Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AKWARIUM
15.03.2020, 19:41
RE: AKWARIUM
GMO napisał(a):czy ktoś stosował KNO3 jako nawóz w akwarystyce?
Ja stale Uśmiech
Ale nie kombinuj z saletrą tanie są sole i bezpieczne mogę zrobić ci przelicznik kalkulatorem zulixa

[Obrazek: atbm.jpg]
Mój kanał Youtube
Każda rybka może być złota, wystarczy obtoczyć w panierce Oczko
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
15.03.2020, 20:12
Ok, dzięki. Odczekam jeszcze tydzień, dwa ( to świeży zbiornik), potem zrobię testy i zobaczymy, o co chodzi. Dzięki za chęć pomocy, pewnie wrócę do tematu za dwa tygodnie.
15.03.2020, 22:15
KNO3, KH2PO4, K2SO4 to podstawa w nawożeniu solami.

http://logika.edu.pl
http://akwarystyczne.info
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
16.03.2020, 08:58
Dzięki, Koledzy. Rolnik ze mnie żaden, ale się uczę. Po testach zamawiam i działam.Myślę, , być może się mylę, że dwa tygodnie zaczekać trzeba.Nie widzę na razie niedoborów, ale prawdopodobnie zaczną wychodzić.Wiem, że to nie jest typowy roślinniak, ale muszę znaleźć sposób, by pogodzić dobrostam ryb i roślin.No i chodzi oczywiście o kasę.. Jak zwykle. Chcę zminimalizować koszty.
16.03.2020, 11:20
AKWARIUM
Większość soli kupuję od WarChem. Nie są najtańsze ale mam do nich zaufanie.

Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem!
16.03.2020, 11:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.03.2020 12:01 przez Rafal.)
Potas i CO2 zawsze podaję od początku. Po 2 tygodniach zaczynałem nawożenie makro i na końcu, z reguły 1-2 tygodnie później dołączałem mikro.
Jak nawoziłem solami, to zapatrywałem się w http://akwanawozy.com.pl
http://akwarystyczne.info/showthread.php?tid=101

16.03.2020, 19:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.03.2020 19:14 przez GMO.)
No bardzo, bardzo DZIĘKUJĘ!!!. Bardzo mi pomogliście.
Wiem, jestem upierdliwy, ale chciałbym, abyście podali mi zestaw soli wraz z ilościami,żebym później nie musiał wspomagać się zakupami.Nie codzi mi o najbliższe 10 lat, ale o najbliższy rok. Wiem, że żelazo i tak będę musiał dokupić, tylko nie wiem, którego producenta wybrać.
Dzięki Rafał za sugestię, by już zacząć nawożenie. Pzdr!
Ja myślałem zamówić -
KNO3 - 200 gr
KH2PO4 - 100 gr
K2SO4 - 200 gr.
Coś jeszcze powinienem zamówić?
16.03.2020, 20:34
(12.03.2020 23:47)atbm napisał(a):  
GMO napisał(a):Jeszcze tylko ubrać patyki i finit
Czyli chcesz mchu ,bo chyba się nie dogadaliśmy

Chyba że kupisz sobie duży kubek in vitro anubiaa pangolino

U nas też mchów pod dostatkiem jak coś.
Dodatkowo fajnie mi zaczął rosnąć jakiś anubiasik. Mam go chyba od 4 lat. Kiedyś rozpuściłem mu wszystkie liście perhydrolem jak próbowałem go odglonić (w tedy miał liście wielkości 50gr), teraz ma listki mniejsze od groszówki. Nigdy nie miał więcej jak 3, teraz ma około 8-10. Jeszcze z miesiąc i może da się szczepkę zrobić.

