Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak pozbyć sie ślimaków?
10.01.2020, 20:27
RE: Jak pozbyć sie ślimaków?
Szybko i skutecznie - tylko kolcobrzuch karłowaty. Pół roku helenkami próbowalem opanować plagę ślimaków, bezskutecznie. Na 250 litrowy zbiornik wpuściłem 3 kolcobrzuchy karłowatem po 2-3 tygodniach ślimaków brak. Jeszcze przez jakiś czas się pojawiały, bo jaja w roślinach były, ale to już pojedyncze sztuki były.
Nie zauważyłem najmniejszych przejawów agresji w stosunku do innych ryb (a mam samą drobnicę, np. boraras brigittae) ani krewetek (robi się ich za dużo). Natomiast luboą siebie nawzajem poprzeganiać po zbiorniku. Rybki małe i bardzo ciekawe w obserwacji, wystarczy stanąć przed akwarium żeby zaraz były przy przedniej szybie i obserwowały Ciebie.

http://logika.edu.pl
http://akwarystyczne.info
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
10.01.2020, 22:32
RE: Jak pozbyć sie ślimaków?
U mnie heleny tłuką wszystko. 30 helenkom wystarczyły 3 miesiące na wyjedzenie wszystkich świderków z 450l akwarium - a trochę ich było, bo mimo że lubię ślimaki to świderki zaczęły mnie już trochę denerwować swoją płodnością.

Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem!
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post

Odpowiedz