Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mebrana Ro do Aqua Medick premium line 300
26.09.2019, 00:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.09.2019 08:04 przez Pekli85.)
Dzień dobry wszystkim na forum jestem nowy na tym forum i mam pytanie odnośnie mebrany do osmozy Aqua Medick Premium Line 300.
Zaczynajac od początku zle podłączyłem osmozę namieszałem w rurkach i zablokowałem ściek przez co mebrany uległy uszkodzeniu wartości po dobrym podłączeniu wskazuje140 TDS.
Mebrany oryginalne to PTFC Aqua Medick GPD 150 sztuk 2.,koszt 2 sztuk to jakieś 480 zł .
Czy są odpowiedniki tych mebran, które nadają się do produkcji wody w akwarium morskim? Jakaś tańsza wersja?

Mógł by ktoś z bardziej doświadczonych akwarystów na forum podesłać link albo wytłumaczyć , która będzie odpowiednia bo wartości i symbolow jest naprawdę wiele.
I o wskazanie odpowiedniego przepływomierza po zmianie mebran w takiej instalacji oryginalnie w zestawie był 600l/h
Wiem jedno ze chciał bym zostać dalej przy 150 gpd
Z góry dziękuje
Jeżeli chodzi o wodę mieszkam nieopodal Gorzowa Wielkopolskiego w miejscowości Jenin.
Z góry dziękuje Paweł
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
26.09.2019, 08:56
Wydaje mi się że każda membrana o wartości GPD150 będzie pasować

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
26.09.2019, 10:39
RE: Mebrana Ro do Aqua Medick premium line 300
Hej Seso
Zgodzę się z tobą , że każda będzie pasować 150 Gpd chodzi mi tylko o efekt końcowy bo analizowałem sprawę i są różne oznaczenia um-om , tfc , i wiele innych ceny zaczynaja się mebran o degradacj 150 Gpd od około 70 zł aż do ponad 300 zł.
Wiec tak się zastanawiam jaka jest różnica kupując te za 70 zł o oznaczeniu xxxx od tej za 250 o oznaczeniu tfc-150 GPD i czy oby dwie pokażą na tds wynik taki , który będzie zadowalający poddać wodę demineralizacji.
Bo skoro zakładając , ze ta za 70 zł daje radę i będę miał na tds za mebrana 000 lub maksymalnie 002 tds to ze względu na cenę wezmę tą tańszą a wole częściej wymienić bo wodę mam z sieci nie za czystą , wartość wody z kranu u mnie to 700-800 tds.
26.09.2019, 11:25
Na zwykłej tds po membranie wychodzi 04 ze względu na sprawność membrany 99%. Po żywicy tds jest 000, więc nie ma sensu przepłacać. Bynajmniej tak jest u mnie. Membranę mam gpd100 kupioną w zestawie za jak najmniejsze pieniądze ok 200 zł komplet z żywicą.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
[-] 1 użytkownik podziękował za ten post:
Pekli85 (27.09.2019)
26.09.2019, 15:11
Myślę, że możesz spokojnie wziąć membranę w cenie ok. 100 zł (jeśli wszystkie standardowe pasują, bo nie znam tego filtra). A po membranie i tak dajesz żywicę DI, która zbije przewodniość do 0.

http://akwarium.gorzow.pl
http://korepetycje.gorzow.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
26.09.2019, 15:39
Dzięki wielki będę zamawiał , tez mi coś nie grało bo widziałem na necie filtry z przeznaczeniem do akwarystyki morskiej za nieduże pieniądze i miały dB opinie.

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.