Witaj!
LogowanieRejestracja

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
k2so4 a kno3
10.05.2012, 10:09
k2so4 a kno3
Witam,

zapewne jako początkujący akwarysta napotykam na typowe problemy, które bardziej doświadczeni koledzy już przerabiali.

Otóż kiedy zainstalowałem lepsze oświetlenie jako pierwsze ucieszyły się z tego glonyUśmiech Od tego czasu jednak zmniejszyłem obsadę, rozpocząłem też podawanie easy carbo. Poprawa ogromna, glon w odwrocie, pistia i kabomba szaleją, reszta roślin też pnie się w górę. Ponieważ zauważyłem kilka pożółkłych końcówek roślin i ubytków (nie wiem, czy wygryzionych przez ryby, czy nie) zacząłem także dodawać mikro. Jako podłoże mam w tej chwili piasek.

Oprócz tych zmian zacząłem mniej więcej w tym samym czasie nawożenie K2SO4. Wydaje mi się, że obecność potasu także dobrze wpływa na rośliny i źle na glonyUśmiech Ale tu pojawia się moje pytanie: czy dobrze robię podając siarczan potasu a nie KNO3?

Na mój początkujacy rozum sądzę, że tak, bo zakładam, że duża obsada ryb, jaką ciągle jeszcze posiadam jedząc i trawiąc dostarczy roślinom odpowiedniej ilości związków azotu. Proszę o ewentualne wyprostowanie moich domysłówOczko

pozdrawiam, bartesta
[Słonina - 346 + 96 litrów]
Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post
Reklama (jeśli nie chcesz jej oglądać, zarejestruj się na forum!)
10.05.2012, 12:56
RE: k2so4 a kno3
bartesta napisał(a):Na mój początkujacy rozum sądzę, że tak, bo zakładam, że duża obsada ryb, jaką ciągle jeszcze posiadam jedząc i trawiąc dostarczy roślinom odpowiedniej ilości związków azotu. Proszę o ewentualne wyprostowanie moich domysłów
I bardzo dobrze myślisz. Na wszelki wypadek warto zaopatrzyć się w test na NO3 i gdy okaże się, że NO3 w wodzie brak, podawać prócz K2SO4 - KNO3. A wówczas przyda się pewnie też KH2PO4, bo jeśli azotu jest mało, to i fosforu może brakować.

http://logika.edu.pl
http://akwarystyczne.info
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Chcę podziękować
Odpowiedz cytując ten post

Odpowiedz