Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[450L] Columbian Dream
06.01.2018, 11:17
[450L] Columbian Dream
A więc żeby było od początku.
Po zobaczeniu u Cypriana jego szkiełka oczy mi się otworzyły na to jak fajnie można by było zwiększyć gabarycik szkła bo nagle moje 160 zaczęło wyglądać jak kotnik... Uśmiech . No i zaczęło się.... Wbrew moim przypuszczeniom szkło i szafkę udało mi się znaleźć całkiem szybko i za całkiem niezłe pieniądze. Więc akwarium już było tylko gołe i szafka goła. To było z 8 miesięcy temu. Na szczęście mi się nigdzie nie spieszyło i w tym czasie odpaliłem obóz przejściowy. Stare 160L zamieniło się w sterylniaka dla paletek. Usunięcie całego wystroju by zostało samo szkło długo mnie kuło w oczy ale mus to mus odkażanie i poszło. Pierwszy zakup paletek to była tragedia . Później doszły kolejne trochę lepsze. Błędów na starcie co nie miara. Brak kwarantanny, bakterie, grzyby wszystkie plagi egipskie przeszły przez obóz wraz z setkami wiader wody... Większość ryb kupionych za pierwszym razem nie przeżyła mimo starań. Patrząc na nie teraz to były pływające zwłoki w życiu bym ich teraz nie wziął ale wtedy pełny werwy i chęci CO JA nie dam rady??! No i mnie poskładały... Notabene nikt takich ryb nie powinien sprzedawać ale póki są i będą takie łosie jakim bylem wtedy to niestety tak będzie. Aktualnie z tego co zostało największe po 6 miesiącach u mnie mają ok 13-14 cm a najmniejsze 9-10 cm ale za to jedzą albo lepiej żrą Uśmiech
Mając w sumie dużo czasu bo i tak musiałem podtuczyć rybki do odpowiedniego rozmiaru zacząłem dłubać przy akwarium by zaczęło wyglądać mniej więcej tak by cieszyło oko, a nie straszyło pustką. Zabrałem się za robienie oświetlenia do jeszcze nie istniejącej pokrywy

Załączone pliki Miniatury

450L Columbian Dream
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
06.01.2018, 12:26
RE: [450L] Columbian Dream
Widzę że kupiłeś diody przyklejone do gwiazdki. Jak jakaś się przepali to musisz wymienić razem z gwiazdką bo samej diody nie odkleisz Uśmiech
06.01.2018, 12:28
Nie, sam je lutowałem za w czasu by potem szybciej szło klejenie do profila

450L Columbian Dream
06.01.2018, 12:33
Ja wolę najpierw przykleić gwiazdki i połączyć je ze sobą. A na koniec lutować diody. Wtedy gwiazdki nie przesuwają się.
06.01.2018, 12:38
ja je wpierw lutuje do pcb bo dla mnie łatwiej, a później je przyklejam do profilu w zaznaczonych miejscach. Przewody do łączenia i pcb gdzie ma być on przylutowany mam też przygotowane więc mocowanie ich to chwila.

450L Columbian Dream
06.01.2018, 20:35
[450L] Columbian Dream
Wszystko fajnie ale gdzie foto akwarium? :-)

autodetailing, folie, fvat, zapraszam Duży uśmiech
06.01.2018, 21:44
sbc napisał(a):Wszystko fajnie ale gdzie foto akwarium? :-)
Miało się pojawić przed pdbiorem roślin, więc może do jutra się pojawi Oczko

http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
06.01.2018, 21:48
A widzieliście telenowelę z Kolumbii? One nie kończą się na pierwszym odcinku. Uśmiech
Pozgrywam resztę zdjęć będzie ciąg dalszy Oczko

450L Columbian Dream
06.01.2018, 21:50
O widzisz, a ja myślałem, że z tą Kolumbią to nawiązanie do rejonu z którego ryby są a nie do serialu
K,odqwnjkzotqsntexotqwotq=,f,016_br_orig

http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
07.01.2018, 22:43
Wszystko razem łączy się w całość jak w telenoweli Uśmiech Oprócz paletek które są z Polski reszta obsady jak narazie jest prosto z Kolumbii. Ale żeby było po kolei idę dalej.... Uśmiech

