Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tajemniczy ogród
12.04.2018, 00:08
Tajemniczy ogród
No co by tu dużo pisać Oczko Tak jak już wspominałam wcześniej… Radek oddał „dobrowolnie” do użytku 650L baniak. Taki kochany chłopak z niego Serce

Akwarium (180x60x60,12mm) dojrzewa trzeci tydzień. Od kilku dni pływa w nim już życie. Na początek w akwarium pojawił się: gupik Endlera, krewetki Red Cherry, krewetki Red Rili, zatoczek różowy, otosek przyujściowy, a także zbrojnik niebieski. Wszyscy lokatorzy mają się dobrze. Gupiki już się rozmnożyły Serce Maluchy buszują po całym akwarium Duży uśmiech Do tej obsady dojdą jeszcze pozostali mieszkańcy mojego małego akwarium: drobnotka nadobna, razbora karłowata, danio erythromicron, kirysek malutki i reszta krewetek (tylko kto je wyłapieO matko). Oczywiście z czasem chcemy powiększyć ilość ryb, w końcu teraz można Uśmiech chcemy też wprowadzić nowe gatunki do swojego zbiornika, ale wciąż rozważamy co byśmy chcieli Zdziwko

Z roślin na chwilę obecną są: anubiasy, cryptocoryny, mikrozorium, lotos, ludwigia, bacopa, mech i alternanthera. Jest to akwarium bez butli CO2, więc chcemy żeby rośliny w nim były mało wymagające. W tej chwili troszkę zmarniały anubiasy i cryptocoryny, które chyba za bardzo nie lubią przesadzania, ale widzę, że pojawiają się nowe liście więc jestem pełna nadziei, że wszystko się unormuje.

Jeśli chodzi o filtracje jest sump, który na chwilę obecną mamy odłączony (niestety kilka razy już nam zalał podłogę Podejrzany - była chwila chęci wyrzucenia go przez okno!). Czekamy, aż dojdzie zawór zwrotny i Radek zmówi nową pompę, która będzie cicho chodzić, a nie jak traktor przy wykopkach Cyklop Teraz wodę nam „miesza” falownik i napowietrzacz.

Oświetlenie Duży uśmiech ha to jest dla mnie trudny temat Pomysł była belka LED, ale po dołączeniu przez Radka dwóch halogenów zasilacz nie wytrzymał i się spalił. Chyba skusimy się na pomysł, który podpowiedział nam atbm - więc pewnie Tomek odezwiemy się wkrótce Oczko. Teraz akwarium oświetlają nam 3 oprawy LEDowe natynkowe 36W, które miały iść do garażu, ale nie dotarły Uśmiech

Do aranżacji wykorzystaliśmy łupany szarogłaz, którego w sumie miało nie być, ale na chwilę obecną musi utrzymać korzenie, które wypływają na powierzchnię. Korzenie zostały przytargane z lasu, przez całą zimę były blisko grzejników, aby się osuszyły. Po „zimowaniu” i oczyszczeniu trafiły bezpośrednio do akwarium. Na dnie znajduję się podłoże od firmy RETNE, to jasny drobny żwirek, którego mega plusem było to, że nie trzeba było go płukać! Teraz przy tym żółtym świetle wygląd tego żwirku nie daje takiego efektu jak na początku.

Powolnymi kroczkami będziemy pokazywać postępy naszego nowego baniaka. Już nie mogę się doczekać jak zarośnie tak jak trzeba. Jest jeden minus… Chryste Panie jak tu robić zdjęcia!!! Krewetek to szukać z lupą, a ryby mając taką powierzchnie do pływania są nie do złapania w obiektyw O matko

A no i zapomniałabym…. otóż gdy wszystkie ryby z 60 L akwarium wyprowadzą się do nowego M4 jest już pomysł na to małe akwarium. Zamieszka tam nowy koleżka – mały krab wampir. Wszyscy przecież wiemy, że puste akwaria nie mogą stać puste Duży uśmiech

Kilka ujęć nowego zbiornika i mieszkańców Uśmiech

Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
[-] 2 użytkowników podziękowało za ten post:
Arturro (12.04.2018), Jaro (12.04.2018)
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
12.04.2018, 07:03
RE: Tajemniczy ogród
No i ruszyło Szczęśliwy co prawda z przeszkodami ale coś już jest. Oczko
Jeżeli ma być zielono to taka moja mała rada "dobre światło i butla wysokociśnieniowa musi być "