Myśli żołnierz: w dupie z wami i waszymi wojnami
16.03.2020, 21:36
Dzięki, Radek. Już mam zamówiony mech. Anubiasy też mam.Dodatkowo przyjdą jeszcze cryptocoryny niskopienne.Chyba przesadziłem, ale na dniach zakładam nowe akwa (63 litry), więc jakoś to upcham. Dzisiaj wszedłem na chwilę do sklepu zoologicznego i zobaczyłem amanię senegalską.No i oczywiście kupiłem. To jest chore. Muszę założyć sobie szlaban na sklepy akwarystyczne.Diabeł
Żabienica ocelot pójdzie do nowego akwarium i będzie miejsce na amanię..K,odqwnjkzotqsntexotqwotq=,f,04_t3_orig
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
31.03.2020, 18:34
Bardzo potrzebowałem loricarie red. Nie chciałem korzystać z portali wysyłkowych. Z różnych powodów. Postanowiłem pojechać do Szczecina, bo tam sklep ryby tropikalne. pl je miał. Oczywiście po rozmowie telefonicznej z właścicielem. Widać, że gość jest kumaty. Rzeczowa rozmowa przekonała mnie, że warto zaryzykować. Pojechałem do Szczecina. Właściciel zarzekał się, że będzie ryb mało, bo zakazy przekraczania granic... Itd, itp. Dla mnie ważne było, że loricarie czerwone są. Co prawda ancistrusów red nie było.. No cóż , trudno.Może kiedyś.. . Wiem, że sytuacja jest trudna. Lepszy wróbel w garści... Powiem szczerze, myślałem, że w sklepie będzie bieda. Zdziwiłem się bardzo, jak wygląda bieda w wersji szczecińskiej. Chciałbym, żeby w naszym Gorzówku tak wyglądał asortyment na co dzień. Dobrze, że nie zabrałem tam żony, bo pewnie przywiózł bym do domu kilka gatunków nowych ryb. Byłem dzielny i kupiłem tylko loricarie, z czego jestem dumny, bo pokusa była...Właściciel, pewnie akwarysta, bo znajomość tematu budzi respekt.Powiem krótko - warto zajechać na Mazuską 21 w Szczecinie! Loricarie jak na młode osobniki, fajnie nasycone kolorem. Zamówiłem ancistrusy red. Czekam...K,odqwnjkzotqsntexotqwotq=,f,015_vf_orig
31.03.2020, 19:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.03.2020 19:05 przez Rafal.)
Znam sklep, sporo kiedyś o "Kobrze" było pisane na forum zachodniopomorskim i tutaj. Generalnie kupowane sa na giełdzie ryby jak najtańsze, i jak najszybciej sprzedawane, zanim padną. Zwykle bez żadnej kwarantanny. W akwariach zwykle sporo trupów tam pływało, kondycja ryb nie najlepsza. Oczywiście zdarzały się wyjątki i mozna było dobrze trafić. Być może teraz ma więcej czasu ze względu wirusa, to i sprzątane jest w akwariach na bieżąco. Jednak ryzyko przyniesienia czegoś z rybami do akwarium było tam zawsze spore. Wolę jednak w Szczecinie takie firmy jak Akwa Pasja Arsika, Apisto Piotrka Mazurka czy Aqua Hobby Władka Woźniczko. Tam nikt ryb bez kwarantanny i chorych nie sprzeda.

31.03.2020, 19:24
(31.03.2020 18:34)GMO napisał(a):  Bardzo potrzebowałem loricarie red. Nie chciałem korzystać z portali wysyłkowych. Z różnych powodów. Postanowiłem pojechać do Szczecina, bo tam sklep ryby tropikalne. pl je miał. Oczywiście po rozmowie telefonicznej z właścicielem. Widać, że gość jest kumaty. Rzeczowa rozmowa przekonała mnie, że warto zaryzykować. Pojechałem do Szczecina. Właściciel zarzekał się, że będzie ryb mało, bo zakazy przekraczania granic... Itd, itp. Dla mnie ważne było, że loricarie czerwone są. Co prawda ancistrusów red nie było.. No cóż , trudno.Może kiedyś.. . Wiem, że sytuacja jest trudna. Lepszy wróbel w garści... Powiem szczerze, myślałem, że w sklepie będzie bieda. Zdziwiłem się bardzo, jak wygląda bieda w wersji szczecińskiej. Chciałbym, żeby w naszym Gorzówku tak wyglądał asortyment na co dzień. Dobrze, że nie zabrałem tam żony, bo pewnie przywiózł bym do domu kilka gatunków nowych ryb. Byłem dzielny i kupiłem tylko loricarie, z czego jestem dumny, bo pokusa była...Właściciel, pewnie akwarysta, bo znajomość tematu budzi respekt.Powiem krótko - warto zajechać na Mazuską 21 w Szczecinie! Loricarie jak na młode osobniki, fajnie nasycone kolorem. Zamówiłem ancistrusy red. Czekam...K,odqwnjkzotqsntexotqwotq=,f,015_vf_orig
Jest taka niepisana akwarystyczna zasada, żeby jadąc po ryby brać odliczoną kasę i ani grosza więcej Oczko

Myśli żołnierz: w dupie z wami i waszymi wojnami
31.03.2020, 19:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31.03.2020 19:52 przez GMO.)
Rafał, dzięki. Powiem tak - zanim kupiłem te ryby, bardzo dokładnie obejrzałem każdy zbiornik. Nie zauważyłem żadnych niepokojących objawów. Giełdy akwarystyczne nie funkcjonują. Właściciel , jak mówił, kupuje ryby albo z importu ( teraz go nie ma), albo od hodowców.Chyba w obecnej chwili nie ma innej opcji.Zauważyłem, że zbiorniki są zadbane.Dodatkowe adresy zapewne się przydadzą w przyszłości. Dzięki.
Jeśli coś się będzie złego działo, napiszę.
Włodka znam osobiście wiele lat, ale nie miał akurat ryb, których potrzebowałem.

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2020 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.