Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WordPress pomoc
10.04.2020, 13:47
WordPress pomoc
Witajcie mądre głowy informatyczne OperaFirefox

Może jest tu ktoś kto to działa na WordPressie (ma go w małym paluszku) i wytłumaczy mi pewną rzecz Huh tylko nie tak jak w TVP nauczycielki matematykę SzczęśliwyCyklop. Jakiś czas temu Radek stworzył mi stronę na WordPressie, strona już sobie jakoś tam działa w miarę moich umiejętności (WordPressa uczę się sama od podstaw). Jakiś czas temu pojawił mi się taki komunikat na panelu:

.jpg  Clipboard01.jpg (Rozmiar: 31,4 KB / Pobrań: 30)
Doczytałam sobie co to jest ten język PHP O matko, no i takie ostrzeżenie do tego komunikatu O matko:
Jeśli widzisz ostrzeżenie w panelu administracyjnym, oznacza to, że:
- witryna jest podatna na włamania, ponieważ używa oprogramowania, które ma publicznie znane luki bezpieczeństwa,
- strona działa 2,5 razy wolniej, niż by działała, gdyby używała aktualnej wersji PHP (czyli np. ładuje się 10 sekund, a by mogła 4 sekundy),
- instalacja nowych wersji WordPressa i wtyczek do niego nie będzie w przyszłości możliwa, jeśli nie zaktualizuje się języka PHP,
- niektóre wtyczki mogą powodować trudne do zauważenia błędy, które objawiają się w taki sposób, że części odwiedzających witryna nie ładuje się wcale,
- każda powyższa kwestia bezpośrednio wpływa na to, że Twoja strona zajmuje i będzie zajmować niższe pozycje w wyszukiwarce Google.
Jeśli chodzi o aktualizacje WordPressa, wtyczek i motywów wszystko narazie przebiega bez zarzutu.
Cóż teraz począć? Czy konieczna jest aktualizacja tego PHP? Czy da rade samemu to zrobić? Czytałam, że niby samemu można PHP zaktualizować (czarna magia) - ale strona może przestać działać O matkoHuh Inni zachęcają żeby oddać to w ręce odpowiednich ludzi za kasę Podejrzany Jeśli można zrobić to samemu, to czy ktoś by się podzielił krok po kroku jak to zrobić? Proszę o tłumaczenie jak dla "prostego chłopa" SzczęśliwySzczęśliwySzczęśliwy

.jpg  Trudne-sprawy.jpg (Rozmiar: 13,58 KB / Pobrań: 30)
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
10.04.2020, 18:36
RE: WordPress pomoc
Wydaje mi się, że po zalogowaniu się do swojego hostingu powinnaś mieć opcję zmiany wersji interpretera php. Musisz wybrać wyższą niż masz obecnie ustawioną. To powinno problem rozwiązać.

http://logika.edu.pl
http://akwarystyczne.info
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
10.04.2020, 22:34
RE: WordPress pomoc
PHP może zaktualizować administrator serwera na którym jest strona i nikt więcej. Ciężko wstać i powiedzieć, że coś się na www dzieje?:DDD jutro ogarnę.

Myśli żołnierz: w dupie z wami i waszymi wojnami
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2020 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: LOGIKA.edu.pl.