Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nawozy
Witajcie. Mam pytanie do Was. Czy stosując w akwarium CO2 z małej bimbrowni można podawać jednocześnie jakieś nawozy i preparaty?
Mam dostępne coś takiego.
Zoolek Aquaflora Basic Drops / Aquavit / Easy Life Profito / TROPICA PREMIUM NUTRITION oraz TROPICAL AQUAFLORIN POTASSIUM - FERROAKTIV - MULTIMINERAL.
Jeszcze kwestia podawania bo są różne opcje np 1 ml dziennie albo 7 ml co tydzień... Dzięki
Odpowiedz
Oczywiście, można. jeśli masz odpowiednio dużo światło. Ale nie podawałbym takiego mixa bo nie dojdziesz ile czego dałeś i z jakiego powodu glony się pojawiły.

Zdecyduj się na jakiś zestaw nawozów jednego producenta - makro, mikro, carbo, ewentualnie dodatkowy potas i żelazo.
Odpowiedz
Nie, nie wszystko razem. Te 3 z Tropicala kiedyś już miałem. Te pierwsze 4 jeszcze nie stosowałem. A jeśli chodzi o dobrego producenta to jakiego polecacie. Ja mogę powiedzieć głównie z opinii sprzedających. TROPICAL sprzedaje produkty dość słabe, to znaczy trzeba dawać 3 razy więcej niż proponują etykiety. Niemiecka TETRA już lepsze ale nie to co kilka lat temu. Trochę się popsuły...
Odpowiedz
Ja mogę polecic to co stosuje. W akwarium z mala ilością swiatla dobrze sprawdza się VIMI All in one lub VIMI All in red, masz wszystko co potrzeba (mikro i makro) w jednej butelce, dodatków Carbo. A z dużą ilościa swiatla i CO2 z butli - pełna linia GROWISE.
Odpowiedz
Te preparaty VIMI ALL spotykam często na Allegro. A jak sprawa działania na ślimaki i ryby? Nie szkodzi im to przy normalnym dawkowaniu ?
Odpowiedz
Żaden nawóz w normalnych dawkach rybom i ślimakom nie szkodzi.
Odpowiedz
No ja akurat jak coś muszę dać do akwa , to raczej daję ciut mniej niż polecają niż za dużo ... Dzięki .
Odpowiedz
Pytanie o kulki gliniane JBL . Mam pudełko ale data ważności to styczeń 2021r. Czy warto coś takiego dawać do akwarium i czy po terminie będzie to coś działało na rośliny? Pozdrawiam
Odpowiedz
Jak się nie rozpadają w rękach, to daj.
Odpowiedz
Nie rozpadają się , ciężko przepołowić .
Odpowiedz