Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gurami całujący (Helostoma temminkii)
Czy ktoś ma doświadczenia z tymi rybami? Ryby "twarde" czy raczej delikatne? Informacje w PL internetach ubogie i kopiowane ze strony na stronę, w EN jeszcze nie szukałem informacji. Ile sztuk optymalnie mogę wrzucić do 450l?
Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem!
Odpowiedz
Ryby raczej wytrzymałe jak każde labirynty.
Rosną bardzo duże więc do Ciebie bym więcej nie wpuszczał jak parę. Preferują wodę przejrzystą, dlaczego chcesz je do BW? Może czekoladowe.
[Obrazek: atbm.jpg]
Mój kanał Youtube
Każda rybka może być złota, wystarczy obtoczyć w panierce Wink
Odpowiedz
atbm napisał(a):Rosną bardzo duże więc do Ciebie bym więcej nie wpuszczał jak parę.
Qrcze, źle doczytałem cze 15cm a to karpie 30cm rosną - chyba muszę zweryfikować moje plany.
atbm napisał(a):Preferują wodę przejrzystą, dlaczego chcesz je do BW?
Czas na zmiany Smile zatęskniłem za jakimś prostym zieleniakiem przy którym za dużo nie trzeba będzie robić - jakieś kryptokryny itd, itp, ale w przeciwieństwie do Ciebie wody raczej "stojące" z Azji. Muszę to sobie poukładać jeszcze w głowie. Myślę o jakiś labiryntowcach, ale karpie 20-30cm to jednak za dużo jest.

Ktoś wie jak szybko rosną te karpie?
Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem!
Odpowiedz
To jak urosną karpie to na patelnie z nimi. Smile
W Azji jest zjadana.
Odpowiedz
cypeks napisał(a):Czas na zmiany zatęskniłem za jakimś prostym zieleniakiem przy którym za dużo nie trzeba będzie robić - jakieś kryptokryny itd, itp
:lol::lol::lol::lol::lol: GIT
[Obrazek: atbm.jpg]
Mój kanał Youtube
Każda rybka może być złota, wystarczy obtoczyć w panierce Wink
Odpowiedz
W Palmiarni w Poznaniu są od lat i mają maks 13-14cm. 30cm w Akwariach to one chyba nigdy nie osiągną. Bardzo ładna jest dzika forma tych ryb.
Myśli żołnierz: w dupie z wami i waszymi wojnami
Odpowiedz
Chyba zaryzykuję je. Jak urosną za duże, to w grudniu skończą na patelni :diabel: . Z tego co naszukałem, to dzika forma jest mniej różowa na korzyść srebrnej łuski. Jak dla mnie jedna i druga wersja jest ładna, chociaż na żywo nie widziałem dzikiej.
Odpowiedz
:079:

Mi w Palmiarni w Poznaniu przypadły do gustu Smile gurami jest ładne, ale gurami całujące ma takie ponętne wargi :lol: :diabel:
Odpowiedz
[Obrazek: 5743116672_d5d314d185_z.jpg]
Odpowiedz
Dzika na żywo wygląda jak... ryba Big Grin W sensie piękna srebrna łuska, zielono-oliwkowy grzbiet który się mieni w świetle i pomarańczowo-brązowe oko.

Hodowlana wygląda jak podgotowana pierś z kurczaka ;p
Myśli żołnierz: w dupie z wami i waszymi wojnami
Odpowiedz