Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prefiltr Eheim
13.04.2018, 10:31
Prefiltr Eheim
Czy ktoś używał takiego prefiltra?:
https://www.akwarystyczny24.pl/eheim-pre...-3116.html

Wart swojej ceny? Mocno obciąża filtr?

Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem!
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
pl.astus (22.04.2018)
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
15.04.2018, 12:57
RE: Prefiltr Eheim
Mam, używam, jestem zadowolony.
Obciąża filtr nie mocniej niż gąbka od Turbo 1000 (taką miałem).
Czyści się fajnie i położenie wlotu pozwala na dobre umieszczenie go w narożniku - z gąbką tak już nie dało rady zrobić.

[Obrazek: 28238855_10210920988405419_1981395075703536378_o.jpg]
[-] 3 użytkowników podziękowało za ten post:
cypeks (15.04.2018), Eustachy (22.04.2018), pl.astus (22.04.2018)
22.04.2018, 15:06
Zobaczyłem post i ... już mam zamontowanego w akwarium Uśmiech
22.04.2018, 19:35
Prefiltr Eheim
Ja cały czas się zastanawiam. Jak wrażenia?

Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem!
22.04.2018, 19:56
Mam 2 sztuki - jedne z. Lepszych prefiltrow, jest możliwość wyboru gęstości gąbki .
Dobry do mało zarybionych akwariów .
22.04.2018, 21:46
Prefiltr Eheim
No właśnie u mnie sporo syfu pływa w wodzie i obawiam się konieczności częstego czyszczenia.

22.04.2018, 22:21
Dlatego ja miałem w sumie 4 elementy/koszyki na jednym zaciągu .
Niestety zrezygnowałem - na rzecz gąbki zwykłej ale duzo większej . Co wydłużyło mi czas między czyszczeniem do ponad tygodnia. Do większych szkieł raczej nie , albo większa ich ilość .
23.04.2018, 13:42
Dlatego ja jestem za chińskim zewnętrznym prefiltrem. Tańszy, większy, nic nie wpada z powrotem do akwarium,eksploatacja też tania, gąbki oryginalne na wymianę różnej gęstości za zestaw 7,5 zł same plusy Szczęśliwy

450L Columbian Dream
23.04.2018, 15:16
Ten na 2/3 godziny może starczy . W moich warunkach
Do sterylniaka, ok, nie do szkła z rybami , podłożem ,roślinnością i dużym karmieniem .

Niestety. Ale porządnej gąbki póki co nie zastąpi nic .
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
23.04.2018, 17:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.04.2018 17:34 przez alex.)
adams2121 napisał(a):porządnej gąbki póki co nie zastąpi nic .

Jestem tego samego zdania. Te wszystkie gotowe prefiltry fajne są do mniejszych zbiorników, ale w większym to nie zdaje egzaminu.

396l morska przygoda
23.04.2018, 21:57
Mi do moich 200l napewno wystarczy... W wiekszych zbiornikach pewnie się nie spisze.Ja wybrałem takie rozwiązanie bo nie mam miejsca na prefiltr zewnętrzny.
24.04.2018, 05:27
Dlatego ja jestem za chińskim zewnętrznym prefiltrem. Tańszy, większy, nic nie wpada z powrotem do akwarium, gąbki oryginalne na wymianę różnej gęstości za 7,5 zł

450L Columbian Dream
24.04.2018, 07:41
Tylko taki prefiltr zewnętrzny to kolejne urządzenie, które może ulec rozszczelnieniu i
zalać nam mieszkanie. Używałem dwóch takich prefiltrów zewnętrznych HW, jak miałem akwarium z dyskowcami. Dość krótko, bo miały poważną wadę, która bardzo szybko wyeliminowała je z rynku.

Obudowa prefiltrów pękała przy zatrzaskach. Na szczęście w porę zauważyłem to przy czyszczeniu i 400 litrów wody nie trafiło na podłogę. Sprzedawca oczywiście przyjął je w ramach gwarancji i zwrócił pieniądze.

W krótkim czasie wszytkie prefiltry HW zniknęły z rynku, więc była to wada chyba wszystkich pefiltrów. Po dłuższym czasie pojawiły się ponownie, i z tego co widzę zmieniony został materiał z którego są wykonane. Wcześniej obudowa była przezroczysta, taka jak na pudełku, teraz jest biały. Nie można teraz sprawdzić stanu gąbek. Pozostaje mieć nadzieję, że zmiana materiała wyeliminowała wadę i obudowy już nie pękają przy zatrzaskach. Ja jednak, po tych przygodach, prefiltrom HW już nie zaufam.

http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
serol (24.04.2018)
24.04.2018, 11:03
Ja używam tych po modernizacji. Jeden już ponad dwa lata i złego słowa o nim nie mogę powiedzieć. Dobry plastik, klamry wytrzymałe, zawory też porządnie wykonane. Gąbki ze względu na to że jednak idą na pierwszy ogień z syfkiem po roku do wymiany bo siadają ale 7,5 zł i nówki na kolejny rok. Biały plastik to nie wada większość filtrów nie jest zrobiona z transparantnego plastiku tylko zwykłego i też nic nie widać. A prefiltry wewnętrzne, a w tym eheim oprócz wymienionych wyżej wad ma jedną podstawową, przy wyciąganiu część syfu i tak wróci do akwarium choćby nie wiem jak się tam trzeba by było starać jest to nie umiknione. Jeśli ktoś się obawia rozszczelnienia to w ogóle lepiej włożyć sobie filtr wewnętrzny, skimmer, grzałkę i Bóg wie co jeszcze będzie idealnie wyglądała wystawa sprzętu akwarystycznego, a nie ryb. Szczęśliwy
Ja tam wolę co nie potrzebne i możliwe trzymać poza akwarium. W końcu jest ono dla ryb nie dla sprzętu Cwaniak

450L Columbian Dream
24.04.2018, 12:47
Ja z kolei wolałbym same wewnętrzne gdyby dało rade Uśmiech ale przy dyskach jednak duża ilość siporaxu jest zbawienna. Zgadzam się z Rafałem, minimalizacja sprzętów w obiegu wody poza zbiornikiem - bezpieczeństwo wylania wody przez złośliwość rzeczy martwych już w tym przypadku zmniejszamy o 50%

Kto hoduje rybki ten ma gładkie łydki Cwaniak
24.04.2018, 14:25
Każdy ma swój punkt widzenia. Ja akurat nie lubię wystawy sprzętu akwarystycznego w szkle (może nie mam co pokazywać Szczęśliwy ) . Innym może się podoba nie neguje, tylko im większe akwarium tym trzymanie wszystkiego w środku jest coraz bardziej nie możliwe i w końcu wylatuje prawie wszystko co można wyrzucić (np sump czy filtr z grzałką, narurowiec z CO2 itp) i zostaje kuriozalne mniej grantów w większym akwarium niż w małym.

450L Columbian Dream

Odpowiedz