Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Małe rybki
28.05.2019, 19:19
Małe rybki
Witam, mam pytanie co do obsady akwa małymi spokojnymi rybami. Miałem kiedyś stadko 12 szt NEON CZARNY ale może cos innego polecicie. W miarę tanie i dostępne łatwo przystosowujące do akwarium. Może NEON ale Innesa lub Czerwony?
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
28.05.2019, 20:59
RE: Małe rybki
A może neon simulans (zwany zielonym)? Może Danio "galaxy"?

http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
28.05.2019, 21:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.05.2019 21:14 przez pysio721220.)
Oczywiście zielony by może nadał ale nie do dostania w żadnym salonie akwa u nas. Tak samo jak danio galaxy zamówić jedynie można co najmniej 15 szt i cena w salonie z rybami 12 zł za szt. Czyli 180 zł. Trochę drogo mi się wydaje. Pielęgniczki ramireza po 22 zł a a kakadu po 30 zł.

Co do neonków to nie miałem tych 2 gatunków, więc popytałem w sklepie co mi powiedzą. No i tak mi odpowiedzieli. Że to czerwone są podobno trudniejsze do chowu i większe. Innesa łatwiej sie dopasują ale bardzo podatne na choroby. I krótko żyją - 1 do 2 lat. Czy tak jest nie wiem... Wie ten co je ma.
28.05.2019, 21:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.05.2019 21:19 przez Rafal.)
Z małych rybek (tanich, ale też może być problem z dostaniem - trzeba popytać) to jeszcze małe razborki:
Boraras brigittae
Boraras uropthalmoides
Boraras merah

Pomyśl też o Bystrzyku Amandy (Bystrzyk poziomkowy) - Hyphessobrycon amandae, powinien być łatwiej dostępny.

Czy Neon innesa podatny na choroby? - Nie wiem, wydaje mi się, że nie. Czerwony faktycznie jest większy ale jeden i drugi są łatwe w hodowli.

http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
28.05.2019, 21:35
Nie mozna się do końca sugerować tylko opinie sprzedawców w sklepie co się nie znają , patrzą aby wcisnąć coś bez sensu np widziałem jak ojciec z synem kupowali 2 dorosłe złote rybki do 10 l i jeszcze grzałkę im sprzedali. A jak się ma bałagan w akwa i syf to każda ryba może zachorować... W każdym razie dzięki za podpowiedz
28.05.2019, 21:40
pysio721220 napisał(a):widziałem jak ojciec z synem kupowali 2 dorosłe złote rybki do 10 l i jeszcze grzałkę im sprzedali
Mogłeś zareagować
28.05.2019, 22:50
Reakcje są różne. Co to Pana obchodzi albo chcą wzywać policję. Kiedyś kupiłem mrożonki z obciętą data ważności czyli było po terminie. Nie chodziłem już tam a teraz już zamykają od czerwca bo splajtowali
28.05.2019, 23:05
Niech wzywają. Co Ci zrobią?
29.05.2019, 12:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.05.2019 12:19 przez cypeks.)
Moja propozycja małych rybek to: drobnotka nadobna i drobniczka jednodniówka. drobnotka nie jest tania ale drobniczka już lepiej. Z dostępnością niestety słabo Smutny Jednak jak dla mnie są nr jeden wśród małych rybek Oczko i wcale nie chodzi o ich rozmiar tylko wygląd i usposobienie.

Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem!
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
29.05.2019, 18:23
Czasem ktoś likwiduje obsadę i nawet za przysłowiową ZŁOTÓWKĘ daje. Ostatnio się kobietka ogłaszała że ma dużo endlerków, małe i kolorowe, ale to jednak żyworódki. Ja mam juz w jednym akwa jajorodne więc troche nie za bardzo mieszać...
29.05.2019, 18:40
Małe rybki
Endlerki też są spoko tylko że mnożą się na potęgę.

Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem!
29.05.2019, 20:25
No właśnie , miałem kiedyś platynki, też żyworódki . Co dzień wyławiałem po kilka małych i próbowałem odchować. Po miesiącu miałem ponad 150 szt. Resztę wyłapały większe ryby.
30.05.2019, 08:23
Małe rybki
W przypadku drobnotki nie ma tego problemu pomimo, że to żyworódka. Powiem szczerze, że mogłaby się mnożyć nawet trochę liczniej jak dla mnie

Odpowiedz