Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Węgiel
19.02.2020, 17:22
Węgiel
Witam, mam pytanie tego typu. Chcę zastosować w filtrze wewnętrznym węgiel aby oczyścić wodę i akwarium. Mam 2 rodzaje, jeden to Zoolek AQUAFIX C woreczki z WĘGLEM AKTYWNYM w opisie stosować kilka dni, a drugi to AQUAEL wkłady gąbkowe ASAP CARBOMAX stosować 4 tyg. Który bardziej polecacie i opcja czy w czasie czyszczenia można coś dodawać do wody typu nawóz roślinny, Co2 , węgiel w płynie , witaminy dla ryb... bo podobno i tak węgiel wszystko wyciąga z wody? Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
19.02.2020, 17:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.02.2020 17:55 przez GMO.)
RE: Węgiel
Nie ma to większego znaczenia, który węgiel zastosujesz, Zadać należy sobie jednak pytanie, czy jest taka potrzeba.Węgiel aktywny stosujemy, gdy chcemy z wody ,,wyciągnąć' toksyny czy związki szkodliwe dla ryb czy roślin.Dotyczy to także nawozów, które wlewasz do wody, wszak są to związki chemiczne.Działanie filtracyjne węgla aktywowanego nie ma tu większego znaczenia. Węgiel ma za zadanie zreaktywować lub wciągnąć aczynniki szkodliwe. Ja stosuję węgiel tylko po wszelkich kuracjach ryb, by wyeliminowć szkodliwe substancje.Pamiętaj, że węgiel może zachwiać równowagę biologiczną w akwarium.
Co rozumiesz pod pojęciem ,,chcę oczyscić akwarium"?
19.02.2020, 19:30
Wyczyścić akwarium i wodę to znaczy coś takiego. Po wysokich NO3 PO4 i wysypie glonów różnorakich zmniejszyłem świecenie, więcej podmian wody, stosowałem dużo chemii. ZOOLEK Aquafix NO3 zbiło azotany, Tetra Phosphate Minus zbiło mi fosforany z 6 na 0,5 . To były powody problemu. Zostały skutki czyli zabicie tego co widać czyli zastosowałem wodę utlenioną , EASY-LIFE BLUE EXIT usuwa sinice i okrzemki i na końcu Tetra AlgoStop Depot . Myślę że to wszystko a teraz za tydzień koniec i pasowało by zastosować ten węgiel...
19.02.2020, 19:43
Ok, rozumiem.Jeśli robisz dużo podmian wody, przed zastosowaniem węgla zrobił bym testy.Chodzi o to, czy Twoja praca przyniosła efekty. Myślę, że podmianki 30% zrobiły robotę. Może jednak Twoja strategia jest zasadna? Zastosuj ten wegiel, który trzeba wyrzucić po tygodniu. Nie zaszkodzi. Powodzenia!
19.02.2020, 23:12
Sprawdzałem teraz w pon ale macie rację że trzeba będzie zrobić przed włożeniem węgla. Parametry zjechały na dół bo NO3 z 20 ml jest 10 ml. PO4 brakowało skali ale ok. 6 mg jest 0,5 mg. A jeśli chodzi o glony to bardzo powoli znikają. Kiedyś dawno miałem dość dużo krasnali i właśnie Tetra AlgoStop Depot i wszystko wykasowało... Oby się udało.
14.03.2020, 00:38
Po takich zabiegach wystarczą podmiany ,choć węgiel nie zaszkodzi.
Węgiel dobrze stosować po lekach .

[Obrazek: atbm.jpg]
Mój kanał Youtube
Każda rybka może być złota, wystarczy obtoczyć w panierce Oczko

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2020 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.