Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czym karmicie ryby?
Hej.

Nigdy specjalnie nie zastanawiałem się czym karmić ryby, zawsze pod ręką miałem suchy pokarm Tropicala i puszeczka starcza mi na bardzo długo ze względu na małe ryby. Tak mnie natchnęło ostatnio - czym karmić ryby, żeby polepszyć ich wybarwienie i kondycję? Wiadomo - mrożonki, ale oprócz mrożonek jaki pokarm suchy wybrać? Głównie zależy mi na wybarwieniu czerwonych ryb. Obecnie używam mrożonego oczlika intensywna czerwień oraz jakiegoś zwykłego tropicala w płatkach. Będę karmił neony zielone, bystrzyki amandy i brzanki Titteya (dla nich przydałaby się jakaś większa mrożonka niż oczlik).
Odpowiedz
Mrożony solowiec i wodzień, a co drugi dzień dodatkowo granulat NatureFood Supreme Kristall
Odpowiedz
Zasada jest jedna- im większa gama pokarmów, tym lepiej dla zdrowia ryb. Ja pokarm suchy traktuję jako wypełniacz, chociaż jest on bardzo różnorodny. W jego składzie są też, oprócz ogólnie dostępnych pokarmów płatkowych i granulowanych także granulat ( o różnych frakcjach) Aalera (chyba tak to się pisze),dla narybku karpiowatych, jesiotrowatych. jest tam także spirulina i witaminy.Z mrożonek stosuję oczliki, mięso krewetek, ikrę, lasonogi, kryla itp. Z racji wielkości Twoich ryb oprócz oczlika musisz wybrać te, które ryby są w stanie połknąć. Wybór jest duży. Jeden blister starczy Ci na długo.Dla mnie zaskoczeniem jest , że brzanki Denisona , świeciki i kakadu bardzo lubią oczlika.Praktycznie codziennie ryby dostają inne mrożonki. Nie chcę przez to powiedzieć, że ryby niechętnie jedzą pokarmy suche. Specjalnie tak skomponowałem mieszankę, że to co spadnie zjadają kiryski, loricarie , ancistrusy wszelkiej maści i krewetki.
Odpowiedz