Nareszcie jakiś ogródek Uśmiech

[Obrazek: atbm.jpg]
Mój kanał Youtube
Każda rybka może być złota, wystarczy obtoczyć w panierce Oczko
12.04.2018, 12:21
Fajnie się zapowiada. Będę kibicował
12.04.2018, 12:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.04.2018 12:37 przez serol.)
Bardzo ładne i świetny aranż. Ja tam bym nie czekał i dyski już wpuszczał - nie czekajcie z tym.. Język

Kto hoduje rybki ten ma gładkie łydki Cwaniak
12.04.2018, 13:12
serol napisał(a):Bardzo ładne i świetny aranż. Ja tam bym nie czekał i dyski już wpuszczał - nie czekajcie z tym.. Język

Serek Twoje dyski zjadłyby wszystko co u nas pływa Oczko
12.04.2018, 14:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.04.2018 14:06 przez serol.)
Ancitrusa i otoski by zostawiły Uśmiech
W moim nowym baniaczku planuje własnie podobny aranż. Korzeń duży na środku, po bokach żabienice i dużo wolnego miejsca, no i kilkanaście dysków plus to co mam Uśmiech

Do tego baniaka szukacie uro?

12.04.2018, 15:59
Pewnie tak Duży uśmiech bo jest jeszcze jeden wolny baniak, ale tam jakieś wieloryby zamieszkają Duży uśmiech i tam to ja się nie wtrącam Duży uśmiech boję się Oczko
12.04.2018, 18:02
Radomir płaszczke wpuści Uśmiech
Fajno macie... nie fishroom tylko fishhouse Uśmiech

12.04.2018, 19:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.04.2018 19:23 przez sbc.)
Tajemniczy ogród
Uro mają być do tego baniaka. Mamy z 20 sztuk w 60l, w tym chciałbym z 50-60. Tak, że cztery w żaden sposób nas nie urządzają.

Tomek butla nie jest wykluczona, ale na pewno nie będzie jej w najbliższym czasie. Może późniejszym latem.

Obecnie w planach wymiana pompy w sumpie na taką która będzie bezgłośna.

No i ja to bym chciał te kamienie wyjąć z czasem, ale obecnie trzymają drewno więc to może być odległy plan.

autodetailing, folie, fvat, zapraszam Duży uśmiech
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
12.04.2018, 19:37
Mogę wam pożyczyć swoja 1,5kg i jakiś dyfuzor resztę byś musiał ogarnąć,czyli reduktor,zaworek precyzyjny i zwrotny.

Mój kanał Youtube
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
Sylwunia1986 (12.04.2018)
12.04.2018, 19:50
atbm napisał(a):Mogę wam pożyczyć swoja 1,5kg i jakiś dyfuzor resztę byś musiał ogarnąć,czyli reduktor,zaworek precyzyjny i zwrotny.

Tomek nie odpuszcza Duży uśmiech
12.04.2018, 20:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.04.2018 20:05 przez sbc.)
(12.04.2018 19:37)atbm napisał(a):  Mogę wam pożyczyć swoja 1,5kg i jakiś dyfuzor resztę byś musiał ogarnąć,czyli reduktor,zaworek precyzyjny i zwrotny.
Ten temat jest na tyle wymagający, że musi zostać rozpracowany przy jakimś napoju wyskokowym w któreś niedzielne popołudnie Oczko

[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
Sylwunia1986 (12.04.2018)
12.04.2018, 20:33
Sylwunia1986 napisał(a):
atbm napisał(a):Mogę wam pożyczyć swoja 1,5kg i jakiś dyfuzor resztę byś musiał ogarnąć,czyli reduktor,zaworek precyzyjny i zwrotny.

Tomek nie odpuszcza Duży uśmiech
Nie ma lipyUśmiech jak coś robimy to porządnie.Uśmiech bo ładnych roślinniaków na forum brakuje.

Mój kanał Youtube
12.04.2018, 20:42
Na forum to brakuje nie tylko rośliniaków, ale i aktywności Duży uśmiech gdzie te ludzie się pochowali K,odqwnjkzotqsntexotqwotq=,f,053_ls_orig trzeba otworzyć sezon Oczko
12.04.2018, 21:22
Tajemniczy ogród
Ogólnie na forum jest posucha, trzeba pozakładać wątki o pozostałych akwariach to może jakaś dyskusja się rozwinie.

12.04.2018, 21:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.04.2018 21:47 przez serol.)
Ogólnie taka tendencja jest na forach, podobnie na dyskowce.info i innych...... ludziska sie na fb w grupy organizują... wiem bo byłem i widziałem tam ludzi z różnych for... ale już sie wypisałem Uśmiech LFA rządzi, niczym Wu Tang.... yoł

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.