Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przyjmę/kupie rośliny
01.02.2020, 00:04
Przyjmę/kupie rośliny
Witajcie Anioł

Mam pytanie może ma ktoś do oddania/sprzedania za rozsądną cenę Cwaniak rośliny: Limnofile i bacopy różnego rodzaju.

81102693_preview_s2__bi_orig
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
01.02.2020, 02:07
RE: Przyjmę/kupie rośliny
Pogostemon octopus, Ludwigia repens Mesakana - chcesz?

http://korepetycje.gorzow.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
01.02.2020, 17:50
Cześć Rafał z chęcią przygarnęłam bym od Ciebie te rośliny. Chce zmienić aranżacje w dużym akwarium i szukam roślin, które w miarę szybko rosną i będą wysokie więc Twoje by się nadały. Limnofilie i bacopy miałam przy pierwszym akwarium i słabym oświetleniu i rozrastały się bardzo szybko więc na nich mi najbardziej zależy więc jakby ktoś miał choć szczepki byłoby super bo ja je sobie "rozmnoże". Odkąd zmienił Radek oświetlenie to akwarium wygląda fatalnie Niezdecydowany Poza rybami nie cieszy już mojego oka stąd podjęłam decyzje jego re aranżacji.

W sumie to nie ten wątek, ale już od razu podpytam co może być przyczyną, że wszelki denne ryby: glonojady, kirysy padają w akwarium???, a reszta ma się świetnie. Co nie wpuścimy do tego akwarium z brzankami Denisona i pielęgnicami skośnopręgimi nic z dennych ryb się nie utrzymuje. Ostatnio wpuściliśmy duże kirysy spiżowe i praktycznie nie został żaden. Glonojady, otoski to ja już zapomniałam jak wyglądają żadne się nie uchowały kompletnie. I tak jest od początku założenia tego akwarium. Woda? Jakieś konkretne parametry? Huh
01.02.2020, 18:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01.02.2020 18:33 przez Rafal.)
Związki miedzi w wodzie? One przede wszystkim szkodzą rybom przydennym i krewetkom, bo gromadzą się przy dnie zbiornika. I dlatego też leków zawierających związki miedzi nie wolno stosować przy zbrojnik ach i kirysach. To jako pierwsze przychodzi mi do głowy, i jest do sprawdzenia, bo chyba jest test kropelkowy na miedź.

Pogostemon octopus to roślina łatwa w uptawie i szybko rosnąca. Jak będziecie w Gorzowie to daj znać, zrobię przycinke. Bacopa caroliniana też kilka sztuk oddam, ale nie tak dużo jak pogostemona czy ludwigii.

01.02.2020, 19:41
Tak to może być to. Zresztą cały czas to obstawiam. Woda nasza w domu kranowa dużo zawiera miedzi (rury stare więc jest jej sporo). Od jakiegoś czasu wodę pobieramy do akwarium z piwnicy bo tam rury były wymieniane i woda z piwnicy tyle miedzi nie ma, jak ta co dochodzi do góry (Radek robił testy porównawcze).
W przyszłym tygodniu z pewnością będziemy z Radkiem w Gorzowie to dam Ci wcześniej znać. A są jakieś preparaty, które można dodać do wody żeby jeszcze obniżyć zawartość tej miedzi?
01.02.2020, 19:52
Seachem CupriSorb powinien problem rozwiązać.

06.02.2020, 21:31
Jak chcesz to mam Ludwigia RED - przy słabym świetle będzie po prostu zielona oraz nadwódka wielonasienna też dużo światła nie wymaga.

Jak już zrobicie porządek z wodą to zapraszam po kilka sztuk LDA-16.

Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem!
07.02.2020, 13:08
Przyjmę/kupie rośliny
Test zooleka mamy. Nie wykazuje już miedzi w akwarium. Niedługo zrobimy test na jakichś skorupiakach w sumpie.

Póki co zrobiliśmy wielkie odszczurzanie i przycinke. Zakwit glona ja przypisuje głównie nawożeniu makro na oko Uśmiech Światło też codziennie zapalane w innych godzinach, losowo gaszone też mogło mieć jakiś wpływ.

Posadziliśmy też trochę kabomby i bacopy. Ta pierwsza raczej nie przetrwa bo bardzo w niej zasmakowały nasze pielęgnice skośpręgie.

Myśli żołnierz: w dupie z wami i waszymi wojnami

Odpowiedz