Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brzanka jedna "inna".
Koledzy,
Szybkie pytanie. Stadko 20szt. Wszystkie "pływają" i wykazują typowe zachowanie.
Jest jednak w tej grupce 1szt. z bardzo poobgryzanymi płetwami - szczególnie ogon, która nie trzyma się grupy.
Bardzo często "wisi" głową w dół. Jak podpłynie do niej inna ryba i ją podgryza to ucieka i wraca do tego samego miejsca lub się chowa.
Takie zachowanie było od początku i nic się nie zmienia.

Zachować czy wyeliminować? Sad
Odpowiedz
(06.02.2021, 10:29)Ciapek napisał(a): Zachować czy wyeliminować?

Może kilka osób to zdenerwuje 
Ale jak masz czas i warunki spróbuj uratować  w odosobnieniu  ale  jak jest naprawdę  źle  pomóż jej ale szybko .
[Obrazek: atbm.jpg]
Mój kanał Youtube
Każda rybka może być złota, wystarczy obtoczyć w panierce Wink
Odpowiedz
Nie chodzi mi o to aby zwierzę się męczyło.
Nie miałem zamiaru kogoś w najmniejszym stopniu zdenerwować.

Niestety nie mam drugiego zbiornika.
Opisane rybki zawsze odstaje od stada. Przeważnie w jednym miejscu z boku zbiornika z głową w dół, "gonione" przez resztę.
Od rana obserwuję akwarium są takie 2 szt. (Zakup 20 na giełdzie akwarystycznej w Łodzi).
Płatwa tylna ogonowa pierwszej mocno obgryziona praktycznie do połowy, druga podgryziony cały dół ogona.

Pozostałe pływają "normalnie".
Odpowiedz
(06.02.2021, 16:21)Ciapek napisał(a): Nie miałem zamiaru kogoś w najmniejszym stopniu zdenerwować.
Pisałem o sobie
[Obrazek: atbm.jpg]
Mój kanał Youtube
Każda rybka może być złota, wystarczy obtoczyć w panierce Wink
Odpowiedz
Ja ostatnio ulitowałem się nad razborą. W efekcie musiałem później cały zbiornik  faszerować lekami. Kłopot niepotrzebny. Drugi raz zareaguję inaczej. Myślę, że Twoja brzanka jest chora. I to poważnie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
[-]
Witaj
Musisz się zarejestrować aby pisać na LFA.

Login:

Hasło:

[-]
Historia forum
akwarystyczne.info - Lubuskie Forum Akwarystyczne istnieje od 11 lat
To forum powstało 08.12.2009.

[-]
Magazyn Akwarium

[-]
Reklama

>