeniu solniczka ma się bardzo dobrze, jedynie Briareum trochę dostał po d*pie, ale zaczyna odżywaćSmile

Ps. Nie mam pomysłu na Rhodactis, nie chcę dawać na skałę, bo się boję, że mi szybko porośnie, na razie dałem na tylną ścianę, może będzie rósł na szybie ? Smile

Odpowiedz
czesiu napisał(a):Nie mam pomysłu na Rhodactis, nie chcę dawać na skałę, bo się boję, że mi szybko porośnie, na razie dałem na tylną ścianę, może będzie rósł na szybie ?

Rhodactis ma to do siebie, że też umie się przemieszczać i Ty możesz sobie chcieć... Wink Big Grin
396l  morska przygoda
Odpowiedz
czesiu napisał(a):Nie mam pomysłu na Rhodactis, nie chcę dawać na skałę, bo się boję, że mi szybko porośnie

Ja mam u siebie na skale tez w 30l i prezentuje się on całkiem ciekawie. Lubi w nim przebywać gobiodon histrio. U ciebie na skale jest sporo miejsca, polecam Ci gdzieś go tam ulokować.

Odpowiedz
FanMarine napisał(a):U ciebie na skale jest sporo miejsca, polecam Ci gdzieś go tam ulokować.
A mogę go dać na tej górnej skale, czy za blisko światła ?
Odpowiedz
Jaki fajny Gobidonik Smile

Zapodaj więcej prostych korali, szybciej wszystko się ustabilizuje.
rafoholik :zdziwko:
Odpowiedz
czesiu napisał(a):A mogę go dać na tej górnej skale, czy za blisko światła ?
Z obserwacji wiem, że lubi światło (mam 3 różne Rhodactisy). Daj go tam na próbę i zobaczysz jak zareaguje. Najwyżej przełożysz w inne miejsce, ale powinno być OK.
Arturro napisał(a):Jaki fajny Gobidonik
... tak jest świetny Smile Dzięki Rafał za polecenie.
Odpowiedz