Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Preparat na start
Jaki najlepszy preparat na wpuszczenie całej obsady ryb do akwarium.
Wiadomo że najlepiej jest wpuszczać stopniowo co tydzień kilka sztuk lub gatunkami ,ale np. Niema innej opcji Smile
[Obrazek: atbm.jpg]
Mój kanał Youtube
Każda rybka może być złota, wystarczy obtoczyć w panierce Wink
Odpowiedz
Chcesz przyspieszyć dojrzewanie zbiornika czy zneutralizować amoniak/inne azotowe związki? W pierwszym przypadku to najlepiej chyba brązowy muł z filtra , drugim kordon amquel plus.
Myśli żołnierz: w dupie z wami i waszymi wojnami
Odpowiedz
Tomek, powiem tak- teoretycznie to trzeba najpierw mieć plan, jakie ryby będziemy hodować w tym zbiorniku.Ja najpierw wpuściłbym te gatunki najłagodniejsze, żeby poczuły się jak u siebie.Poźniej dokładał bym te bardziej krewkie.Myślę, że to dobra metoda, bo łagodne ryby trudniej dadzą się zdominować.Oczywiście próby ustalenia dominanta będą, ale tego uniknąć się nie da.Ja niepoprawnych agresorów oddaję i problem się zwykle rozwiązuje.Co dziwne po przenosinach do innego zbiornika z agresora zwykle robi się gołąbek pokoju.
Odpowiedz
sbc napisał(a):brązowy muł z filtra
To akurat moja ulubiona wersja startu
Akurat potrzebuje tej drugiej , Smile dzięki
[Obrazek: atbm.jpg]
Mój kanał Youtube
Każda rybka może być złota, wystarczy obtoczyć w panierce Wink
Odpowiedz
Jeżeli chcesz zdecydowanie przyspieszyć start cyklu azotowego, Prodibio Biodigest wg mnie jest najlepszym wyborem.
Nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem!
Odpowiedz