Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[45l] Powrót do akwarystyki
30.08.2019, 14:02
RE: [45l] Powrót do akwarystyki
Liście przypominają wyglądem liście skrzydłokwiatu. Mam książke z pracami Amano i jest w niej kilka zdjęć tego zbiornika, ale na żadnym nie widzę kwiatów, więc nie jestem pewien czy na 100% to skrzydłokwiat.
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
30.08.2019, 16:02
To jest jedna z odmian philodendrona kiedyś szukałem dla siebie ale są za drogie.

[Obrazek: atbm.jpg]
Mój kanał Youtube
Każda rybka może być złota, wystarczy obtoczyć w panierce Oczko
30.08.2019, 18:45
Z tego co widzę to monstera należy do tego gatunku, a nie jest wcale taka droga. Zresztą zawsze można kupić małą roślinę.
01.10.2019, 20:40
W końcu zabrałem się za zmianę aranżacji, bardziej w stylu nature. Zmieniłem podłoże, więc musiał być restart. Użyłem prawie całej wody z poprzedniej aranżacji i dojrzałego filtra, więc nie powinno być tragedii, życia oprócz 2 helenek i jakichś rozdętek nie ma. W końcu po latach po raz pierwszy kupiłem butlę co2. Jako że jest to na swój sposób restart to nie jestem pewien czy powinienem od początku zacząć nawozić, czy poczekać kilka dni?

Trochę się zmieniło więc napiszę co doszło

Podłoże: Tetra Complete Substrate + czarny żwir 1-3mm, plaża z piasku do terrariów
Flora: Microsorum pteropus trident, hygrophilla pinnatifida, cryptocoryne wendetii brown, hydrocotyle tripartita sp. japan, anubias barter var. nana, bucephalandra melawi
Fauna: Docelowo kilka sztuk krewetek Amano i stadko bystrzyków amandy

Dla mnie osobiście jest to duży przeskok od tego co było poprzednio, też w końcu zrobiłem krok w kierunku czegoś co od zawsze mi się podobało i marzyło. Za kilka dni jak woda się wyklaruje i przeczyszczę szyby wstawię lepsze zdjęcie Oczko
10.10.2019, 10:42
Tydzień po starcie, powoli wszystko rusza, krypcia na samym przodzie chyba zapuściła korzenie do substratu, bo z dnia na dzień wydaje się coraz większa. Hydrocotyle powolutku rośnie, mikrozorium to samo. Z poprzedniej aranżacji przetrwało kilka rozdętek, którym nowy wystrój się chyba spodobał - odessałem już 3 "porcje" jajeczek. Regularnie staram się wyławiać te cholery, bo helenki się lenią i sam muszę regulować ilość ślimaków...

Nawożę NPK w stosunku 10ppm;1ppm;10ppm tygodniowo, świecę 8h, docelowo 10. Jedynie czym się na razie przejmuję to hygrophillą, która nie rośnie zbyt chętnie, w dodatku mam wrażenie, że bok w którym ją posadziłem jest najbardziej niedoświetlony w całym zbiorniku. Poczekam z miesiąc, najwyżej wsadzę tam jakąś rotalę. Oprócz hygrophilli mam problem z bucką, te które są w lewej części zbiornika wyglądają normalnie, natomiast te z prawej zrobiły się brązowe, nie wiem czy to nalot glonów, czy po prostu zdycha. Jest bezpośrednio pod strumieniem z kaskady, może to jej przeszkadza?

cały zbiornik

Najcieplejsze miejsce w domu Oczko

[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
sbc (12.10.2019)

Odpowiedz