Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co dolega neonom?
30.11.2018, 10:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.11.2018 10:06 przez Mercury.)
RE: Co dolega neonom?
Właśnie znalazłem kolejną martwą sztukę. Ale dziwne bo żadna wcoraj nie wyglądała na chorą. Była już mocno obrobiona przez krewetki więc może to jakiś stary zgon. Musze dziś spróbować policzyć ile zostało żeby w razie kolejnych zwłok nie mieć wątpliwości.
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
30.11.2018, 11:57
No drobnice też wyleczylem przy okazji, ale róbcie jak tam uwazacie. Antybiotyk to antybiotyk. Jest pewnosc ze bakterie wykończy...
Ja za pieniadze nie pomagam (koszty leku) ale nie bede sie tu rozposywał, kolegom wysylalem za free i z forum tu też...

Kto hoduje rybki ten ma gładkie łydki Cwaniak
30.11.2018, 21:15
Nie chcę zapeszyć ale od wczoraj ani jednej zainfekowanej ryby. Nadal 12 sztuk pływa jak gdyby nigdy nic. Ale zaczekam z konkluzją do jutra.
01.12.2018, 14:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.12.2018 14:27 przez Mercury.)
Już myślałem że wszystko jest ok a przed momentem jak by bez powodu padł jeden neon. Co dziwne nie miał żadnych zmian na ciele. Wyglądał zupełnie zdrowo :| Pozostałe 11 osobników nadal bez żadnych zmian na skórze.
Zmierzyłem poziom NO3 - bez zakłóceń. Pomyślałem że może lek zaburzył cykl azotowy. Test na NO2 bede mieć dopiero we wtorek.
02.12.2018, 02:21
Jak padają bez widocznych objawów, to może jednak NH3 lub NO2 w górę idzie. Dlatego też pilnuj terminu podmiany, zrób zgodnie z instrukcją na leku i od razu po zakończonm leczeniu bakterie do akwarium o którch wspominałem wcześniej.

http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
02.12.2018, 13:36
Dziś wszystko ok. Jutro planuję podmianę. Tylko nie wiem czy jest sens inwestować w preparaty tego typu. Z tym jest różnie. Albo zawierają nie te szczepy co powinnny albo stoją długo w sklepie a termin przydatności to podobno pół roku maks rok wbrew temu co mówią producenci.
02.12.2018, 23:55
Serol ma rację. Lek to lek, sera bactoforte S to tylko preparat pielęgnacyjny. Bacto tak naprawdę poprawi tylko samopoczucie może pomoże może nie, a koszt jeszcze większy niż parę gram strepto. Ja leczyłem tym i paletki i drobnicę nic nie padło wszystko żyje. Dzięki Serol za biały proszek Oczko

450L Columbian Dream
03.12.2018, 00:01
Nie każde ryby trzeba leczyć tak jak dyskowce. No i mało które ryby przeżyją takie dawki leków jakie podaje się dyskowcom. Sera Baktoforte S (dawniej Baktopur Direkt) to bardzo skuteczny preparat przy problemach z bakteriami i na ogół wystarcza przy "normalnych" rybach.

http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
04.12.2018, 18:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.12.2018 18:52 przez Mercury.)
Dziś mogę już chyba z pełnym przekonaniem napisać że choroba została zwalczona Oczko Neony jak i reszta obsady ma się dobrze.

Zrobiłem testy wody i wygląda na to że Baktoforte i CMF o dziwo nie zachwiały ani trochę biologii :O

NO3 - 30-40 (to przez wczorajszą podmianę (w kranie mam aż 40)
NO2 - 0,025

Rafał wielkie dzięki za pomoc bo gdyby nie Ty to na pewno nie kupiłbym tych tabletek zniechęcony nieskutecznością CMF Oczko
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2018 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.