Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mała solniczka 60x35x45
Witam wszystkich myślę o założeniu pierwszej solniczki i zamierzam wykorzystać zbiornik z naszej firmy 60x35x45 w to chce wkleić komin tylko zastanawiam się jakie otwory powinienem zrobić i jaka wielkość komina czy jestescie w stanie mi podpowiedzieć ?
druga sprawa czy przy takim zbiorniku będzie mi potrzebny odpieniacz ?Huh
tel.: +48 68 321 25 42; +48 603 880 089; +48 603 252 010
e-mail: bok@robizoo.pl; reklamacje@robizoo.pl

Odpowiedz
Srednica otworow zależy od średnicy rur. Popatrz jakie są dostępne rury i przeloty i w tedy będziesz wiedział jakiej średnicy dziur Ci potrzeba. U mnie pod przeloty na rure 32mm otwór ma 45. W tak małym akwarium jak Twoje wystarczą pewnie rury 13-16mm. Odpieniacz na pewno jest wskazany, ale nie konieczny. Zależy od życia które planujesz. Tutaj na pewno posoleni akwarysci podpowiedzą.

//edit
na szybko pobieżnie przejrzałem akwarystyczną hydrualikę w sieci i najmniejsze rurki jakie widze mają 20mm. Śrubunek przelotowy do nich wymaga otworu 27-32mm.
Wysłane z mojej mikrofali przy użyciu 5G.
Myśli żołnierz: w dupie z wami i waszymi wojnami
Odpowiedz
Może dobry filtr eheima
[Obrazek: atbm.jpg]
Mój kanał Youtube
Każda rybka może być złota, wystarczy obtoczyć w panierce Wink
Odpowiedz
W tak niewielkim akwenie gdzie procesy samooczyszczania są delikatniejsze, osobiście zalecam odpieniacz.
Piszę tak gdyż zakładam, że się nie powstrzymasz i kupisz jakiegoś srajdę lub dwa przewymiarowanego w stosunku do zbiornika a koralowców będzie malutko.
Natomiast gdyby masa koralowa by była od niemal początku znaczna a rybki niewielkie z tych mało zanieczyszczających to odpieniacz można wstępnie odpuścić sobie.

Na hydraulice nie znam się.
rafoholik :zdziwko:
Odpowiedz
dzięki za odpowiedz na początku chciałbym tam wpuścić same błazenki no i oczywiście korale muszę poszukać jakiegoś taniego ale wydajnego odpieniacza Smile chyba ze byś coś polecił ?
tel.: +48 68 321 25 42; +48 603 880 089; +48 603 252 010
e-mail: bok@robizoo.pl; reklamacje@robizoo.pl

Odpowiedz
Czyli się potwierdza: błazenki to umiarkowane srajdy najlepiej w ukwiale który to lubi też coś wydalić po zjedzeniu i jest agresywny w stosunku do innych koralowców czyli ich za dużo nie bedzie.
W tej sytuacji jestem zwolennikiem odpieniacza. Jaki ? szczerze nie wiem co tam na markecie bywa bo nie mam odpieniacza od 3 lat Smile
Może jakieś używane Tunze ? Lubie tę firmę - proste, niskoenergetyczne i bezusterkowe.
rafoholik :zdziwko:
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
[-]
Witaj
Musisz się zarejestrować aby pisać na LFA.

Login:

Hasło:

[-]
Historia forum
akwarystyczne.info - Lubuskie Forum Akwarystyczne istnieje od 11 lat
To forum powstało 08.12.2009.

[-]
Magazyn Akwarium

[-]
Reklama

>