Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Glony
14.01.2020, 22:36
Glony
Preparat AQUAEL MAGIC ALGAE STOP - czy ktoś używał tego i czy wie jak to dokładnie działa? Dzięki
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
15.01.2020, 16:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.01.2020 16:47 przez GMO.)
RE: Glony
Wszelkie preparaty to raczej ostateczność. Nawet jeśli jednorazowo zadziałają, to problem i tak powróci. Poszukaj raczej przyczyny wykwitu glonów. Może masz braki fosforu, żelaza albo azotu, może za dużo światła? Przyczyn może być wiele.. Porób testy, żebyś wiedział na czym stoisz. Chemia to jest ostateczność!!! Jakie to glony? Nitkowate, krasnorosty, zielenice?
15.01.2020, 18:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.01.2020 18:22 przez pysio721220.)
Chyba zielenice. Są to na 2 roślinach na liściach i trochę na szybie od południa. Drobne zielone punkty. Doczytałem się że powód to może być za dużo nawozu. Ale ja na razie nic nie daję. Dawałem tylko węgiel w płynie . Może to ? Albo światło z belki led 22w bo rośliny są pod belką a te na dole mniejsze to nie.

Załączone pliki Miniatury

15.01.2020, 19:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.01.2020 19:19 przez sbc.)
Carbo raczej glonobójczo działa, nawet niektórym roślinom szkodzi, więc to raczej nie jest przyczyną. To raczej kwestia świała.

Myśli żołnierz: w dupie z wami i waszymi wojnami
15.01.2020, 19:35
Może światło. Carbo podobno można zwiększyć tylko o ile? Dwukrotną dawkę i przez ile dni? Ja daję codziennie po 2 ml dla średniej ilości roślin.
15.01.2020, 19:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.01.2020 21:23 przez GMO.)
Cryptocoryny mają tę przypadłość, że płożą się na powierzchni, więc są z automatu najbardziej narażone na działanie światła.Tego nie unikniesz, bo światło działa na nie bezpośrednio. Przejdź nad tym do porządku dziennego. Usuwaj co jakiś czas stare, długie liście i będzie git. Pozatem rośliny rosnące niżej będą miały więcej światła. Usuwanie starych liści stymuluje cryptokorynę do wypuszczania nowych liści.Będą młode i ładniejsze.Występowanie glonów na szybach wskazuje na brak fosforu. Zrób test na fosfor i będzie wszystko jasne.Węgiel w płynie to nie nawóz.
16.01.2020, 19:04
A jak wygląda sprawa z fosforem? Roślinom pomoże a jaki ma wpływ na ryby? Nie zaszkodzi? Mam tu w sklepie czysty fosfor z BLUE-LINE ...
16.01.2020, 20:53
Zanim cokolwiek podasz, zrób testy.Każdy pierwiastek podany w nadmiarze niesie za sobą przykre konsekwencje.Trzeba działać z rozwagą, by nie zwiększyć problemów.
16.01.2020, 22:58
No rozumiem. Muszę kupić test PO4 bo nie mam. Mam tylko paski testowe z JBL
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2020 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.