Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gąbki do filtra zewnętrznego..
09.10.2018, 16:40
Gąbki do filtra zewnętrznego..
Przy restarcie che wymienić gąbki w filtrze ikola maxx400. Na wlocie (dół mam oryginalna chyba 2,5cm 30ppi) a na wylocie dałem 5cm 30ppi.chciałem dać na dół też 5cm 30ppi ale wtedy będzie mniej miejsca na ceramikę (a może na spodzie zostawić 2,5cm)?? Gąbki kupie na allegro i dotnę sobie na wymiar.
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
10.10.2018, 15:13
RE: Gąbki do filtra zewnętrznego..
A na wylocie po co? Ja bym zostawil tak jak fabrycznie jest a dodal jakąś gąbke 30 -40 ppi jako prefiltr ba wlot w akwa. Np. Jakis walec fi8x12 czy cos takiego. Raz w tygodniu przepluczesz a do kubła zaglądasz jak przepływ drastycznie spadnie, czyli przy takim prefiltrze góra raz na rok albo i rzadziej, a o to chodzi (biologia, ewentualne przecieki...)
10.10.2018, 16:20
Na wylocie to chodziło mi o środek kubła tam gdzie była watolina Uśmiech Prefiltr mam Eheim Uśmiech. Źle zadałem pytanie .
10.10.2018, 18:39
Czyli, że cały kubełek chcesz obłożyć 30 ppi? Nie rozsądniej będzie to jakoś stopniowo zrobić? Np 10->20->30ppi? Jak wszystkie dasz jednakowe, to pierwsza będzie się zapychać niemal błyskawicznie, a ostatnia prawie w ogóle.

autodetailing, folie, fvat, zapraszam Duży uśmiech
10.10.2018, 20:42
Ale pytanie, po co ladowac do kubła coś co sie powinno w miare czesto płukac (jeszcze w takiej ilości) jak w kublach chodzi o to, aby jak najrzadziej zagladac im pod maskę..???
Po to prefilyry sie zakłada niczym filyry wewnetrzne i to czysci...
Na przykładzie unimaxa sie przekonalem, ze otwierać kubel tylko jak prawie nie pompuje... teraz mam gąbki pozakladane na wlotach w akwa i nadzieje ze może wcale nie będe tam zaglądał Uśmiech tylko gąbke plukał jak zababrana
10.10.2018, 22:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.10.2018 22:17 przez Eustachy.)
W swoim miałem założony fabryczny zestaw bez watoliny (zamiast niej gabka 30 ppi) Nie miałem prefiltra,dopiero później został zakupiony.Z prefiltrem przepływ bardzo wolno spada.Mogłem wcześniej go zakupić.Musze nad tym wszystkim posiedzieć i pomyśleć.
10.10.2018, 23:14
Kup zwykła gąbke czarna rzadszą np. i założ na wlot. Nie wiem jaki masz fabrycznie zakończony wlot ale najlepiej dopaść taka końcówke - ponacinaną rurke jak od aquaszutów i na nia nasunąć gąbke. Koszt gąbki to u mnie w ZG ok 10zl
11.10.2018, 00:33
Ja na wlocie mam ten prefiltr eheim.Daje rade.
https://www.akwarystyczny24.pl/eheim-pre...-3116.html
Chyba zrobie tak że na dnie kubła zostawie tą jedną gąbke a reszte zapełnie ceramika.
11.10.2018, 05:10
No i git. Takie cudo masz na wlocie i chcialeś zabierać miejsce ceramice dodatkowymi gąbkami? To mechanicznie oczyści przecież wode wpadająca do kubla a reszte zrobią dobre bakterie w ceramice Oczko
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.