Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Glony
22.01.2020, 22:55
RE: Glony
Węgiel w płynie to nie nawóz. Nie ma on wpływu na wzrost roślin. Jest to dość świeże akwarium jak rozumiem, więc ryby nie zdążyły jeszcze naprodukować ,,nawozu". Krasnorosty nie potrzebują tylu substancji organicznych do wzrostu jak rośliny w akwa. Dlatego zaczęły rosnąć. Ja zacząłbym podawać nawozy w małych dawkach, a dał sobie spokój z węglem w płynie. jest jedna zasada- nawozy z żelazem podajemy po zgaszeniu światła, bo światło rozbija helaty żelazowe i rośliny żelaza nie przyswajają. dawkę tygodniową rozbijam na siedem dni i podaję codziennie.Nie uważam, że przy ledach rośliny słabo rosną. Ja mam tylko ledy ( o różnej liczbie Kelvinów) i rośliny dobrze rosną.Pewnie ,,zielarze" mieli by jakieś zastrzeżenia, ale trzeba godzić z sobą wymagania roślin i ryb.
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
22.01.2020, 23:04
To znaczy akwa wystartowały w kwietniu czyli ma 9 miesięcy. Z nawozów zrezygnowałem bo ta mi tu pisaliście na forum, podaje ale tylko czasem kilka pałeczek do podłoża. A o ledach to napisałem że normalnie świeci belka led zwykła a dokupiłem teraz belke led tą do roslin no i właśnie coś pomaga...
23.01.2020, 00:55
Pałeczki to też nawóz i uważam że się fajnie sprawdzają.Zakup led dla roślin to dobra inwestycja.
24.01.2020, 19:28
No moim zdaniem raczej dobra. Nawet jedna kolorowa belka jak u mnie. Co do nawozów to używałem dla roślin pałeczki Easy Life Root Sticks , TETRA ACTIVE GROUND STICKS. Oraz kapsułki Activ Caps i PLANTA GAINER Caps. Te 2 ostatnie to niestety takie ziarenka mające Azot, Fosfor, Potas. 2 kirysy tak kopią do dna że wywalają te ziarna i pływa to po dnie. Pełno żółtych kulek. I to może być powodem dużego Potasu i glonów... Wywalają mniejsze rośliny które pływają i gniją w kątach, Ampularie niby nie jedzą roślin a sam widziałem jak obżarły rośliny do gołej łodygi .
24.01.2020, 20:01
Spróbuj może z kulkami glinianymi.Są dość duże i może kirysy nie wykopią.To może być źródłem nadmiaru potasu i związków azotu. Myślę, że w Twoim wypadku najlepszym wyjściem będą nawozy w płynie. Dozujesz wtedy takie ilości, jakie są potrzebne roślinom. A teraz jak kirysy wykopią kulki nawozowe, do toni dostają się w krótkim czasie niekontrolowane ilości pierwiastków zawartych w nawozie. Myślę, że wspólnymi siłami rozwiązaliśmy Twój problem.
Ampularie potrafią wejść w szkodę. Zastąp je np helmetami albo innymi ślimakami astuariowymi. Robią swoje, nie mnożą się w słodkiej wodzie. Kupisz potrzebną ilość i git. Roślin jeść nie będą.
Rośliny przy korzeniach okładaj kamieniami, takimi, którym nie dadzą rady kirysy.
K,odqwnjkzotqsntexotqwotq=,f,14_om_orig
24.01.2020, 21:46
Helmet - no miałem do niedawna 7 sztuk. W moim przypadku więcej szkody niż pożytku. Nic mi nie czyściły. Widziałem je raz na miesiąc jak przechodzą z lewej strony akwa na prawą. Cały czas gdzieś zakopane lub schowane. A jajek narąbane całe akwa na korzeniu, na szybach na dekoracjach a łatwo nie schodzą. Pagoda to potrafił mi w jedną noc całą dekoracje wylizać ale krótko żyły...
24.01.2020, 22:09
Fakt, te białe kropki są wnerwiające.Dawaj od czasu do czasu ampulariom sparzoną marchew, to roślin nie ruszą.Ja osobiście nie lubię ampularii, bo za jakiś czas można z nich gotować zupę, tak się mnożą.Może kup ślimaki zebry. Są ładne i robią robotę.Tylomelanie też są fajne.
31.01.2020, 19:43
W niedzielę sprawdzę poziom PO4 i dam znać. A co do ślimaków to mi się młode ampularie w słoiku urodziły. Zostawiłem 10 szt i zobaczę czy się uchowają. Miałem kilka zamówień na nie więc z ciekawości sprawdzę . Będę miał swoje odchowane ...
03.02.2020, 18:54
Witam, wczoraj zbadałem stan akwa i pomiar fosforu jest PO4 0,5 - 0,7. Czyli coś tam spadło. NO3 mam tak do 40 m/l... Dziś zrobiłem podmiankę i wlałem ostatnią dawkę. Myślę jeszcze żeby zbić trochę te azotany. W sumie więc to musiałem dać łącznie aż 7 dawek Tetra Phosphate Minus. Muszę teraz za jakiś czas skontrolować co się dzieje.
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2020 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.