Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tajemniczy ogród
05.05.2020, 13:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.05.2020 13:54 przez cypeks.)
Tajemniczy ogród
LCD nierówny LCD, tak samo jak analogowy nierówny analogowemu.

Jeżeli chcesz dokładnie to coś takiego powinno być OK:
https://allegro.pl/oferta/termometr-labo...9164744034

generalnie szukaj pod hasłem laboratoryjny.

Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem!
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
06.05.2020, 20:59
RE: Tajemniczy ogród
Wysypki już nie ma, jednak ciągle niektóre ryby się ocierają i strzygą płetwami nienaturalnie. Dwie najmniejsze skośne mają płetwy posklejane. Jak ich kondycja się nie poprawi to chyba będę musiał je wyłowić.

Cyprian myślisz, że taki stary termometr będzie działał prawidłowo? W sumie to nie zależy mi na super precyzji i nie rozważałem takiego sprzętu. Chciałbym po prostu mieć w miarę rzeczywisty wynik, z dokładnością do 0,5-1 stopnia.

Jeszcze jedna sprawa odnośnie nawożenia: jeśli któregoś dnia zapomnę wlać nawozu to na następny dzień lać więcej?

Myśli żołnierz: w dupie z wami i waszymi wojnami
06.05.2020, 21:44
sbc napisał(a):Jeszcze jedna sprawa odnośnie nawożenia: jeśli któregoś dnia zapomnę wlać nawozu to na następny dzień lać więcej?
Ja bym wyrównał tygodniową dawkę i dał podwójnie dzień później. A na problemy z pamięcią najlepsza jest pompa dozująca.

http://logika.edu.pl
http://akwarystyczne.info
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
06.05.2020, 21:55
To że zapominasz czasami nalać to jeszcze nic ale co z tym Kh2pO4 jego kolor nie powinien być ciemny

[Obrazek: atbm.jpg]
Mój kanał Youtube
Każda rybka może być złota, wystarczy obtoczyć w panierce Oczko
06.05.2020, 21:57
Gdzie Ty widzsz ciemny kolor? Roztwór jest krystalicznie czysty, przezroczysty, jak woda.

06.05.2020, 22:01
sbc napisał(a):Czy ten roztwór musi stać w ciemnym? Bo sole przyszły w czarnym woreczku...
Może Cię źle zrozumialem
06.05.2020, 22:11
Aaa, chyba tak. Albo ja niejasno opisałem.
Dostałem biały proszek w czarnym worku. Po rozpuszczeniu w RO roztwór jest przezroczysty jak zwykła woda.

06.05.2020, 23:29
Tajemniczy ogród
Jeżeli nie jest w żaden sposób uszkodzony mechanicznie to moim zdaniem będzie pokazywał dokładnie - tym bardziej, że ten chyba był kiedyś skalowany. Nowy prawdziwy (nie tylko z nazwy) laboratoryjny kosztuje kilka stówek.

Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem!
07.05.2020, 08:47
Tak, widziałem ceny nowych.
Dlaczego ktoś skasował mój poprzedni post?Uśmiech

Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
19.05.2020, 19:32
Tak się zbieram od kilku dni, żeby napisać o przebiegu leczenia ospy. Nie robiłem żadnych notatek więc opiszę to co pamiętam.

Do leczenia użyłem Zoolek Formisol (stara nazwa FMC), kupiłem 4 buteleczki po 30ml. Skład preparatu jest następujący:
  • chlorowodorek błękitu metylenowego 4mg/100ml
  • chlorowodoek zieleni malachitowej 4 mg/100ml
  • aldehyd mrówkowy - 400 mg/100ml

Środek podany drugiego dnia od zauważenia objawów. Do akwarium trafiło 70ml leku (zalecana dawka w moim przypadku to około 55ml). Pierwszego dnia załączyłem dodatkowe ogrzewanie, nie znam dokładnie osiągniętej temperatury - niedokładne termometry. Średnia z ich wskazań to jakieś 28/29 stopni celsjusza. Po pięciu dniach podmiana wody około 40% i kolejna dawka formisolu - 50ml. Wdłg Antychowicza druga dawka powinna być około 50% mniejsza od pierwszej, więc znów dałem więcej niż powinienem. Dawałem większe dawki leku z kilku względów, przedewszystkim z powodu ilości piasku i mediów w sumpie oraz rozmiaru leczonych ryb, najmniejsze dwie mają w okolicy 6cm, reszta 8-16.

