Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drukarka laserowa..
03.12.2018, 13:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.12.2018 13:22 przez cypeks.)
RE: Drukarka laserowa..
Mam w pracy kilkaset drukarek w użyciu, które zwykle nie są oszczędzane. do użytku domowego Brother spokojnie da sobie radę, ale w biurach gdzie dziennie drukuje się po kilkaset stron nawet "przemysłowe" modele nie dają rady - padają mechanicznie, tam używamy Xerox, Konika-Minolta ostatnio Sharp (od kilku miesięcy, więc trudno oceniać), natomiast w biurach gdzie jest mniejsze natężenie drukowania (kilkaset stron tygodniowo) Brother doskonale sobie radzi i wychodzi najtaniej w eksploatacji z w/w producentów, biorąc pod uwagę urządzenia tej samej klasy.

Jaro -> jeżeli nie zależy Ci na kolorze, WiFi i kopiowaniu a priorytetem jest jak najtańszy wydruk to polecam poszukać używaną HP 2015 (oczywiście nie zajeżdżoną), pancerna drukarka a koszty tonera śmieszne.

Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem!
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
03.12.2018, 13:27
A jak kolor, to ten Brother o którym Cypeks pisze - ze względu na najniższe ceny bębnów i tanie tonery.

Nie patrz na samą cenę drukarki, bo można kupic tańszą drukarkę, ale po pierwszej lub drugiej wymianie tonerów najtaniej już nie będzie.

http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
03.12.2018, 13:30
Rafal napisał(a):Mam starego Phasera, jak dobrze pamiętam to 3117, używam go jeszcze czasem w pracy. będzie miał na pewno ponad 10 lat.
Zgadzam się, bo kiedyś producenci nie utrudniali z zamiennikami, spróbuj włożyć zamienniki do 6180 albo 6280. Przykładowo Xerox 5500 przyjmuje wszystko a nowszy model 5550, który wygląda z zewnątrz tak samo ma już kaprysy z zamiennikami.
To samo dotyczy się współczesnych drukarek atramentowych, które napełniało się do bólu aż zatkały się dysze, a teraz licznik w chipie się kończy i nic nie wymyślisz - oczywiście są resetery i wieczne chipy, ale czy o to chodzi, żeby walczyć z producentem?

Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem!
03.12.2018, 14:21
cypeks napisał(a):ale czy o to chodzi, żeby walczyć z producentem?

Jak starsze modele znikną z rynku to innego wyjścia niestety nie będzie.

Pozdrawiam,
Artur Cwaniak
03.12.2018, 17:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.12.2018 17:11 przez Eustachy.)
A czy tonery które są w drukarce to tzw "startowe" czy pełnowartościowe? No i gdzie kupiłeś za taka cene ? Oczko
03.12.2018, 18:58
Tonery startowe są raczej mniejsze, z reguły na ok. 1000 stron.
W x-kom była w podobnej cenie jakiś czas temu, ale nie wiem czy jeszcze jest.

http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
04.12.2018, 18:37
(03.12.2018 14:21)ZielonyAmator napisał(a):  
cypeks napisał(a):ale czy o to chodzi, żeby walczyć z producentem?

Jak starsze modele znikną z rynku to innego wyjścia niestety nie będzie.
No właśnie niekoniecznie, bo Brother nie robi użytkownikom pod górkę nawet w nowych modelach. To jedna z rzeczy, które mnie przekonały do tej firmy.

Pojemności startowych tonerów nie sprawdzałem, więc teraz nie odpowiem.

Drukarkę kupiłem za pośrednictwem Allegro od sklepu Starcom z Głogowa. Nie miałem żadnych obaw, bo sklep działa od lat 90-tych i nie raz byłem u nich osobiście, poza tym są na liście oficjalnych dystrybutorów Brother. Nie wiem jaka teraz mają cenę, bo razu po moim zakupie cena podskoczyła o 50zł, pewnie jakiś automat to reguluje w zależności od stanu magazynowego.

04.12.2018, 18:44
Mnie również Brother przekonał ekonomią i możliwością używania zamienników. Oby się to nie zmieniło w przyszłości.

Eustachy napisał(a):A czy tonery które są w drukarce to tzw "startowe" czy pełnowartościowe? No i gdzie kupiłeś za taka cene ? Oczko

Kupowałem Brothera jakoś na początku roku, co prawda atramentowego i w tej drukarce startowe tusze miały zdecydowanie mniej tuszu niż "pełnowartościowe".

Podejrzewam, że w laserówce jest podobnie choć pewności nie mam.

Pozdrawiam,
Artur Cwaniak
04.12.2018, 19:00
ZielonyAmator napisał(a):Podejrzewam, że w laserówce jest podobnie choć pewności nie mam.
info ze strony producenta:
Cytat:Eksploatacja w zestawie 1,000 stron
więc pewnie na 1000 stron. Przy czarnym robi różnicę ale przy kolorze już nie taką dużą

oryginały do kupienia:
Cytat:Standardowy toner TN-241BK - 2,500 stron - TN-241C/M/Y - 1,400 stron
Toner o dużej wydajności TN-245C/M/Y - 2,200 stron

pewnie będę kupował zamienniki ActiveJet'a bo jestem przekonany co do ich jakości i kosztują 50% ceny oryginałów. Jak ktoś ma sprawdzone tańsze zamienniki, to chętnie się z nimi w niedalekiej przyszłości zapoznam.

Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.