Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z zaworem bramowym mebranowym.
27.09.2019, 18:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.09.2019 18:06 przez Pekli85.)
Problem z zaworem bramowym mebranowym.
Witam wszystkich forumowiczów.
Posiadam akwarium Cade pr 1200 gotowy zestaw szafka sump wraz z hydrauliką, wszystko pięknie tylko jest jeden problem zawór bramowy, który jest nie do ogarnięcia. Jest to zawór Red Sea Max S 32 mm membranowy nie mogę go ustawić pompę ustawiłem tak żeby woda z zbiornika głównego w ciągu godziny wymieniła się 7 krotnie obliczając jakieś straty wysokości kolanka itp. Nie mogę ustawić tego zaworu producent podaje wysokość w sumpie 21 cm wtedy mam w komorze gdzie jest pompa główna 15 cm a tam znowu jest dolewka grawitacyjna, i pływak wisi w powietrzu ogólnie cyrk kręcę w prawo i w lewo delikatnie ,doczekuje 15-20 minut po każdej zmianie i nic .

Moje pytanie jest na to jakiś patent, sposób bo w końcu zawory membranowe maja wręcz identyczna budowę.??
Czy najlepiej wyciąć go z instalacji zainwestować 280 zł w standardowy grzybkowy ?

Dodam , ze zawór rozkręciłem w celu sprawdzenia wizualnie czy go nic nie blokuje i czy mebrana jest okey i dobrze przylega. Wszystko wskazuje ,ze jest okey.

To jest link do zaworu :

https://www.marineandreef.com/Red_Sea_Ma...s40369.htm

I może prześle link do akwarium żeby był pogląd na budowę sumpa wspomnianej wyżej grawitacyjnej dolewki i budowy hydrauliki.:

https://www.cadeaustralia.com.au/product...eef-pr1200

Z góry dziękuje za odpowiedz bo plan mam taki jak wrócę z delegacji odpalić zbiornik pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
27.09.2019, 19:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.09.2019 19:59 przez alex.)
RE: Problem z zaworem bramowym mebranowym.
Skąd Ty bierzesz te wynalazki? Oczko
Nie dość, że ceny jak z kosmosu, to jeszcze mało popularne. Nawet RO masz inne niż większość z nas Duży uśmiech

Co do zaworu, pewnie dobry (jeśli cena jest adekwatna do precyzji pracy) ale osobiście nie miałam z nim do czynienia i chyba z dwojga złego wolę mój za 30 zł Duży uśmiech
Inna rzecz, że nie zawsze da się dopasować zawór do z góry ustawionego obiegu. Najczęściej trzeba regulować na obu "urządzeniach" aby było ok.

396l morska przygoda
27.09.2019, 21:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.09.2019 21:45 przez Pekli85.)
Cena akwarium razem z szafka i transportem do Polski wyszło mnie jakieś 800$ bezpośrednio od producenta ...jak mi sie to udało kupić za te pieniądze to tez
długa historia ,na stronie tej co dałem 3000 $. Jest to produkt z Australii. Poprostu każdy ma swoje dojścia ja akurat pracuje w branży morskiej wiec koszt transportu kosztował mnie tyle co paliwo na terminal kontenerowy w Gdańsku .
A Ro/Di trafiłem kiedyś w Niemczech jak wracałem z lotniska w sklepie akwarystyczny , który likwidowali za 80 euro.

Ten zawór wbrew pozorom kosztuje 30$ i z tego
Co się orientowałem i czytałem na zagranicznych forach jest tylko problemem ludzie na ogół rezygnują z niego ja osobiście chciałem spróbować ale w moim przypadku brak umiejętności i jak wspomniałem to moje pierwsze akwarium morskie ...Doświadczenie. Wiec w akcie desperacji najchętniej to bym go wywalił i zamontował jakiś bardziej przyjazny dla człowieka
27.09.2019, 22:27
Pekli85 napisał(a):Wiec w akcie desperacji najchętniej to bym go wywalił i zamontował jakiś bardziej przyjazny dla człowieka

To pozostaje zawór bramowy (najprzyjaźniejszy dla człowieka chyba Oczko ) ewentualnie kulowy (sama używam), ale jest mniej dokładny niż bramowy.
Jednak biorąc pod uwagę, ze przepływ na obiegówce też z czasem lubi spadać (zabrudzenia, opory , itd) i wszystko co jakiś czas trzeba na nowo "podregulować" to mi kulowy wystarcza w zupełności -od kilku lat Oczko

396l morska przygoda
28.09.2019, 00:40
Muszę napewno to przemyśleć szukałem odpowiedz , może jest dB tylko ja jestem gamoń ale z tego co ludzie piszą , ze jak dostanie się tam jakiś ślimak albo mocno zajdzie to jest już konkretna misja.
A ogólnie patrząc na całość okiem amatora zbiornik jest naprawdę wykonany na wysokim poziomie głównie skusiło mnie to ze szafka jes lackobel 100% a optiwhite ma bardzo niski poziom żelaza co mam nadzieje będzie miało wpływ na efekt końcowy. Jeżeli chodzi o ta firmę cade to tylko ludzie narzekają na hydraulikę: dolewkę Ro i zawór bramowy ... i powoli zaczynam widzieć dlaczego jeden restart za mną

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2019 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.