Trzeciego dnia od podania pierwszej dawki na rybach nie było już żadanej wysypki, pozostały jednak u niektórych sklejone płetwy. Brzanki denisona nadal się ocierały. Po drugiej dawce ustąpiło sklejenie płetw, ocieranie odeszło po tygodniu od pierwszego zastosowania formisolu.

Nie ucierpiały żadne ryby, a są tam zbrojniki i kiryski które są podatne na różne biobójcze środki. W tyłek dostały zatoczki i krewetki w sumpie, ale część przeżyła i ma się dobrze.

27.05.2020, 19:28
Tajemniczy ogród
Z torbami mnie puszczą te brzanki i skośne. Jednorazowa porcja mrożonego papu, 20 kostek znika w 5 minut.[Obrazek: aaec091b87d2a50eabdfd7accbe88b02.jpg]

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

27.05.2020, 20:22
U mnie jak pokarm zalegał miesiącami to teraz" malabary " wyżerają jak leci Szczęśliwy dawno nie miałem takich głodomorów w akwarium.

[Obrazek: atbm.jpg]
Mój kanał Youtube
Każda rybka może być złota, wystarczy obtoczyć w panierce Oczko
27.05.2020, 23:00
Tajemniczy ogród
Może nie aż tak ale Bosemani też nie należą do wybrednych

29.05.2020, 16:31
Brzanki przy korycie są straszne. Są bardzo szybkie i duże w porównaniu do innych ryb. Rozpychają się, żerują w każdej strefie (lustro, toń, dno) i o każdej porze. Ciężko jest podkarmiać kiryski i zbrojaski. Kirysy przy brzankach są zwyczajnie za wolne bo tylko mała część pokarmu dolatuje do dna, a nawet tam muszą się ścigać. Dokarmianie w nocy też ciężko wychodzi bo denisony dzięki swoim mikro wąsikom i linii bocznej znajdą wszystko i po zmroku też nie odpuszczają. Diabły wcielone.

18.08.2020, 19:31
Tajemniczy ogród
Chyba sobie strzeliłem w stopę wypuszczając zatoczki do komory spływu w sumpie. Skolonizowały już komin i jakimś cudem dziś kilka dostało się do pompy. Wydawało mi się, że nawet jeśli do tego dojdzie to wirnik je zmieli i tyle. Myliłem się. Tylko się tam tłukły z czego pompa robiła buuuuu na cały pokój. Na początku w ogóle myślałem, że wirnik dokonał żywota. Zdemontowałem pompę, poszedłem ją wypłukać, a tam się ślimaki wysypują.... Obym nie musiał tego robić regularnie.

Wysłane z mojej mikrofali przy użyciu 5G.

16.09.2020, 20:57
Nauczyłem się mielić zatoczki w pompie Język Kilka takich zabiegów + wybieranie z komina i sumpa w końcu dały rezultaty i jest względny spokój z tym. Tak przy okazji, że w spływie wyłowiłem największe zatoczki i krewetki jakie kiedykolwiek widziałem. Widać brak konkurencji w postaci ryb bardzo im służy.

Z innych ciekawostek - skośnopręgie zaczeły się parzyć, ale ikre zjadają zaraz po tym jak ją złożą. Oprócz tego zjadły już wszystkie miękkie rośliniy i aktualnie futrują anubiasy. Mimo tego, że cały czas dostają rośliine pokarmy.

Kupiliśmy też sporawego gibicepsa. Już po paru minutach od wpuszczenia go, doszedłem do wniosku, że 650l to za mało na takie ryby :/

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2020 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: LOGIKA.edu.pl.