Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki to gatunek?
            [attachment=undefined]                 Proszę o identyfikację widocznych na zdjęciu żółtych rybek. Rybki te nie przekraczają 10cm - przynajmniej większych nie widziałem - a przebywają w strumieniu razem z widoczną pielęgnicą zebrą, platkami jak również tego osobnika ze zdjęcia, którego również nie potrafię zidentyfikować. Piszę o rybkach towarzyszących aby dać informację jakie panują warunki w tym potoku ponieważ ani twardości ani Ph nie znam. Wiem natomiast, że temperatura w rzeczce nie spada poniżej 24°C nawet w zimie a latem zapewne wzrasta choć jak sądzę niewiele, bo strumień jest dosyć zacieniony. Warunki tam panujące pozwalają na rozmnażanie się w/w pielęgnic oraz platek. Widziałem także inne zbrojniki, ale niewiele. Proszę o podanie nazwy polskiej lub łacińskiej tej moim zdaniem najbardziej interesującej rybki w rzeczce. Myślę, że ktoś rozwikła zagadkę a ja postaram się zebrać jeszcze trochę tzw. oficjalnych informacji o tym potoczku i wtedy coś napiszę a jeśli się uda to wstawię video, którego mam sporo albo wstawię zdjęcia.
PS.
Prośba do administratora o zrobienie porządku z dodawaniem zdjęć. Co będzie jeśli będę chciał wstawić video?
Odpowiedz
Cześć, nie pomogę ci w określeniu gatunku, ale jeśli jesteś zainteresowany mogę podać ci parametry wody mierzone latem:
pH 8,5
dGH 25
Temperatura powyżej ok. 26°C
Z tego, co pamiętam zima przy temperaturze powietrza ok. 10°C, temperatura wody przy źródle zasilającym strumień to 25°C a w odcinku końcowym 22°C.
Pozdrawiam.

Z gory zalozylem ze wiem o jakim strumieniu mowisz.Oczywiscie moze byc to zupelnie inne miejsce.W takim wypadku przepraszamSmile
Czy ryby piją wodę Huh
Odpowiedz
Nie ma za co przepraszać. Dziękuję za wpis. Strumień może być inny, ale parametry mogą się zgadzać. Dodam tylko, że podobno temperatura nie spada tam nawet podczas silnych mrozów poniżej 24°C przynajmniej w środkowym biegu. Jeżeli rzeczywiście parametry są takie jak podajesz to może żółta rybka jest z Tanganiki lub Malawi? Widząc ją tam takie miałem skojarzenia lecz nie pasowała mi do tego obecność licznych pielęgnic zebr a zwłaszcza ich kilkumilimetrowych młodych, które preferują jednak trochę inne warunki bytowania. Z drugiej jednak strony może bardziej powinienem był docenić umiejętność przystosowania się ryb do nowych warunków.
PS
Ryby piją wodę.
Odpowiedz
xxzzss
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
[-]
Witaj
Musisz się zarejestrować aby pisać na LFA.

Login:

Hasło:

[-]
Historia forum
akwarystyczne.info - Lubuskie Forum Akwarystyczne istnieje od 12 lat
To forum powstało 08.12.2009.

[-]
Magazyn Akwarium

[-]
Reklama

>