Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nitki w baniaku
Witam, proszę o pomoc w zwalczeniu glonów nitkowatych i zielonych szyb Sad  3 tygodnie temu zrobiłem restart mojego baniaka 225l na ziemi ogrodowej, najpierw był zakwit pierwotniaków ale po dwóch czy trzech dniach ustąpił sam , a teraz mam atak glonów nitkowatych i zielone nitki na szybach i roślinach . Podmieniam wodę, świece lampą uv 2 godziny dziennie i nic więc proszę o pomoc . Testów na razie nie mam bo te które miałem JBL są przeterminowane i nie wiem czy oddadzą rzeczywiste warunki w akwa .
Odpowiedz
Miałeś ziemie czy masz ziemię ??
Podaj jeszcze więcej informacji na temat akwarium - jak świecisz i czym ,filtracja ...
[Obrazek: atbm.jpg]
Mój kanał Youtube
Każda rybka może być złota, wystarczy obtoczyć w panierce Wink
Odpowiedz
Akwarium optiwhite 225l na ziemi ogrodowej z torfem, gliną i keramzyt . Baniak ma już miesiąc i nawożę co2 z butli ,podaje mikro i sole według testów tych co mam ,ph teraz jest 6.8 żelazo zwiększyłem bo miałem 0,02ppm , azot podniosłem na razie do 8ppm , fosfor jest oka magnez powyżej 10ppm . Mocno zarażone liście odciełem a te cholery cały czas mnie atakują nitki długie brązowe i zielone na szybach . Wodę podmieniam co tydzien 30% . Myślę też czy to nie jest przyczyna oswietlenia , ja mam 4 tuby ledowe 2x24Watt biało czerwono niebieskie na ledach smd i 2 tuby po 36 Watt same białe swiatło . Oświetlenie było kupione wraz z zestawem akwariowym pod zamówienie 100x45x50 (225L) .Wiem cierpliwość ,cierpliwość ale szkoda mi tych roslin i pieniedzy które w nie włożyłem . Moje poprzednie akwa 180l było to bez obsługowe typu low tech 2x45watt t5 i samo to rosło do tego stopnia że co dwa tygodnie miałem dwa wiadra roslin . Proszę o pomoc co może być nie tak , co ja teraz robię źle , swiece 7godzin dziennie . Z góry dziękuje za pomoc .
Odpowiedz
Dobrze że jeszcze ktoś robi akwaria na ziemi ogrodowej , jest o czym pisać  Wink
Te nitki to prawdopodobnie Rhizoclonium 
Zwiększ  Co2 i popraw nawożenie ,prawdopodobnie też słaba filtracjia .
Możesz też podać carbo 
[Obrazek: atbm.jpg]
Mój kanał Youtube
Każda rybka może być złota, wystarczy obtoczyć w panierce Wink
Odpowiedz
Witam, ja tez myślę że to może być też przez mój filtr eheim jest po prostu za słaby i co2 jest za słabo rozprowadzany po zbiorniku i spróbuje podawać carbo . A co do ziemi to ja od początku preferuje ziemie na prawdę są tego efekty ,miałem baniak 7 lat na ziemi i wszystko rosło jak szalone typowy low tech . Teraz mój nowy baniak też zrobiłem na ziemi kupionej od człowieka który jest akwarystą który sam robi ziemię,kulki i nawozy a wiedzę ma taką że sam bym chciał mieć odrobinę jej .
Odpowiedz