450L Columbian Dream
08.01.2018, 17:45
Kontynuując telenowelę czas na pokrywę Duży uśmiech . Jako że akwarium było kupione z pokrywą ale jej budowa jak i rozkład oświetlenia był mi w ogóle nie na rękę, rozłożyłem ją na części zostawiając sobie jedynie obudowę zewnętrzną. Plusy tej obudowy to idealne dopasowanie do akwarium, uszczelnienia, rynny odpływowe wloty na filtry itp. Można było zrobić to z spienionego PCV ale po co jak jest oryginał do tego dobrze zrobiony. Więc baza już była dobrałem do tego płyty z spienionego PCV zawiasy amortyzatory i inne duperele i zabrałem się za robotę. Jednej rzeczy nie mogłem z tą oryginalną pokrywą przeskoczyć to schowanie zawiasów. Kombinowałem na wiele sposobów ale że po zamknięciu pokrywy wieko wchodzi do środka obudowy ni Ch... Nie szło tego przeskoczyć więc zawiasy zostały na zewnątrz O matko powoli się do nich przyzwyczajam ale nie było to to co bym chciał mieć. No ale trudno elementy skalkulowane były na taką formę zamykania, a dopiero w toku działań wyszło co wyszło... Parę zdjęć z zabawy z pokrywą.

450L Columbian Dream
09.01.2018, 19:45
Teraz przyszedł czas na szafkę. W związku z tym że mój blok w którym mam zaszczyt mieszkać jest z epoki alternatywy 4 tyle, że on nie jest żartem, a rzeczywistością musiałem coś zrobić by ta szafka wraz z akwarium była na tych wydmach jakoś prosto usadowiona. Kupiłem więc ślizgi do ciężkich mebli 12 szt no i przymocowałem je zgodnie z instrukcją. Rozmieszczenie było ok ale mocowanie do płyty wiórowej nie zdało w ogóle egzaminu. Mimo montażu zgodnego z instrukcją ślizgi nie były przymocowane solidnie do płyt. Powodem była oczywiście płyta wiórowa, która może i ma wytrzymałość ale nie punktową, po prostu pękało to i strach by było na tym coś postawić. Więc rozebrałem to i do wszystkich płyt, które wychodziły pod spodem zamontowałem kanówkę o szerokości 60mm, a do tego ślizgi. Teraz zaczęło wyglądać to dobrze. Zdjęć z tej zabawy jakoś nie robiłem ostało się ledwie jedno i to z pierwszego montażu. Jedyny plus tego że widać do czego były przykręcone kantówki.

450L Columbian Dream
14.01.2018, 23:07
To już ostatnia część telenoweli (w końcu przestanę przynudzać) temat można było by zawrzeć w jednym zdaniu "strongman na chacie ". Po lekkim tuningu szafki i pokrywy zaczęło się... Trochę noszenia było. Dobrze że nie mieszkam za wysoko ale klatki wąskie i latanie z szafką, a potem z szkiełkiem było dobrą rozgrzewką przed kolejnym etapem "wiaderingu". Jak zwykle mi się nigdzie nie spieszyło i z tym piachem korzeniami i w końcu z wodą, którą zgromadziłem sobie w piwnicy łaziłem leniwie ze dwa dni. Oczywiście nie obyło się bez podnoszenia ciśnienia. Korzenie przez to że nie były moczone wyskakiwały z wody jak spławiki. Nakombinowałem się z nimi by się to dna trzymało. Parę razy kamienie, które dociążały spadły na dno aż mi się ciepło zrobiło. Na tą chwilę piach badyle i krzaki są już w akwarium. Rybki też już się zaaklimatyzowały ale przez te głazy dociążające korzenie widok narazie nie wyjściowy. Parę zdjęć z początku etapu "wiaderingu "

450L Columbian Dream
14.01.2018, 23:21
Kufel, nie wiem czy wiesz, ale ne tym forum najbardziej lubimy oglądać fotki z RYBAMI w roli głownej Język

Kto hoduje rybki ten ma gładkie łydki Cwaniak
14.01.2018, 23:57
Haha Uśmiech Serol, no daj Kuflowi zbudować to napięcie. Uśmiech Ja czytam z zapartym tchem. Język
15.01.2018, 00:13
Spoko, ale w Izaurze akcja szybciej szła Uśmiech
Chyba, że za jakiś czas jak walnie foty, to nam z zazdrości czarne tafle popękają w rękach Uśmiech

Kto hoduje rybki ten ma gładkie łydki Cwaniak

Odpowiedz