Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kupię psa
23.05.2020, 14:20
Kupię psa
Witam wszystkich serdecznie.
Mam dość nietypową sprawę jak na forum akwarystyczne. Szukam psa w rasie rottweiler, amstaff, bulterier. Może ktoś z forum ma szczeniaki i chętnie odsprzeda, albo szykuje się miot? Nie interesują mnie psy rodowodowe.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
23.05.2020, 15:19
RE: Kupię psa
Jeśli chcesz kupić psa to kup właśnie rodowodowego inaczej napedzasz pseudohodowle które nie są przez nikogo kontrolowane. Szukasz ras które wymagają odpowiedniego wychowania już od malucha, trzymane w nieznanych warunkach mogą wyrosnąć na psa nieobliczalnego. Albo kup z rodowodem z dobrej hodowli albo adoptuj z domu tymczasowego w typie rasy. Wtedy masz sprawdzonego psa za niewielkie pieniądze. Jeśli zdecydujesz się na adopcje - chętnie pomogę. W razie pytań gdzie psa kupić - pytaj. Kręcę się w światku kynologicznym i myślę że mogę coś polecić. Uśmiech

.
23.05.2020, 16:11
Dziękuję za szybką odpowiedź. Odezwę się do Ciebie na priv.
23.05.2020, 21:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.05.2020 21:49 przez alex.)
Glonek napisał(a):kup właśnie rodowodowego
Glonek napisał(a):Szukasz ras które wymagają odpowiedniego wychowania już od malucha, trzymane w nieznanych warunkach mogą wyrosnąć na psa nieobliczalnego

Dodam jeszcze, że przy psach tego typu tylko zarejestrowana hodowla z wystawami itd gwarantuje, że szczeniak pochodzi od rodziców zrównoważonych, stabilnych psychicznie i zdrowych (na wystawie obca osoba zagląda psu w pysk i "liczy" zęby, obmaca ciało, a do tego jeszcze trzeba być "grzecznym" po całym dniu/nocy podróży i nie atakować innych psów lub nie daj boże ludzi. No i żaden wystawowy pies/rodzić szczeniaka nie może mieć chorób genetycznych typu dysplazja, itd).
Wiem co piszę bo od 28 lat mam do czynienia z kaukazami i rotweilerami. I nigdy nie kupiłabym psa w tym typie charakteru z niepewnwgo żródła. To są dziesiątki kg masy mięśniowej i takim uścisku szczęki że tylko selekcja hodowli z prawdziwego zdarzenia gwarantuje szczeniaka z dobrym punktem wyjścia. Wiadomo, każdego psa można "zepsuć" niewłaściwym postępowaniem, ale tu skutki mogą być opłakane....
Miałeś już psy tej "kategorii"?

Glonek napisał(a):adoptuj z domu tymczasowego w typie rasy

Asia jeśli chłop ma żonę, dzieci itd to sama wiesz jak "trudne" i wymagające potrafią być niektóre psy w typie rasy Oczko
Schroniska i opiekunowie niby testują psa pod względem zachowań i zdolności adaptaci i tolerancji, ale powiem szczerze, że osobiście nie odważyłabym się brać dorosłego psa w tym konkretnym typie i z tak trudną i wymagającą psychiką. Bo to że jest w "typie" nie oznacza wcale że z charakteru nie jest prawdziwym "rotweilerem", ale z niestabilnymi często wręcz rozchwianymi domieszkami/mixami Oczko

396l morska przygoda
23.05.2020, 21:59
Mieliśmy w rodzinnym domu rottweilera, także mniej więcej wiem jak obchodzić się z psem tej rasy. Nie interesuje mnie dorosły pies. W rachubę wchodzi tylko i wyłącznie szczeniak którego mógłbym sam odchować.
23.05.2020, 22:06
Polecam hodowcę koło Zielonej Góry. Jutro poszukam rodowodu i podam Tobię nazwę hodowli. Cena naprwdę bardzo przystępna a rodzice bardzo wysoko oceniani na wystawach zwłaszcza ojciec. Jak masz jakieś pytania to pisz na PW to najwyżej wymienimy się telefonami i pogadamy Uśmiech

396l morska przygoda
23.05.2020, 22:07
Napisalam wlasnie tez koledze zeby sprawdzil HD i ED u rodzicow. Dysplazja tania w leczeniu nie jest. Pies po przejsciach to pies po przejsciach jednak na tymczasie mozna psa sprawdzic - wiem bo sama takim domem tymczasowym bylam i moje obserwacje sie sprawdzaly w domu docelowym. Zwierze to oczywiscie zwierze i nigdy nie ma stu procent pewnosci. Sama hodowla tez pewnosci nie daje - i tam zdarzaja sie psi psychopaci (sama pare takich siurkow poznalam) jednak na sam zakup zdecydowalabym sie tylko z hodowli (spelniajacej warunki), choc jak powszechnie wiadomo jestem tak czy siak zwolennikiem adopcji Oczko

.
23.05.2020, 22:29
Jak najbardziej popieram adopcję i gdyby nie to, że lubię psy duże, trudne i stróżujące to na pewno korzystałabym ze schronisk. Kiedyś zresztą często często jeździłam do gorzowskiego schroniska, woziłam karmę itd. Niestety nie mogę tam jeżdzić, bo najchętniej adoptowałabym wszystkie te biedaki i płakać mi się chce. Wolałam potem zdalnie podesłać wsparcie niż patrzeć im w oczy.

396l morska przygoda
23.05.2020, 23:18
alex napisał(a):Polecam hodowcę koło Zielonej Góry.
Jeżeli Mefka jest z tej hodowli to bierz w ciemno. Jest cudna, łagodna i mądra. Pierwsze co jak jestem u Alex daję umyć swoją buzię rotwailerowym jęzorkiem.
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
24.05.2020, 08:32
W schroniskach i fundacjach masz różne osoby i naprawdę różnie można trafić.
My o mały włos do domu z dwójką małych dzieci nie adoptowaliśmy psa, który nie dość, że dzieci nie lubi, to jeszcze je atakuje...
Bogu dzieki, że w tym schronisku znalazła sie jedna uczciwa osoba,....

Pozdrawiam Serdecznie Uśmiech

"Zainspirowany niepowtarzalnym pięknem natury"
25.05.2020, 20:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25.05.2020 20:41 przez kreweciarz600.)
Dziękuję za odzew z Waszej strony. Będę wdzięczny jeśli ktoś z Was poda mi jeszcze informacje na temat tego hodowcy z ZG.

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2020 Polski Support MyBB
Silnik forum MyBB, © 2002-2020 MyBB Group.
Elementy graficzne wykonane przez Polski Support MyBB.
Kodowanie i obsługa techniczna: TIserwis.pl.