Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Salon akwarystyczny.
Ostatnio dużo myślałem o gorzowskich sklepach akwarystycznych. No cóż, są jakie są, jedne lepsze, drugie gorsze.Nie wiem dlaczego, ale czuję jakiś niedosyt.Marzy mi się taki salon stricte akwarystyczny.Bez psiny, kociny i innych pierzaków.
Ja postrzegam taki sklep jako miejsce, gdzie można by się spotkać, pogadać, ewentualnie wypić kawę przy rozmowie.
Ostatnio kolega, akwarysta, opowiadał, jak gdzieś w Niemczech spotkał taki sklep.W rogu sklepu stolik, ekspres do kawy.Przy stoliku dwaj jegomoście prowadzą dyskusję. O akwarystyce oczywiście. Właściciel rozmawia z nimi jak z kumplami.
Sklep świetnie zaopatrzony w ryby, także morskie, dużo sprzętu akwarystycznego.
Mnie się taka idea podoba.Oczywiście ceny normalne, bez wygłupów.Porównywalne do konkurencji.
Ciekaw jestem , co Wy o tym myślicie.... W końcu Gorzów ma ponad 100 000 ludków...
Odpowiedz
Ciężka sprawa. Ze sprzedaży samych rybek raczej się nie wyżyje dlatego karmy i inne dodatki mają pewnie pierwszeństwo. Ja tam lubię sobie skoczyć do Skalara i pogadać z szefem czasem bo tak to raczej nie ma z kim chyba teraz...
Odpowiedz
Pewnie masz rację, ale nie bez znaczenia jest szeroki asortyment, jego jakość. Sam wiesz, że z morszczyzna jest problem w okolicach Gorzowa. Wiem, brak importu, pandemia itd. Na ten przykład ilość gatunków rybek w sklepach jest niewielka. O roślinach nie wspomnę.
Ostatnio padła hurtownia Happeta w Luboniu pod Poznaniem. facet zaczynał od niczego. Sprzedawał wyroby Happeta. Później wprowadził rośliny i ryby. Całkiem nieźle sobie radził. Rozwijał się świetnie.Żeby było śmieszniej, nie wykończyła go żadna pandemia czy szczątkowy import (facet sam importował).Powierzchnię handlowa powiększył bardzo. Wykończyła go żona po rozwodzie. Stara prawda bowiem głosi, że główną przyczyną rozwodów są śluby...:facepalm:
Odpowiedz
Dobra bez owijania w bawełnę Wink rób Marek ten sklep i nie pier... ol idziesz na emeryturę należy ci się.
Ja będę tam 2-3razy w tygodniu to ci obiecuję, ale
ale, nie wyobrażam sobie braku roślin w takim sklepie Wink
Jak by co słyszę pomocą.
[Obrazek: atbm.jpg]
Mój kanał Youtube
Każda rybka może być złota, wystarczy obtoczyć w panierce Wink
Odpowiedz
Tomek śmiejesz się...Kiedyś myślałem o otwarciu sklepu zoologicznego z osobami z LFA. Na pewno by się powiodło bo lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć.
Odpowiedz
Jaro ja się nie śmieje każdy pasjonat hobbysta marzy o takim miejscu .

Ja teraz buduje nowe garaże przy domu i spróbuje utrzymać tam zimową porą 22 stopnie w akwarium ,jeżeli mi się uda będzie gdzie trzymać nadmiar roślinSmile
[Obrazek: atbm.jpg]
Mój kanał Youtube
Każda rybka może być złota, wystarczy obtoczyć w panierce Wink
Odpowiedz
Tomek, nie wspomniałem o roślinach, bo to luźne dywagacje.Oczywiście rośliny muszą być!
Oczywiście bez udziału ludzi z LFA nie mam mowy! Mało tego - każdy zalogowany na LFA obywatel musi mieć stały rabat. Oczywiście, co moim zdaniem jest nieodzowne, trzeba wspierać finansowo LFA! Przecież to w naszym wspólnym interesie.
Mamy tylu ogrodników na naszym forum, którzy mają problem z nadmiarem roślin, że trzeba to zagospodarować.
Tomek, jak wspomniałeś, jestem już emerytem. Każdy statystyczny emeryt myśli o jakimś wypadzie do Domu Spokojnej Starości, celem wyrwania jakiejś laski, a nie o jakiejś akwarystyce....
Otwarcie takiego sklepu to wydatek niemały. Gdybym to ja taki sklep otwierał, potrzebował bym grubo ponad 100 000 tysięcy! Miałem ostatnio wydatek , który pozwolił by mi otworzyć lepszy sklep, ale teraz jestem goły i wesoły, ale chyba znam gościa, który by to mógł zrobić....
Dlatego właśnie ta dyskusja.Chciałbym poznać Wasze zdanie w tym temacie.Bo to Wy, Koleżanki i Koledzy będziecie, mam nadzieję, bywalcami takiego sklepu.U mnie, z racji wieku, z kreatywnością słabo, dlatego powstał ten wątek.Wszakże to na forum są najlepsi fachowcy w tej branży.Zaznaczam, na razie to tylko teoria. Taki pomysł jest i ewentualnie się w przyszłości zmaterializuje. Niekoniecznie taka przyszłość musi być odległa.
Odpowiedz
Brakuje w Gorzowie sklepu akwarystycznego z morskim. Ja tam wolę kupować w sklepie akwarystycznym na miejscu (Barlinek), niż przez internet. Trzeba to robić, aby sklepy nie padły, a i przy okazji można pogadać z właścicielem

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Z morszczyzną jest źle.Brak importu. Pewnie nieprędko będzie.Trzeba poczekać. Pamiętać trzeba, że ryby morskie powinny być przynajmniej miesiąc w kwarantannie.W Gorzowie i okolicach jest co najmniej kilkunastu mocnych solniczkarzy, więc sklep z morszczyzną w Gorzowie by się przydał.
Fakt, z Darkiem można pogadać....
Odpowiedz
GMO napisał(a):Z morszczyzną jest źle.Brak importu.
Ciągają już niektóre sklepy towar. Z Holandii na pewno,a oni skąd to nie wiem.
GMO napisał(a):że ryby morskie powinny być przynajmniej miesiąc w kwarantannie.
.
Dwa tygodnie wystarczy
GMO napisał(a):więc sklep z morszczyzną w Gorzowie by się przydał.
To na pewno, też mówiłem Darkowi o tym. Pózniej był pomysł żeby nasz kolega Marcin z Manhattanu postawił i nawet już lokal ma. Jednak pandemia i ulewa, która mu podlała lokalik ostudziła jego zapędy.
Odpowiedz