Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AKWARIUM
01.12.2019, 12:02
RE: AKWARIUM
Jarek się odgraża, że wpadnie do mnie, to mam nadzieję, że mi pokaże o co w tym wszystkim chodzi. Łatwo mu nie będzie... Pokażę wtedy mój baniak. Będzie ubaw.
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
01.12.2019, 12:06
GMO napisał(a):Pokażę wtedy mój baniak. Będzie ubaw.
Nie będzie przecież widziałem. Masz całkiem fajne szkiełko.
01.12.2019, 13:11
Właśnie, Twój temat ma 4 strony, a my chyba ani razu nie widzieliśmy Twojego akwarium. Przydała by się jakaś fota Oczko
02.12.2019, 22:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02.12.2019 22:05 przez GMO.)
Jarkowi włączył się szwendaczek i w każdy weekend gdzieś wyjeżdża, więc nieprędko będą fotki. Zapewniam Was, nie ma się czym chwalić. Powoli z akwarium wychodzę na prostą, a wtedy pokażę.Część roślin wyrzuciłem, część muszę przerzedzić, pewnie dokupię jakieś nowe. Koncepcja jest, ale nie chciałem inwestować w rośliny, które dusiły nitki i krasnorosty. Poza tym myślę, że w okolicach maja będzie nowy zbiornik (też 300l), bo ten, który mam nie podoba mi się ( ma ucięte naroża).Nie wiem jeszcze czy będzie ziemia ogrodowa, czy jakiś substrat. Wiem natomiast, że nie będzie to żwirek bazaltowy, bo sadzenie w nim roślin to horror. Już byłem zdecydowany na przód i boki z optiwhite, ale widziałem taki zbiornik. To szkło jest tak miękkie ( nie zawiera zdaje się żelaza), że właściciel tego zbiornika powiedział, że rysuje się niemalżę paznokciem. Nie wiem, czy za cenę lepszej przejrzystości wybiorę optiwhite.
W każdym razie jak będzie finał, to komuś oddam mój zbiornik wraz z drewniną nakrywą.
04.12.2019, 20:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.12.2019 20:25 przez GMO.)
Byłem dzisiaj w ,,Skalarze". No i zobaczyłem Garrę Favatrę Kiedyś, jeszcze jak był mur berliński kolega sprezentował mi kilka sztuk. Przywiózł mi je z tych złych Niemiec. Na nasze pieniądze to była fortuna.To były dopiero niszczyciele glonów. Nitek także. No i zdecydowałem się i kupiłem dwie sztuki.Powiem tak, fajne, zdrowe ryby. Mają ok 5-6 cm. Są prawie dorosłe. Na Alle są , ale małe ( ok 2,5 cm). Na koniec najlepsze - cena 1sztuki to 35 pln! Kupiłem je na miejscu, bo nie wierzę w wysyłki. Wiem, powiecie że mam pomroczność jasną, ale uważam, że warto. To fajne rybki, nie interesują się krewetkami, nawet malutkimi i świeżym wylęgiem. Są to sympatyczne, spokojne rybki. No i ładne są.
Obserwuję je kilka godzin. Tam gdzie zostały jakieś nitki,siedzą bez przerwy. Gdyby ich było więcej... Może spotkam gdzieś w Polsce w normalnej cenie, dokupię więcej. Obserwowałem, jak doczyściły kamień po glonojadach.Po prostu rewelka!
04.12.2019, 21:44
No to mega cenę dowalił, ja kupowałem po 14 zł misiek też po14

[Obrazek: atbm.jpg]
Mój kanał Youtube
Każda rybka może być złota, wystarczy obtoczyć w panierce Oczko
04.12.2019, 23:14
Mówił, że dostawca dał wysoką cenę. W tej cenie kupowałeś? Teraz?W ,,Skalarze"?
Ja i tak dokupię jeszcze kilka sztuk. Niekoniecznie w ,,Skalarze" i na pewno nie w tej cenie.Piszą, że to ryba stadna, że powinno być 8-10 szt. Ja tego nie zauważyłem. One żyją indywidualnym życiem, podobnie jak zbrojniki. Kupię je dlatego, że naprawdę robią robotę. Żadne otoski, zbrojniki czy inne kosiarki tego nie zrobią. Bo garra ( dawniej mówiono na nie pigmejki),nawet dorosła, nie czeka aż im rzucisz na ten przykład spirulinę czy inne płatki. Jedzą je, owszem, ale bez szczególnej pasji. Jeśli mają glony, zdecydowanie przedkładają je nade wszystko. One po prostu kochają przerabiać glony na gówienka... Ja uwielbiam te rybki ze względu przede wszystkim na ich pracowitość.Naprawdę robią robotę.Nawet w nocy.
04.12.2019, 23:39
GMO napisał(a):W tej cenie kupowałeś? Teraz?W ,,Skalarze"?
nie ,kolega przywiózł mi z Łodzi

Mój kanał Youtube
05.12.2019, 00:00
No właśnie, też będę musiał poszukać gdzieś tańszych. Pośpiechu nie ma, bez spiny.
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
05.12.2019, 00:41
Bierz od miśka
w sobotę ma chyba przejazd.

Mój kanał Youtube
05.12.2019, 11:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.12.2019 11:07 przez GMO.)
Dzięki. Na marginesie - kto to jest Misiek? Kurna, jestem nowy i jeszcze nie ogarniam wszystkiego.Wziął bym 4 sztuki i domówił bym ze 4 szt filtrujących. Są zaj.. Znaczy fajne.
Edit: Już wiem kto to jest Misiek.
Czy my mówimy o tej sobocie, tj 7.!2 br?

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.