Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
poraz kolejny glony i dziwne zachowanie zbiornika
07.10.2018, 17:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.10.2018 17:20 przez ragnarLod30.)
RE: poraz kolejny glony i dziwne zachowanie zbiornika
rozmawiałem z paroma osobami i mi doradziły żeby mieć filtr na mini przez 3 tygodnie i światło co tydzien o godzinę dłużej startując od 6 godzin i żeby nic nie podawać nawozów przez 3 tygodnie.

w 118l mam aqela 500l/h z gąbka i pojemnikiem trzymam ceramik podłoże wulkaniczne 2x 18 wat światło białe zimne a druga świetlówka t8 dla roślin różowa

tu tez nie wiem czemu mętna woda sie zrobiła tez dawałem kulki gt i nie było widać glonów ani padania roślin i tak nagle z dnia na dzień sie zaczęło

w 320l hw 303a 1400l/h (nie włożyłem jeszcze filtra mechanicznego 750l/h) media cermika wengiel i zeolit t8 2x 32wat 6500k day light

ja wiem ze to nie dojrzały zbiornik tylko woda była kryształ i nie wiem co sie stalo ze zrobiła sie tak mętna czy to przez kulki gt i czemu pleśń na marchewce zauważyłem dodatkowo ze na wlocie wody bo miałem rajstopę zapchała sie i tez była pleśń :/ i pierwszy raz miałem ze od startu zbiornika w taki sposób mi umierały rośliny

bardzo bym prosił o pomoc bo juz nie mam sil na to tym bardziej bo wcześniejszej akcji jak walczyłem z bakteria w obu zbiornikach i masę ryb mi padło cały tydzien poświeciłem na zaczęcie od nowa i znów jakiś pech dosłownie jesli jakies info potrzeba wszystko napisze juz sie pogodziłem ze 320l będę musiał zrestartować ponownie bo juz syf jest wodze jak pleśń była
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post

Odpowiedz 

Wiadomości w tym wątku
RE: poraz kolejny glony i dziwne zachowanie zbiornika - ragnarLod30 - 07.10.2018 17:16