Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z zaworem bramowym mebranowym.
27.09.2019, 18:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27.09.2019 18:06 przez Pekli85.)
Problem z zaworem bramowym mebranowym.
Witam wszystkich forumowiczów.
Posiadam akwarium Cade pr 1200 gotowy zestaw szafka sump wraz z hydrauliką, wszystko pięknie tylko jest jeden problem zawór bramowy, który jest nie do ogarnięcia. Jest to zawór Red Sea Max S 32 mm membranowy nie mogę go ustawić pompę ustawiłem tak żeby woda z zbiornika głównego w ciągu godziny wymieniła się 7 krotnie obliczając jakieś straty wysokości kolanka itp. Nie mogę ustawić tego zaworu producent podaje wysokość w sumpie 21 cm wtedy mam w komorze gdzie jest pompa główna 15 cm a tam znowu jest dolewka grawitacyjna, i pływak wisi w powietrzu ogólnie cyrk kręcę w prawo i w lewo delikatnie ,doczekuje 15-20 minut po każdej zmianie i nic .

Moje pytanie jest na to jakiś patent, sposób bo w końcu zawory membranowe maja wręcz identyczna budowę.??
Czy najlepiej wyciąć go z instalacji zainwestować 280 zł w standardowy grzybkowy ?

Dodam , ze zawór rozkręciłem w celu sprawdzenia wizualnie czy go nic nie blokuje i czy mebrana jest okey i dobrze przylega. Wszystko wskazuje ,ze jest okey.

To jest link do zaworu :

https://www.marineandreef.com/Red_Sea_Ma...s40369.htm

I może prześle link do akwarium żeby był pogląd na budowę sumpa wspomnianej wyżej grawitacyjnej dolewki i budowy hydrauliki.:

https://www.cadeaustralia.com.au/product...eef-pr1200

Z góry dziękuje za odpowiedz bo plan mam taki jak wrócę z delegacji odpalić zbiornik pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)

Odpowiedz 

Wiadomości w tym wątku
Problem z zaworem bramowym mebranowym. - Pekli85 - 27.09.2019 18:02

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2020 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: LOGIKA.edu.pl.