Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
brzanka
01.01.2020, 21:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.01.2020 21:36 przez pysio721220.)
brzanka
Witam, mam pytanie o rybkę TETRA WYSMUKŁA. to duża samica niedawno kupiona. Nie tyle martwi mnie jej wielkość co to że jest dość gruba. Co zauważyłem to że pływa z innymi swobodnie, nie chowa się po kątach, nie odstaja jej łuski, płetwy w porządku, je normalnie, samce ją lekko gonią. Czy to ciąża czy może początek choroby?

Foto 2

foto 3

Załączone pliki Miniatury

Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
01.01.2020, 21:45
brzanka
Nie wygląda to normalnie. Może jest spasiona jak świnia i z czasem schudnie jeśli nie przesadzasz z karmieniem. Ciąża jako taka u tych ryb nie występuje. Samice z dojrzalymi jajeczkami są po prostu bardziej zaokrąglone w partii brzusznej, ale nie aż tak jak jest na zdjęciu.

Myśli żołnierz: w dupie z wami i waszymi wojnami
01.01.2020, 23:07
RE: brzanka
Ona jest 3 dzień u mnie, nie daje dużo żarcia... Właśnie taką przyniosłem i reszta jest o połowę mniejsza. Dlatego pytam. Czy może to być puchlina?
02.01.2020, 10:58
brzanka
Raczej nie. Piszesz, że ryba zachowuje się normalnie i łuski nie są nastroszone. Zrób kilka dni głodówki, a jak zaczniesz karmić to mikroporcje pokarmu, najlepiej roślinnego w płatkach i tak kilka dni. Jakie ma odchody ta rybka?

02.01.2020, 13:02
Spokojnie, ja mam tak samo z brzankami Titteya. Samice są dużo większe od samców, słabiej wybarwione. Jeśli nie ma symptomów chorób, to spoko.
02.01.2020, 16:52
A no właśnie.
Brzanka wysmukła, Brzanka Titteya, Cherry Barb kilka nazw ryba ta sama więc się pan lepiej orientuje. Na razie pływa normalnie. Samce kolorowe czerwone, a samice takie blade. Wsadzę ją na trochę do mniejszego i będę obserwował. Mam pokarm TROPICAL SUPER SPIRULINA FORTE 36% płatki i to im właśnie daję. Ogólnie małe są i mało jedzą... A pro po ile muszą mieć żeby miały tarło? Widzę że się zaczynają gonić. Nie samce tylko samiec goni za samicą.
02.01.2020, 19:15
Ja ich nie rozmnażałem, ale wiem, że trzeba kilka samców na jedną samicę,Trzeba założyć siatkę lub położyć na dno watę perlonową. Ja jak chciałem rozmnożyć kąsaczowate, dawałem pokarm żywy, podnosiłem temperaturę o 2 stopnie( oczywiście w oddzielnym zbiorniku tarliskowym.Proponuję trzymać je w akwarium ogólnym i obserwować. Zobaczysz w pewnym momencie, że dostana nastroju do tarła (samce zaczną ganiać samice), przenieść do tarlaka i czekać.Same pokarmy suche myślę, że nie wystarcza. Ryby potrzebują zastrzyku białka zwierzęcego. Jako pierwszy pokarm dla narybku ( po wchłonięciu woreczka żółtkowego) proponuję świeżo wylęgnięte larwy solowca lub najdrobniejszy pyłek oczlika. Przy oczliku jednak jest niebezpieczeństwo, gdyż jest gatunek oczlika, który żeruje na skrzelach i skutecznie wykańcza narybek. O chorobach nie wspomnę.
PS
Nie jestem żaden pan!Zawstydzony
02.01.2020, 21:33
Tak, ale jak to złapać to jest sztuka. W sklepie na pustym akwarium łapała 10 min a ja siedziałem godzinę i nie daję rady bo automatycznie ruszę podbierakiem to pędem w krzaki i tyle. Są za szybkie i za małe. Kiedyś gość mi pokazywał jak łapać. Na prostej szybie nie ma szans, trzeba zagonić w róg i wtedy próbować... Może kiedyś się uda
02.01.2020, 22:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03.01.2020 00:01 przez Jaro.)
pysio721220 napisał(a):Tak, ale jak to złapać to jest sztuka
Na dwie siatki na przykład, albo odgrodzić cześć akwarium (np jakąś siatką czy innym pleksi)
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
02.01.2020, 23:52
Można też spuścić część wody z akwarium.

03.01.2020, 16:10
Tak, pewnie można. Kiedyś robiłem restart czyli akwa na nowo więc wszystko wywalałem z akwa po kolei. Wiedziałem ile mam rybek więc liczyłem po kolei, najpierw te duże a na końcu małe. Nie wiem co to była za rybka , miała 3-4 cm i jedna mi zginęła. Został tylko żwir więc zacząłem wyciągać i dopiero pod koniec ja zauważyłem, jakoś się wcisnęła w podłoże no nie udusiła bo była w wodzie ale jaka pomysłowość...
09.01.2020, 18:11
Ps co do mojej rybki. Dziś minął 8 dzień, na razie siedzi za kratkami i nie dostaje nic przez tydz. Nic się nie zmieniło i nie schudła. Trzymać dalej? Wypuścić do reszty? Eutanazjować ?
09.01.2020, 18:34
Jeśli nie ma odstających łusek, wpuszczaj i obserwuj. Przynajmniej ja bym tak zrobił.

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2020 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.